Zobacz wątek - Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą
NAS Analytics TAG

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Postprzez Åšwierzak » 29/11/2007, 22:25

Witam!
Zastanawiam siÄ™ nad zabezpieczeniem motocykla.
Mam jakąś blokadę na tarczę hamulcową, ale myślałem też o alarmie.
Jak myślicie, coś takiego wystarczy? [url="http://www.allegro.pl/item264514986_alarm_motocyklowy_fighter_gti_z_atestem_promocja.html"]allegro[/url]. Ma sens odcięcie zapłonu jak mogą podjechać goście z lawetą?
Myślałem też o wykupieniu w PZU ubezpieczenie od kradzieży. Ale kosztuje to około tysiaka dla moto o wartości 15.000 zeta. To trochę za dużo...
Macie jakieś pomysły?
W jeździe na motocyklu jest coś z pielgrzymowania - nie tyle zważamy na cel podróży, co na samą drogę.
Avatar użytkownika
Åšwierzak
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13/9/2007, 00:15
Lokalizacja: Katowice


Postprzez palgumeniedusze » 29/11/2007, 22:31

zalatw sobie garaz u niebieskich :) a tak powaznie czy bedziesz mial alarmy blokady itp to i tak znajda sie tacy co jak beda chcieli to ci buchna sprzeta!!:)
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP


Postprzez icid » 29/11/2007, 22:40

Jak chcesz alarm to jedź do porządnej firmy, w której ci go dobiorą, podłączą i wyregulują czułość. W moim motorku był zamontowany taki z allegro odpalanie z pilota zadziałało dwa razy (pierwszy i ostatni) poza tym włącza sie jak przejedzie tramwaj i pewnie bym to wyregulował gdyby regulator sie nie rozleciał przy pierwszej próbie regulacji :)
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez sepo » 29/11/2007, 22:47

Mojemu kumplowi zamontowali nadajnik gps w aucie firma która to zrobiła gwarantuje odzyskanie auta w całej europie.. może i dla moto też coś takiego oferują.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez mlody-pawel » 29/11/2007, 23:02

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest przywiązanie motura do jakiegoś elementu krajobrazu - disclock nic nie daje jak przyjadą lawetą - moj Ojciec pracuje w Atenach i tam podjeżdzą czesto pickup z czym na kształt dźwigu i biorą moto na skrzynie ładunkowa i odjeżdzaja. A jak przywiązesz moto do barierki, drzewa to juz nei tak ładwo... Choć widzial jak goscie biorą moto wraz z kawałkiem poręczy. Ja mam disc lock+alarm Patrol Line+steel'o'flex, ale zastanawiam się nad jakims dobrym u lockiem oxforda. Alarmów z allegro "made in china" nie polecam bo mogą niezle namieszać w elektryce sprzęta.
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez siekson » 29/11/2007, 23:32

Byl juz o tym obszerny temat ale zostawiam to moze nowi forumowicze sie czegos dowiedza.

A najlepszym zabezpieczeniem jest AC. Masz sopkojna glowe i nic cie nie obchodzi.

Ostatnio ubezpieczalem sobie samochod i pytalem w pzu o ac do motocykla. Kobitka mi powiedziala ze nie mozna na pol roku tylko trzeba na caly. Ale jesli wezmiesz w ratach to mozesz zaplacic tylko jedna a pozniej jak drugiej nie zaplacisz to umowa wygasa i ubezpieczyciel nie wyciaga zadnych konsekwencji.

Chociaz jakis miesiac temu sie zmienily przepisy i powiedziala ze jeszcze nie wiadomo jaka strategie przyjmie PZU wprzypadku nieoplacania drugiej raty na tle nowych unormowan.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez spazz » 30/11/2007, 07:21

mlody-pawel napisał(a):Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest przywiązanie motura do jakiegoś elementu krajobrazu - disclock nic nie daje jak przyjadą lawetą - moj Ojciec pracuje w Atenach i tam podjeżdzą czesto pickup z czym na kształt dźwigu i biorą moto na skrzynie ładunkowa i odjeżdzaja. A jak przywiązesz moto do barierki, drzewa to juz nei tak ładwo... Choć widzial jak goscie biorą moto wraz z kawałkiem poręczy. Ja mam disc lock+alarm Patrol Line+steel'o'flex, ale zastanawiam się nad jakims dobrym u lockiem oxforda. Alarmów z allegro "made in china" nie polecam bo mogą niezle namieszać w elektryce sprzęta.


masz to wszystko do bandita? ja nie mam zadnych zabezpieczen. AC tez mi troszke smierdzi skoro pol roku moto i tak stoi w garazu bo zima jest
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez kildow » 30/11/2007, 15:31

mlody-pawel napisał(a):Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest przywiązanie motura do jakiegoś elementu krajobrazu - disclock nic nie daje jak przyjadą lawetą - moj Ojciec pracuje w Atenach i tam podjeżdzą czesto pickup z czym na kształt dźwigu i biorą moto na skrzynie ładunkowa i odjeżdzaja. A jak przywiązesz moto do barierki, drzewa to juz nei tak ładwo...


Jak już ktoś ma opracowany taki patent z pickupem i dźwigiem to nic nie stoi na przeszkodzie żeby na pace mieć też nożyce, którymi przetnie wszystko co sobie tylko wymyślisz, a jak wymyślisz coś czego nie przetnie to... kątówka albo palnik. :x
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mlody-pawel » 30/11/2007, 15:36

Spazz - to że bandit to nie warto go zabezpieczac - alarm mialem w moto. a jak jezdzilem do krakowa i sprzet zostawal pod blokiem na noc to wolałem załozyc wszystko co mialem, w razie "W" na pewno w jakiś sposób opóźni kradzież. Jeśli chodzi o AC to mi w PZU krzykneli 4000zł. To chyba z lekka za dużo.

kildow - masz racje. Ale ta akcja z pickupem to ojciec w Grecji widizal jak tam pracuje, tam motocykle giną bardzo często...
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kildow » 30/11/2007, 15:49

Jak mówi słynne przysłowie: Polak - Grek, 2 bratanki :)

A tak poważnie, im większy będzie rynek na motocykle w PL, a robi się coraz większy, tym technologia kradzieży zapewne też się poprawi niestety.

Pozostaje AC albo snajper na dachu. :)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez spazz » 30/11/2007, 17:08

nie zostawilbym sprzeta nigdzie po za domem.. taki mam styl
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez falconiforme » 30/11/2007, 19:56

Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez elco » 1/12/2007, 16:16

trzeba lwa do motocykla uwiazac. najlepiej zeby byl glodny i mial dlugi lancuch :D
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez mlody-pawel » 1/12/2007, 16:56

Ochroni przed złodziejami i pieskami które czasem mogą obsikać sprzęta :D :D :D
Sprzedam Suzuki Bandit 600S 2003
Avatar użytkownika
mlody-pawel
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 20/9/2007, 14:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez harry89 » 1/12/2007, 19:51

ktos pare miesiecy temu zapodawal filmik z prezentacją ile sekund trwa rozmontowanie zabezpieczen na motocykl. im drozszy model tym dluzej to trwalo, ale chyba w zadnym przypadku nie przekroczona zostala granica minuty :( prawda jest taka, ze nie ma skutecznej ochrony przed zlodziejami, co najwyzej przed smarkaczami ktorzy chcą pomacać takie "zjawisko" i zulerią...
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez OgorOgorek » 13/3/2008, 10:53

Witam, zamierzam kupic sobie zabezpieczenie, mysle nad xena xe 15 ta z alarmem, z tego co czytalem sprzet godny polecenia.
Ale po przeczytaniu paru artukulow boje sie czy to nie za malo:/
lancuch raczej odpada bo czesto stoje w miejsach w ktorych nie ma do czego go przyczepic:/
wiec zostaje alarm.. z allegro odpada..
wiecie gdzie w okolicach krakowa mozna zalozyc jakis dobry alarm?
z gory dzieki
Miec marzenia, doczekac ich spełnienia...
CBR f4 05r :D :P
OgorOgorek
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/11/2007, 23:17

Postprzez michalf84 » 13/3/2008, 20:36

podstawa to dobry disc lock i alarm i lancuch podobno najlepszy jest almax wlasnie zamierzam go kupic a tu masz testy niby niezniszczalnych zabezpiecen
http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p ... re=related
podstawa to sposob w jaki zapinasz lancuh jak lezy on na ziemi jest latwo go zlamac natomiast jestli jest ciassno spiety i nie ma o co oprzec przecinarki sprawa ejst o wiele bardziej skomplikowana gdzies w interneie widzialem rady jak powinno sie zakladac lancuchy niestety nie mam go
najlepsze lancuchy sa tej firmy
http://www.almax-security-chains.co.uk/ ... II/c-1-69/
zobacz rowniez bardzo fajno stronke o zabezpiecznieach moto
http://www.webbikeworld.com/motorcycle-alarms/
sorki za chaotyczne pisanie ale wlansie wrocilem z pracy i pakuje sie na wakacje..pozdrowionka
ok tu jestzcze jak z szyframi sobie poradzic
http://www.youtube.com/watch?v=zvfj4D8y ... re=related
a tu wlasnie znalazlem almaxa
http://www.youtube.com/watch?v=ozppzyws ... re=related
Avatar użytkownika
michalf84
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 16/7/2007, 14:04
Lokalizacja: PÅ‚ock

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Postprzez arkadiuszzzz » 12/9/2017, 17:07

Jeżeli chcesz zabezpieczyć skutecznie swój motocykl przed kradzieżą to w grę wchodzi tylko lokalizator, np:

https://www.youtube.com/

Kolejna nagroda za śmiecenie |Glenroy
arkadiuszzzz
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/9/2017, 17:01

Re: Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Postprzez Moto-bene » 11/10/2017, 11:25

Ja mogę polecić aby poczytać już istniejący temat na forum w którym była mowa o tym jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą, podsyłam link do tematu
https://forum.scigacz.pl/viewtopic.php? ... 3#p1102393
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê