Zobacz wątek - Motocykl sportowy do 13 tyś zł
Advertisement
NAS Analytics TAG

Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez GlenoPD » 9/9/2017, 12:55

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Dwa sezony na Suzuki Bandit 600s (2003 rok), przejechane 23 tyś km, kilka wypadów na tor (ODTJ LUBLIN)

- Wiek, waga, wzrost
20 lat, 79 kg, 178cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez,jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

80% trasy (raczej jazda po winklach połączona od czasu do czasu z jakąś delikatną turystyką, dzienne przebiegi ok 200 km), 20% miasta (głównie przelot przez miasto), na tor chcę zaglądać co najmniej 5 razy w ciągu sezonu

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Co najmniej 7 tyś

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Do przeznaczenia mam 13 tyś (chciałbym aby mój budżet się w tym zamknął - rejestracja, ewentualne wymiany części eksploatacyjnych, płynów itd)
Posiadam kompletny strój (skóra, buty, rękawice, kask) więc koszty ubioru odchodzą.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Nie licząc paliwa byłbym w stanie przeznaczyć na motocykl w ciągu sezonu około 1000 zł (rozumiem to pytanie jako wymiany części eksploatacyjnych, płynów itd)

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie sportowe. Bardzo dobrze jeździ mi się na moim obecnym bandicie ale czuję już niedostatki w mocy, kolejną sprawą jest waga która dość znacznie go ogranicza. Od nowego motocykla oczekuję sportowych wrażeń przy zachowaniu bezawaryjności na przyzwoitym poziomie, nie chcę odwiedzać serwisów motocyklowych poza corocznymi przeglądami i regulacjami :lol: :lol:

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

1.Na pierwszy ogień idzie Honda CBR 600 F4i - przemawia za nią przede wszystkim pozycja, bezawaryjna jednostka napędowa (jestem zakochany w aksamitnej pracy silników Hondy), z wad martwi mnie napinacz łańcuszka i regulator napięcia.
2.Yamaha R6 model 2003/2004 - agresywne oddawanie mocy, bardzo sportowa pozycja, poprawiona skrzynia - uważam to za plusy, obawiam się jedynie oddawania mocy - nie jestem przekonany czy to nie zbyt dużo na pierwszą sportową 600. Kolejną sprawą jest cena która tak na prawdę waha się od 10 tyś i szybuje w górę aż do około 15 tyś za niektóre egzemplarze, czy jest sens rozglądać się za takim modelem w granicach 13 tyś czy lepiej odpuścić bo za taką cenę kupi się truchło?
3.Kawasaki ZX6R 636 model 2003/2004 - przemawia powalający wygląd, bardzo dobrze pracująca skrzynia, sportowa pozycja, oddawanie mocy. Z minusów.. obawiam się napinacza łańcuszka (wymiany co 10 tyś km :shock:) oraz doszły mnie słuchy że te motocykle lubią pić olej w sporych ilościach.

Prosiłbym o wypowiedzenie się właścicieli wyżej wymienionych motocykli ile w tym jest prawdy, na co zwracać uwagę przy kupnie (interesują mnie charakterystyczne dla tych motocykli wady których wyżej nie wymieniłem). Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie ;)
Po co to czytasz, lepiej byś motor umył, a nie czas marnujesz :D
Avatar użytkownika
GlenoPD
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/8/2016, 20:28
Lokalizacja: Hrubieszów


Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez adamk0 » 11/9/2017, 06:48

A jak u ciebie z prawkiem kolego?:p kat A od 24 lat lub 2 lata musisz a2 miec i wtedy wczesniej kończyć możesz...
adamk0
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/6/2017, 15:28


Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez GlenoPD » 11/9/2017, 11:15

Prawo jazdy kat.A oczywiście posiadam, w innym wypadku nie myślałbym nawet o zmianie ;)
Po co to czytasz, lepiej byś motor umył, a nie czas marnujesz :D
Avatar użytkownika
GlenoPD
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/8/2016, 20:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez ded » 20/9/2017, 20:52

Przy takich dziennych przebiegach i lataniu głównie w trasie to ja bym patrzył na sport-turystę a nie na sporta. Pojemność też raczej bliżej litra, sportowe 600tki nie jadą z dołu. Ja bym rozwazył większe sprzęty typu Blackbird na wtrysku, tańszą Hajkę też dostaniesz. Z mniejszych może VFR, Triumph Sprint? Jeśli chcesz koniecznie sportową 600tkę to widzę że jesteś odpowiednio zorientowany i tutaj raczej nikt Ci nic więcej nie powie.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez oflex » 21/9/2017, 13:03

Starej Hayki za 13 tyś dobrej nie kupi prędzej xx niewiele tego a jak jest zadbana to 15 tyś lekko.
Avatar użytkownika
oflex
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/5/2015, 09:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez stolaris » 6/10/2017, 08:21

Przesiadałem się z tego samego bandziorno ;) tylko z 2001

Musisz sprawdzić jak sie czujesz na niskich clip-on' owych kierownicach, jeśli nie będziesz sie czuć jak przy chodzeniu na rękach to sport jest na krótkie turystyczne trasy całkiem poprawny, jechałem gsxr 750 k1 150 km bez przerw i nie wymieniałem kręgosłupa ani nadgarstków, minusem będzie raczej hałas w kasku bo wiadomo że wolno się takimi moto w trasie raczej nie jeździ :D

do tych co wymieniałeś dorzucę jeszcze gsxr 600 k4, bo już ta wersja chyba chodzi w takich pieniądzach (gixy 600 i 750 k1-k5 sie nie psują poza TPS w k1)
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez Moto-bene » 11/10/2017, 11:15

gsxr 600 k4 można poszukać w tym budżecie, a czy ewentualnie możesz nagiąć nieco budżet? Pytam bo jest jeszcze kilak innych modeli wartych uwagi, ale już w okolicach od 15k.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50

Re: Motocykl sportowy do 13 tyś zł

Postprzez krzycher » 5/10/2018, 10:44

Kurde, ja ostatnio zarysowałem trochę koło baku. W Lublinie słyszałem, że u Liperta można oddać na lakierowanie i zrobią to na wysokim poziomie, będę musiał do nich przedzwonić.
krzycher
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/10/2018, 10:32



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr