Zobacz wÄ…tek - ParujÄ…cy pinlock
NAS Analytics TAG

ParujÄ…cy pinlock

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

ParujÄ…cy pinlock

Postprzez Glatzer01 » 1/11/2017, 23:47

Kupiłem niedawno kask HJC IS 17. Założyłem pinlocka i zacząłem używać. Przy 15 stopniach parował okrutnie więc oddałem na gwarancję. Okazało się, że pinlock zamontowany prawidłowo, natomiast powodem parowania było niedopasowanie szyby do uszczelki w kasku, coś tam pogmerali śrubkami w kasku i nastąpiła spora poprawa. Dzisiaj jechałem w temp. ok. 5 stopni, padała mżawka, momentami słaby deszczyk. szyba delikatnie parowała po jakimś czasie i trzeba było uchylać co jakiś czas, żeby odparowało. Natomiast po bokach szybki była skroplona para co trochę irytowało. Dodam, że wlot górny i dolny był otwarty, jazda do około 100 - 110 km/h, na łbie oczywiście kominiarka i praktycznie dół szczelny. Zdjąłem szybę, nagiąłem do pozycji płaskiej i słychać było charakterystyczny syk zasysanego powietrza po odklejeniu się pinlocka, stąd wnioskuję że pinlock szczelnie przylega do wizjera.
Pytanie do Was, bo mam wrażenie , że jednak wszystko nie jest ok. Sporo osób pisze w necie, ze jeżdżą w większych deszczach i niższej temperaturze i nic im nie paruje, nawet przy zamkniętych wlotach. Nie wiem czy coś jest dalej nie tak czy to normalne i tak ma być, czy jednak nie powinno nic zaparować, a tym bardziej skraplać się po bokach pinlocka.
Glatzer01
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/11/2017, 23:44


Re: ParujÄ…cy pinlock

Postprzez qubus333 » 5/11/2017, 17:39

HJC FG-17. Pinlock założony w roku 2014 i nigdy nie zdejmowany (chociaż może by się przydało bo na krawędziach nieco brudny). Nic nie paruje i nie skrapla się.
Jedynie czasem (w sytuacji gdy mam mocno uwalony robactwem wizjer i mokra szmatka nie pomaga) kiedy myję wizjer i wkładam go pod kran z bieżąca woda to ze 2 -3 krople wody się dostają pomiędzy pinlock a szybkę ale po wyschnięciu ich nie ma.
Jeździłem deszczu i mżawce i w temp +5st. Pinlock dawał rade. Inna sprawa, że okulary nie :) Dlatego zawsze mam otwarty dolny nawiew.
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Re: ParujÄ…cy pinlock

Postprzez oflex » 8/11/2017, 16:22

HJC mam to do siebie bez względu czy kupujesz kask z dolnej półki czy górnej jakość produktu ta sama. Na kilka sztuk rpha z jakich wybierałem w sklepie w trzech dopatrzyłem się wad. W jednym ordynarniej krzywo naklejona uszczelka szyby wchodząca na pole pinlocka. W innym problem z zamknięciem szyby regulacja na krosach nie wiele pomogła w kolejnym blenda itd.
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê