Zobacz wÄ…tek - KTM MX 250 1990r?
Advertisement
NAS Analytics TAG

KTM MX 250 1990r?

Enduro, Cross
_________

KTM MX 250 1990r?

Postprzez rastakapi » 20/8/2017, 21:39

Witam, ostatnio stałem się posiadaczem myślę że klasyka jakim jest KTM MX 250 prawdopodobnie z 1990 roku. Prawdopodobnie ponieważ nie jestem tego pewny, tak było napisane w ogłoszeniu a czy to prawda to ciężko powiedzieć. Z resztą tak samo jak nazwa która była po prostu KTM 250 lecz jakoś po zdjęciach w internecie udało mi się ustalić że to raczej ten model. Był malowany na inne kolory więc nie jest w oryginalnym malowaniu. Ciężko cokolwiek znaleźć o tym motocyklu więc przychodzę z prośbą do was ponieważ chciałbym się dowiedzieć więcej o tym motocyklu. Trochę błędem było chyba kupowanie go bez wcześniejszego poczytania o nim ale cóż, człowiek popełnia błędy :D Jak trzeba będzie to podrzuce zdjęcie. Pozdrawiam :)
rastakapi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2017, 21:28


Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez henio12323 » 21/8/2017, 17:40

poszukaj moze jakiejs ksiązki osbługi tam dostaniesz jedyne sensowne informacje.

osobiscie uważam ze pomysł troche kiepski, zwłaszcza że po opisie stwierdzam że kupiłes jakiegoś ulepa. o częsci słabo, nie jeździ to jakos nadzwyczajnie, sypie sie jak wszystko wyczynowe z tamtych lat. więc jak dla mnie żadna rewelacja.

jakbys chciał mozesz mi na PW podesłac numer ramy, albo silnika to bym mógł w ktmie sprawdzić jaki to rocznik
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez rastakapi » 21/8/2017, 18:33

henio12323 napisał(a):poszukaj moze jakiejs ksiązki osbługi tam dostaniesz jedyne sensowne informacje.

osobiscie uważam ze pomysł troche kiepski, zwłaszcza że po opisie stwierdzam że kupiłes jakiegoś ulepa. o częsci słabo, nie jeździ to jakos nadzwyczajnie, sypie sie jak wszystko wyczynowe z tamtych lat. więc jak dla mnie żadna rewelacja.

jakbys chciał mozesz mi na PW podesłac numer ramy, albo silnika to bym mógł w ktmie sprawdzić jaki to rocznik


Postaram się podesłać jutro numer ramy bo dziś już raczej nie dam rady.

Ogólnie nie wygląda na ulepa, patrząc na zdjęcia to plastiki oryginalne tylko że malowane, silnik to samo no ale po samym wyglądzie ciężko stwierdzić :D Dużo w sumie za niego nie dałem więc jakoś nie jest za bardzo szkoda. Trochę nim już pojezdzilem i najgorzej nie jest i może będzie mi starczyl do jazdy amatorskiej.

Mam jeszcze jedno małe pytanie. Nie ma w nim wyłącznika zapłonu. Chciałbym taki kupić bo nie widzi mi się ciagle gaszenie z jedynki, hamulec i puszczanie sprzęgła. Tym bardziej że jakby jakoś gaz się zablokował np przy jakimś wypadku to kaplica. Więc pytanie mam takie do czego jest podłączany taki wyłącznik zapłonu. Moto nie ma akumulatora ani stacyjki więc do iskrownika? Jeżeli tak to gdzie on może być mniej więcej :? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
rastakapi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2017, 21:28

Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez henio12323 » 21/8/2017, 19:44

a jakby miało akumulator to bys do nbiego przyczepił ? :D

chyba w znacznej wiekszosci przypadków odciecie zapłponu jest na module zapłonowym ( zwykle np czarno - żółty przewód ) popatrz przy module czy nie wychodzi wiązka, i jeden oddzielny przewód - zwykle idzie poza wiązką ten do gaszenia, i wystarczy go do ramy zmasować ( czyli jak kupisz guzik z 2 przewodami to jeden przypinasz do ramy, a drugi do tego przewodu ) 2 opcja to poszukac schemat elektryki
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez rastakapi » 21/8/2017, 20:55

henio12323 napisał(a):a jakby miało akumulator to bys do nbiego przyczepił ? :D

chyba w znacznej wiekszosci przypadków odciecie zapłponu jest na module zapłonowym ( zwykle np czarno - żółty przewód ) popatrz przy module czy nie wychodzi wiązka, i jeden oddzielny przewód - zwykle idzie poza wiązką ten do gaszenia, i wystarczy go do ramy zmasować ( czyli jak kupisz guzik z 2 przewodami to jeden przypinasz do ramy, a drugi do tego przewodu ) 2 opcja to poszukac schemat elektryki


Bo mam też lampę a ona raczej bez akumulatora nie poświeci :D Dobra dzięki za pomoc, jutro podeślę ten numer ramy :D
rastakapi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2017, 21:28

Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez henio12323 » 21/8/2017, 20:58

nie musisz cytowac moich wypowiedzi jak są wyżej...

akumulator i lampy mogą działać niezaleznie od siebie. lampy czesto są na prąd zmienny nawet, czasami sa pod aku podpiete żeby na wolnych obrotach mocniej swieciły. nie wiem jak ktm z tego roku, ale nowsze bez rozrusznika nawet nie mają akumulatora
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: KTM MX 250 1990r?

Postprzez rastakapi » 21/8/2017, 21:33

Poszukam tego modułu jak kupie już ten wyłącznik bo z tego co mi sie wydaje to on chyba znajduje się pod bakiem.
Podrzucam fotke bo myśle że jak na taki rocznik to nie najgorszy stan :)

Zdjęcia (otwórz link)
rastakapi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2017, 21:28



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê