Zobacz wÄ…tek - Kawasaki Versys - pisk, czy to pompa paliwa?
NAS Analytics TAG

Kawasaki Versys - pisk, czy to pompa paliwa?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki Versys - pisk, czy to pompa paliwa?

Postprzez ChevLucas » 26/7/2017, 15:43

Cześć,

moje Kawasaki KLE 650 z 2008 roku ma już przejechane prawio 80 tys. km.
W tym sezonie pojawił się mało przyjemny pisk, który pojawia się po odpaleniu motocykla. Wydaje mi się, że jest to taki sam pisk jak po przekręceniu kluczyka. Problem w tym, że założyłem inną pompę (taką z przebiegiem 30 tys. ) i piszczy tak samo.

Do wymiany pompy skłonił mnie fakt, że czasem motor nie chciał zapalić, migała tylko czerwona lampka od Fuel Injection. Gdy wyłączyłem zapłon i włączyłem ponownie, pompka nabiła ciśnienie i zapalił bez problemu. Póki co zdarzyło mi się to z 5 razy. Dodatkowo czasem czułem jakiś smród jakby paliła się jakaś elektronika właśnie gdzieś spod baku, nie z silnika ale właśnie z okolic pompki.

Co ciekawe (nie wiem czy to norma), jeśli włączę zapłon to pompka się załączy na chwilę ale tylko jeśli kill switch jest w pozycji ON. Jeśli najpierw przekręcę kluczyk a dopiero potem przełączę ten czerwony pstryczek pompka się nie załączy.

Zastanawiam się czy to piszczy na pewno pompka czy może wtryski wydają taki dziwny dźwięk?
ChevLucas
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 23/9/2013, 12:42


Re: Kawasaki Versys - pisk, czy to pompa paliwa?

Postprzez Raczek_6 » 19/8/2017, 21:49

Albo jest zapchany filtr paliwa i pompa dlatego hałasuje, albo piszczy regulator ciśnienia paliwa - ten w zbiorniku (miałem taki efekt u Siebie w motocyklu - po wymianie regulatora ciśnienia paliwa ustało piszczenie).
Po za tym po postoju na słońcu lub jeździe może pojawiać się pisk który znika po otwarciu korka wlewu paliwa.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości




na górê