Zobacz wÄ…tek - Triumph Yamaha MV Agusta dylemat
Advertisement
NAS Analytics TAG

Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Druszek » 26/7/2017, 11:31

Obecnie jezdze na sv 650. Na nastepny sezon poszukuje mocniejszego nakeda. Glownymi kryteriami na jakie zwracam uwage to mocny dol i srodek obrotow, wysoki moment hamowania silnikiem, niska masa oraz niewielka roznica poziomow miedzy siedzeniem kierowcy i pasazera (moj plecak woli sie do mnie przytulac niz na mnie lezec :wink: ). Budzet jaki zalozylem to okolo 20 tys. Moj wybor padl na 3 motocykle: MV Agusta Brutale 800, Yamaha MT 09 oraz Triumph Street Triple 675. Kazdy moto ma swoje plusy i minusy. Serce podpowiada Brutale, rozsadek MT a kieszen Tripla. Czy sa na forum osoby z wieksza wiedza na temat tych modeli ktore moglyby doradzic badz odradzic ktorys z tych moto? Jezdzilem jak narazie mt 09 i tylko kilka km.

A moze jest moto o ktorym nie wiem, ktore by swietnie pasowalo w moje wymagania? Czekam na odpowiedzi.
Druszek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23/9/2014, 23:19


Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Zimny72 » 26/7/2017, 13:17

Z wymienionych 3 wybrałbym Triumpha. Dlaczego? MV Augusta to jednak trochę egzotyka jak na Polskę i będziesz miał kłopot z częściami i odsprzedażą bez większych strat. Niemniej jeżeli się zdecydujesz, to będziesz miał przepiękny i efektowny motocykl. MT-07 będzie znowu za słabe z plecaczkiem, zresztą MV też ma marne warunki dla plecaczka. Jeżeli jednak Yamaha, to przy tych parametrach raczej MT-09, które jest mocniejsze, trochę większe i da więcej funu. Z tego wszystkiego chyba najbardziej zdroworozsądkowym jest Triumph.
Ostatnio edytowano 27/7/2017, 14:17 przez Zimny72, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Druszek » 26/7/2017, 13:51

Z serii MT to tylko 09 biore pod uwage. O innych nie wspominalem.
Druszek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23/9/2014, 23:19

Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Zimny72 » 26/7/2017, 14:35

Widocznie nie doczytałem. ;) Chyba z uwagi na cenę i to, że to najmocniejszy sprzęt i największa pojemność to chyba jednak MT-09. Poza tym to Yamaha, więc i japońska jakość.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez jasnoksieznik » 26/7/2017, 15:40

Bardzo celne pytanie z tym plecaczkiem - MV Agusta sie nie nadaje zupelnie.
Na Street Triplu plecaczek bedzie mial siedzenie jak na jezu. Waskim i krotkim jezu.

To samo bedzie z kuframi.

O MT-09 sie nie wypowiem, bo nie ogladalem. Zerknij jeszcze na Aprillie Shiver.

EDIT: Jesli masz na mysli uzywanego, starszego Tripla, to uwazaj, bo ABS jest w serii dopiero od ok. 4 lat!
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Druszek » 27/7/2017, 11:07

A czy ktos uzytkuje mt 09? Model dosc mlody i nie widzialem jeszcze publikacji zwiazanych z eksploatacja tego motocykla. Czy ma on jakies wady, jest cos na co szczegolnie trzeba zwracac uwage? Elementy ktore psuja, zurzywaja sie nadwyraz szybciej niz w innych sprzetach?
Druszek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23/9/2014, 23:19

Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez Zimny72 » 27/7/2017, 14:20

Chłopie... kłania się Wujek Gugle:
https://www.google.pl/search?q=Yamaha+MT09&ei=puh5WdrpPMbSwAK3pYbIBw&start=0&sa=N&biw=1920&bih=950 (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Triumph Yamaha MV Agusta dylemat

Postprzez coolmen77 » 28/7/2017, 23:10

Jeżdżę od niedawna MT09, diabelskie moto, silnik rwie jak szalony, moto z 1, 2 chcę iść na koło, elastyczność jest aż do 4 biegu jest bardzo dobra, od piątki trzeba już kręcić żeby się zbierać,
przesiadkę miałem z Monstera 696 czyli podobnie do SV650 ale przeskok jest naprawdę spory
Wiele piszą o słabym zawieszeniu ale jest możliwość regulacji i po drobnych korektach jest całkiem dobrze, kanapa do przeróbki - krótkie dystanse jest OK ale trochę dłuższe trasy już powodują cierpienia tyłka
Ogólnie jestem niesamowicie zadowolony z zakupu :D
coolmen77
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9/11/2014, 10:24



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê