Zobacz wątek - Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!
NAS Analytics TAG

Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez Raperro » 3/10/2017, 20:59

Witam wszystkich :)
Jestem tu nowy i mam pytanko, po zamontowaniu żarówki led BA20D w Yamaha xt 125x kotrolka od świateł długich świeci się cały czas, po dodaniu gazu ledy mrugają i kotrolka od rezerwy paliwa zapala się i pokazuje pusty bak, a po włożeniu szklanej żarówki wszystko działa poprawnie i wszystkie problemy znikają, co może być nie tak albo jak to obejść. Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

Temat przeniesiono do odpowiedniego działu |Glenroy
Raperro
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/10/2017, 20:50


Re: Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez jasnoksieznik » 4/10/2017, 14:55

Jak to obejsc?
Uzywac szklanych zarowek.

Zwarcie na dlugich sugeruje, ze oprawka ma inne zlacze. A reszta to nieodpowiednia regulacja napiecia. Zazwyczaj LEDy wymagaja dodatkowego regulatora.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez Glenroy » 4/10/2017, 20:49

Nie wiem jak wygląda instalacja w tym moto, nie chce mi się już dzisiaj szukać schematu, ale może modułowi odwala przez zmianę charakterystyki poboru mocy, żarówka to element rezystancyjny, dioda to półprzewodnik, do tego pobiera znacznie mniej prądu, przez co też może świrować układ. Dioda mruga, bo prawdopodobnie ma wbudowany lichy stabilizator, a lichy stabilizator może siać po instalacji i stąd problemy z kontrolkami etc. Powodów może być...po prostu dziesiątki ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez Raperro » 5/10/2017, 12:35

Dziękuję Panowie za porady :) dodatkowy regulator zdał egzamin wszystko już oki ;) ale i tak coś z elektryką jest nie tak kupiłem yamahe niedawno, i bak jest prawie pusty a i tak pokazuje że pełny i kontrolka od rezerwy nie wyskakuje, ale jakoś powoli może z nią dojdę do ładu bo ktoś uniwersalny licznik wstawił i chyba nie wszystko podłączył pod niego :?
Raperro
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/10/2017, 20:50

Re: Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez Glenroy » 5/10/2017, 14:47

A nie, no to spoko, w porę napisałeś o takim "drobnym" szczególe jak akcesoryjny zestaw wskaźników i polepiona wiązka :wink:
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Yamaha xt 125 Pomocy żarówka led PROBLEM!!!

Postprzez Raperro » 5/10/2017, 21:13

nie no wiązka nie polepiona ktoś się postarał bo kostki założone jak oryginał tylko trochę pomieszane kable ;-)
Raperro
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/10/2017, 20:50



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê