Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez Zimny72 » 6/1/2017, 21:38

Dodam, że w ten czwartek w Warszawie przy -6C widziałem 3 skutery i ani jednego motocykla, co świadczy na korzyść tych pierwszych. Raz że jest większa przestrzeń ładunkowa, lepsza osłona z przodu i od spodu, niektóre skutery mają nawiew ciepłego powietrza na kolana i można założyć motokoc, a na koniec są nawet opony zimowe do skuterów czego nie uświadczysz do motocykla. A raz na autostradzie Grudziądź-Gdańsk goniłem samochodem jeden skuter (chyba ok 300ccm) i miałem kłopot dotrzymać mu kroku.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez rosiboj » 7/1/2017, 00:32

motoluka napisał(a):Hahaha, pochwal się :)

piaggio mp3 yourban 300 lt

Akurat jest taka pogoda teraz, ze na drodze to ja sie ze wszystkich smieje, zwlaszcza z sportow na rondach i zakretach. Ma swoje wady ale zima jest nie do pobicia.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez motoluka » 7/1/2017, 10:25

Aa jeździłem takim Piaggio we Włoszech jak mieszkałem. Dziwne uczucie, bardzo pozytywne.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez cioracz » 7/1/2017, 13:30

Pany problem jest. Pacjent diabelski. Opel Astra I. Sedan oczywiście nie tam żadna wieś w heczbegu. Sprzęgło działa, biegi wchodzą. Wbijam 1 nic, stoi w miejscu. Ze wszystkimi biegami to samo. Na jednej półosi spory luz. I teraz pytanie. Czy jakby te frezy na jednej półośce obróciło (bo zima to wiecie baty trochę dostawała pod lidlem :D ) to czy mechanizm różnicowy nie zakręciłby drugą półośką?
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 7/1/2017, 13:44

cioracz napisał(a):Pany problem jest. Pacjent diabelski. Opel Astra I. Sedan oczywiście nie tam żadna wieś w heczbegu. Sprzęgło działa, biegi wchodzą. Wbijam 1 nic, stoi w miejscu. Ze wszystkimi biegami to samo. Na jednej półosi spory luz. I teraz pytanie. Czy jakby te frezy na jednej półośce obróciło (bo zima to wiecie baty trochę dostawała pod lidlem :D ) to czy mechanizm różnicowy nie zakręciłby drugą półośką?


Nie, mechanizm różnicowy, jeżeli nie ma blokady, zawsze przekazuje moc na koło, które stawia mniejszy opór. Tak więc, jeżeli ukręcisz półoś, przegub czy inszy element, to jesteś w dupie :). Swoją drogą, może właśnie przegub ukręciłeś, bo to raczej on prędzej puści niż półoś, a zabicie go w FWD nie jest niczym wybitnie trudnym, ot wystarczy np. parę razy strzelić ze sprzęgła na skręconych kołach :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Czester » 7/1/2017, 14:03

Ewidentnie przegub albo półoś.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cioracz » 8/1/2017, 21:48

No pisząc półoś chodziło mi też o przegub. Glenroy spróbuję. Jak zadziała to jadę do tego, gdziekolwiek to jest, LPU z kratą browarów :lol:
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 8/1/2017, 23:21

cioracz napisał(a):No pisząc półoś chodziło mi też o przegub. Glenroy spróbuję. Jak zadziała to jadę do tego, gdziekolwiek to jest, LPU z kratą browarów :lol:


A zapraszam, w sumie z Kielc do Puław to jak rzut beretem :D. Tylko weź jeszcze poprawkę, że jak tu zawitasz, to raczej samochodem nie będziesz w stanie wrócić :P.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Krmtzzz » 9/1/2017, 18:12

Tak, sprzedalem moto suhy i gosc je wystawil za 16, teraz chyba za 14500 haha. Wsystko skopiowal, otomoto nie reaguje na moje zgloszenia z tymi zdjeciami, a nie chce mi sie pieprzyc z tym, wiec to olalem :P Nie mialem ostatnio czasu zagladac na forumaa
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Devil 125 » 9/1/2017, 18:33

cioracz napisał(a):Pany problem jest. Pacjent diabelski. Opel Astra I. Sedan oczywiście nie tam żadna wieś w heczbegu. Sprzęgło działa, biegi wchodzą. Wbijam 1 nic, stoi w miejscu. Ze wszystkimi biegami to samo. Na jednej półosi spory luz. I teraz pytanie. Czy jakby te frezy na jednej półośce obróciło (bo zima to wiecie baty trochę dostawała pod lidlem :D ) to czy mechanizm różnicowy nie zakręciłby drugą półośką?


Półośka ukręcona szwagier miał tak w Audi A4B5 i wcale nie katował jechał i koniec żadnego biegu widocznie wcześniej musiała dostać w d... i puściła :)
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez Glenroy » 9/1/2017, 19:42

Devil 125 napisał(a):Półośka ukręcona szwagier miał tak w Audi A4B5 i wcale nie katował jechał i koniec żadnego biegu widocznie wcześniej musiała dostać w d... i puściła :)


Bankowo półoś, a nie przegub? Dzisiaj robiłem oględziny napędu, bo wał złapał delikatne luzy na podporze, patrząc na półosie, poważnie trzeba mieć albo w chuj pecha, albo wybitne umiejętności, żeby półośka puściła wcześniej niż przegub :D.
PS. Też mam A4B5, tylko czterołapa :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Devil 125 » 9/1/2017, 20:35

Serio też stawialiśmy na przegub a tu taki zonk :D
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez Walenty » 9/1/2017, 21:34

Z przodu na polosiach sa takie gumowe odboje, lubi pod nimi korodowac i spotkałem się juz kilka razy z przypadkiem kiedy właśnie w tym miejscu ja ucięło.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Czester » 9/1/2017, 22:10

Kiedyś w maluchu ukręciło mi właśnie półoś a nie przegub. Na dodatek nie podczas jazdy. Dojechałem pod blok do kumpla, posiedziałem trochę u niego, wychodzę, wsiadam do malucha, wrzucam wsteczny i nic. Wrzucam jedynkę i to samo. Każdy inny bieg podobnie. Po zaholowaniu na warsztat okazało się, że to urwana półoś.

Ogólnie to miałem jeszcze kilka dziwnych przypadków z pękaniem różnych elementów w autach podczas postoju.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cioracz » 12/1/2017, 18:10

No Czester mi też się to stało podczas postoju. Od mojej luby wyjeżdżałem, wycofac, wycofałem ale żeby ruszyc to ni chooy. Na samym początku to myślałem że taka szklanka bo dźwięk podobny ale jak już z 5 nic nie chciało pójśc zostało mi tylko go zepchac :lol:
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 12/1/2017, 21:59

Widzieliście nową Ninje 250 za niecałe 10 kafli? :D
https://www.kawasakisklep.pl/pl/pojazdy/motocykle.html

Szkoda tylko, że nigdzie nie ma informacji, że te przecenione modele nie mają ABS-u i ni chujec, od początku roku nie idzie ich zarejestrować :D. Ale taka mała zielona, do zabawy na jakieś kartingi, nówka za 10 kafli, myślę że spoko :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Zimny72 » 12/1/2017, 22:47

Myślę, że dealerzy dawno już je zarejestrowali na siebie i będą sprzedawali jako "używane praktycznie nowe z zerowym przebiegiem" w okazyjnej cenie. Bo przecież nie będą zwracać tych sprzętów do producenta, a kasę na te sprzęty już wyłożyli. I wszystko pójdzie jak ciepłe bułeczki z początkiem tego roku, bo nie wszyscy muszą mieć ABS (np. ci co kupują leciwe używki), a kupno nowego sprzętu z takim upustem jest zawsze bardzo atrakcyjne. Ja tak kupiłem moją V7-kę: zarejestrowaną na dealera do jakiejś akcji reklamowej autoryzowanej przez producenta - stała kilka miesięcy w jakimś markecie na podeście za barierkami jako obiekt reklamowy. Producent wyraził zgodę na sprzedaż tego motocykla jako używanego ze znaczną obniżką, a ja tę okazję upolowałem. To były ostatnie V7-ki bez ABS-u (a już wchodziła wersja z ABS-em), a że ja się uczyłem jeszcze na sprzętach bez tych systemów, to nie odczuwałem jakiejś nieodpartej potrzeby ich posiadania. Wręcz wolałem mieć sprzęt, który bardziej zależy ode mnie i moich umiejętności. Zresztą podobnie kupiłem samochód, który był modelem prezentacyjnym dealera (stal na sali w salonie) z zerowym przebiegiem.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Glenroy » 12/1/2017, 22:57

Nie są zarejestrowane, to funkiel salonowe nówki.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Fugu » 13/1/2017, 17:21

ni chujec, od początku roku nie idzie ich zarejestrować


Dlaczego niby nie? Rok produkcji jest przed 1.1.2017, wiec pewna ilosc egzemplarzy jest dopuszczona do rejestracji.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez mar111cin » 13/1/2017, 17:29

Krmtzz ale nie rozumie, gość skręcił przebieg w tym moto czy co? wystawił cenę x2 ?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê