Zobacz wÄ…tek - 600rr na A2 z zagranicy
Advertisement
NAS Analytics TAG

600rr na A2 z zagranicy

Przepisy, prawo
_________

600rr na A2 z zagranicy

Postprzez Zlyja » 17/9/2017, 19:16

Witam wszystkich, mój pierwszy wątek na tym forum :D
Zastanawiam się jak to jest z motocyklami powyżej 70kW na A2 w PL. Z tego co się dowiedziałem, w Niemczech niektóre CBR600RR wychodziły do sprzedaży już z mocą 35kW, tąką miały w dowodzie i można było nimi jeździć na "niższych" kategoriach prawka.. Tylko że w Niemczech (z tego co wiem) nie ma tego dopisku "motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla".
Więc.. Czy w takiej sytuacji, np takim czymś:
https://www.olx.pl/i2/oferta/honda-cbr- ... 461862f923
można legalnie jeździć z kategorią A2? czy nieważne że z zagranicy, Polska to Polska i nie można na takim czymś pośmigać?

I druga sprawa, jeśli taki motocykl byłby legalny w Polsce, to czy przy wypadku ubezpieczenie odpada? Bo znając ubezpieczycieli to.. 600RR niby ma ponad 100KM. Nawet jeśli wyjechał z fabryki z ograniczoną mocą...?
Z góry dzięki, Kamil
Zlyja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/9/2017, 18:58


Re: 600rr na A2 z zagranicy

Postprzez Wertyder » 17/9/2017, 20:50

Odpowiedź jest prosta. Jeśli moto jest zarejestrowane u nas i u nas nim jeździsz to podlega prawu polskiemu, ergo w razie kontroli, wypadku możesz mieć poważne problemy ze względu na brak uprawnień.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale


Re: 600rr na A2 z zagranicy

Postprzez Zlyja » 17/9/2017, 21:08

Wertyder napisał(a):Odpowiedź jest prosta. Jeśli moto jest zarejestrowane u nas i u nas nim jeździsz to podlega prawu polskiemu, ergo w razie kontroli, wypadku możesz mieć poważne problemy ze względu na brak uprawnień.


Dzięki, w takim razie jeszcze jedno pytanie. Możesz polecić jakieś sporty na A2? Myślałem nad kawą er6f, możesz coś o niej powiedzieć? Lub inne ciekawe pomysły? Nowe hondy 500 raczej odpadają, właśnie dlatego że są nowe, i mało jest używanych, a niestety na nowy brak kasy
Zlyja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/9/2017, 18:58

Re: 600rr na A2 z zagranicy

Postprzez Wertyder » 17/9/2017, 21:58

Co do kawy - to siedziałem - dla mnie bardzo niewygodna. Najlepiej znajdź blisko jakiś komis przejdź się pooglądaj, usiądź. Ciężko doradzać, moto to wybór osobisty. Natomiast przestrzegam jeszcze raz przed opowiastkami sprzedających co mówią/piszą, że dane moto na pewno nadaje się na kat. A2. Oni powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć, a sami nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. W razie problemów wszelkie konsekwencje ponosisz ty sam.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: 600rr na A2 z zagranicy

Postprzez Zlyja » 17/9/2017, 22:34

To będę musiał poszukać, jeszcze nad yamaszką r3 myślałem, ale też tylko nowe są, więc lipa.. W każdym razie wielkie dzięki, bo prawdopodobnie zaoszczędziłeś mi bardzo wiele nieprzyjemności :lol:
Zlyja
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/9/2017, 18:58

Re: 600rr na A2 z zagranicy

Postprzez andy7 » 23/9/2017, 17:42

W Niemczech obecnie obowiazuje te same prawa jak w PL wiec i w Niemczech nie mozesz poruszac sie tym motocyklem majac A2.

Kawa ER 6 F nie jest sportowym motocyklem, to tak na marginesie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê