Zobacz wątek - Kilka problemów
NAS Analytics TAG

Kilka problemów

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Kilka problemów

Postprzez Ravtis » 19/9/2017, 18:55

Witam niedawno stałem się posiadaczem Aprilii rs 125 2007r. I mam takie pytanie czy opłaca oddawać ją do serwisu (tata się upiera) czy lepiej spróbować pomajstrować coś w swoim zakresie. Otóż :
1. Gdy próbuję odpalać na 1 ze sprzęgłem to ciągnie moto do przodu (może tak ma być, prawko zdawałem a 4T w 2T może jest inaczej)
2. Gdy ruszam z 1 to żeby moto nie zgasło musi być ok. 6-7k obrotów
3. Gdy stoi na luzie i obroty zejdą do ok 2-1,5k i dodam lekko gazu to go tak jakby dusi beknie sobie i gaśnie
4. No i gdy z jedynki ruszam pod górkę nie za stromą to strasznie wolno wchodzi na obroty strasznie go muli i trzeba go pogazować na sprzęgle żeby nie zgasł i złapał obroty.

JEŚLI ZŁY DZIAŁ PROSZĘ O PRZENIESIENIE !!

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu. |Glenroy
Ravtis
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/9/2017, 18:49


Re: Kilka problemów

Postprzez ChaoticBiker » 20/9/2017, 14:10

Odnosnie "ciagniecia" moto na 1ce po odpaleniu - ciagnie sprzeglo, a wiec do regulacji. dokonuje sie tego na lince przy silniku oraz przy klamce. Jesli sie nie da ustawic, to do wymiany

Wszystko inne to kwestia gaznika, oraz prawdopodobnie Twojej nieumiejetnosci jazdy tym motocyklem.
Ewentualnie silnik juz pada.
Rozumiem, ze to twoj pierwszy dwutakt? No to sie wlasnie nauczyles, ze to nie 4t, gdzie z niskich obrotow sobie pyrkniesz, to trza palowac zeby jechalo.
Popelniles blad kupujac motocykl w 2t nie umiejac nim jezdzic (pewnie sie podjarales moca?)

Generalnie da ise pomajstrowac we wlasnym zakresie, tylko cos w kosciach czuje, ze to sie skonczy i tak wizyta w serwisie (tylko nieco drozsza niz gdyby od razu zaprowadzic sprzet)

Sprzedaj aprilie, kup sobie cbr125 czy cos innego w 4t.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr