Zobacz wÄ…tek - Nie rozumiem, dlaczego np. 600rr nie Å‚apie siÄ™ na A2.
NAS Analytics TAG

Nie rozumiem, dlaczego np. 600rr nie Å‚apie siÄ™ na A2.

Przepisy, prawo
_________

Re: Nie rozumiem, dlaczego np. 600rr nie Å‚apie siÄ™ na A2.

Postprzez Wertyder » 10/8/2017, 15:01

Aielek napisał(a):Sorry za odkopanie tematu, ale myślę, że mam ważne informację na temat 600rr.
Po rozmowie z wieloma policjantami z wydziału ruchu drogowego i pytań odnośnie blokowania większych maszyn pod a2 była tylko jedna odpowiedz. Można. Jeżeli w dowodzie jest wbite 35 kW można tym legalnie jeździć w Polsce.
Tak samo sprawa wygląda z ubezpieczycielem. Jeżeli pojazd ma homologację na zdławienie mocy do 35kW.

Nie ma to znaczenia co kto mówi póki nic się nie stało. Ma znaczenie za to ogromne co powie ubezpieczyciel, a ściślej mówiąc rzeczoznawca przez niego wyznaczony po dzwonie. Wtedy się dowiesz że nie miałeś uprawnień - ergo musisz ponieść pełne konsekwencje finansowe kolizji.

przenoszÄ™ do "Prawa" // asr1927
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale


Re: Nie rozumiem, dlaczego np. 600rr nie Å‚apie siÄ™ na A2.

Postprzez andy7 » 23/8/2017, 23:11

Aielek napisał(a):Sorry za odkopanie tematu, ale myślę, że mam ważne informację na temat 600rr.
Po rozmowie z wieloma policjantami z wydziału ruchu drogowego i pytań odnośnie blokowania większych maszyn pod a2 była tylko jedna odpowiedz. Można. Jeżeli w dowodzie jest wbite 35 kW można tym legalnie jeździć w Polsce.
Tak samo sprawa wygląda z ubezpieczycielem. Jeżeli pojazd ma homologację na zdławienie mocy do 35kW.


To moze wyjasnij co Taki oderwany od pluga niedoszkolony w zakresie przepisow prawnych policjant moze wypowiadac sie o rzeczach ktore jak widac przekraczaja jego IQ ?

Prawo jest jasne a to, ze policjant debil nie znaczy, ze o prawie decyduje policjant. To co kiedys uslyszalem od policjanta to myslalem, ze mi cycki opadna a szczeka sie o sufit rozczaska :mrgreen:

i co i nic, debil i tyle. :mrgreen:

A teraz z innej beczki.

Jezeli mam Kategorie A, to kto zabroni mi prowadzic motocykl kat. A" ? Gdzie stoi, ze nie moge takim jezdzic ? Skad ktokolwiek ma o tym wiedziec jaka Kategorie bedzie mial prowadzacy ?

Motocykli nie rejestruje sie na Kategorie PJ !

Wiec niniejszym swoja teze mozesz sobie w d, tfu w buty wsadzic !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Re: Nie rozumiem, dlaczego np. 600rr nie Å‚apie siÄ™ na A2.

Postprzez adam_tomasz » 24/8/2017, 09:40

Dokładnie jak powiedział andy7:
opinie policjantów wstawiamy między bajki.

Nie rozumiem, jak taka prosta sprawa może się ciągnąć już 3 strony !

Wpisujesz w google "kategorie prawa jazdy" (albo bodajże Dz.U. 2017 poz. 978)

i odnajdujesz:
"
Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
1) kategorii AM:
a) motorowerem,
b) czterokołowcem lekkim;
2) kategorii A1:
a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3
, mocy nieprzekraczajÄ…cej 11 kW
i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
3) kategorii A2:
a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg,
przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,

b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
4) kategorii A:
a) motocyklem,
b) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
"
I czego tu nie rozumieć ? Wszystko jest jasno napisane. Wg tego jeżeli masz prawo jazdy kat A2 to nie masz uprawnień aby poruszać się motocyklem, który ma więcej niż 35kW mocy itp itd oraz jeżeli motocykl przed zblokowaniem go do 35 kW miał więcej niż 70 kW mocy (chodzi o moc w homologacji, a nie rzeczywistą - bo Ci ze starości kilka koni zdechło).

Honda CBR 600 RR ma fabrycznie moc ok 85 kW. Fizycznie da się zblokować ją na 35 kW, ale nie spełniamy warunku o dwukrotności mocy przed zblokowaniem. Czyli mając prawo jazdy kat A2 nie masz uprawnień na ten motocykl - potrzebne jest prawo jazdy kat A.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê