Zobacz wątek - Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę
Advertisement
NAS Analytics TAG

Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Postprzez Litwin » 8/6/2017, 07:57

Czołem!

Po dobrych paru latach przerwy chciałbym powrócić do tematu i rozglądam się za sprzętem- może ktoś doradzi jakieś interesujące propozycje? Pośpiechu nie ma, ale w tym sezonie chciałbym się jednak wyrobić :lol:

Do rzeczy:

Jakie masz doświadczenie - Małe. Kilka lat temu sezon na zabawkowej Hondzie Rebel 250 i sezon na Bandicie 1200, oba nie moje, więc każdy sezon za pół liczyć trzeba.

- Wiek, waga, wzrost - 29/85/190.

Do jakich celów chcesz używać motocykla - 70% to będzie jazda miejska, ale chciałbym, żeby sprzęt nadawał się na dłuższe trasy (800-1000km). Zero offroadu.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie - Ciężko powiedzieć, zakładam, że około 4 tysięcy.

Ile gotówki masz na sam motocykl - Ile gotówki CHCIAŁBYM WYDAĆ na sam motocykl. Chciałbym się zmieścić w granicach 5 do 8 z haczykiem [[edit: przy kupnie choppa/cruisa- 8-10k]], jeśli była by taka możliwość. Propozycje lekko droższe też jednak warto zaprezentować- po prostu temat się ewentualnie opóźni. I sezon ucieknie :evil:

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - Ile będzie trzeba, to nie będzie stanowiło problemu, niemniej co do zasady: ja prawie nie choruję- i tego samego wymagałbym od sprzętu.

Jakie motocykle Ci się podobają - Zawsze podobały mi się choppery i choppera najbardziej bym chciał, niemniej jednak zdaję sobie sprawę, że może to być ciężkie do zrobienia przy tym budżecie. Jeżeli nic sensownego w tym stylu nie uda się znaleźć, wówczas naked. Naked nie boli mych oczu.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? - Szadoły są super. Ewentualnie intruder, ale to już pinionc nie ten panie :roll: Co do nakedów- tutaj potrzebowałbym porady, co jest warte świeczki, a co od razu pominąć w rozważaniach. Jedno jest pewne- im dalej od GS 500, tym lepiej.

Z góry dzięki za wszelkie pomocne opinie, jak i ewentualną mowę nienawiści :D
Ostatnio edytowano 26/7/2017, 16:17 przez Litwin, łącznie edytowano 1 raz
Motocykl =/= motor.
Avatar użytkownika
Litwin
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:19
Lokalizacja: Kraków


Re: Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Postprzez DedeRR » 8/6/2017, 15:53

W chopperach nie mam za grosz rozeznania, ale szukam drugiego motocykla do podobnych zastosowań, z takimi samymi wymaganiami i mamy podobne warunki fizyczne.
Do 8000zł możesz dostać Hondę CBF600S z ABSem, Bandita 650 również z ABSem, starą SV650s w dobrym stanie lub nową w ciutkę gorszym. Ewentualnie Yamaha XJ6 lub Fazer, ale ten myślę, że może być ciut za mocny na Twoje doświadczenie. Moje zresztą też :mrgreen:
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Postprzez Litwin » 26/6/2017, 14:54

Przejrzałem w miarę rzetelnie Twoje propozycje i faktycznie jest jak mówisz- cenowo się mieści w podanych kryteriach itd. Jednak chyba nie przeskoczę tu rzeczy najmniej istotnej tak naprawdę: baaardzo nie leży mi ten plastik i to w takiej ilości :D

Bandit akceptowalny i ta Fazerka którą tam wspominałeś też jest w sumie niczego sobie, pomysł do rozważenia, zwłaszcza, że ponoć one moc łapią dopiero na wyższych obrotach, więc przy spokojnej jeździe nie powinna spod dupy uciec :lol:

Jakby ktoś miał jakie takie rozeznanie w Chopach/Cruisach, to proszę o wypowiedź- to będzie bardzo pomocne.
Motocykl =/= motor.
Avatar użytkownika
Litwin
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Postprzez setup » 26/6/2017, 23:04

Litwin napisał(a):Przejrzałem w miarę rzetelnie Twoje propozycje i faktycznie jest jak mówisz- cenowo się mieści w podanych kryteriach itd. Jednak chyba nie przeskoczę tu rzeczy najmniej istotnej tak naprawdę: baaardzo nie leży mi ten plastik i to w takiej ilości :D

Bandit akceptowalny i ta Fazerka którą tam wspominałeś też jest w sumie niczego sobie, pomysł do rozważenia, zwłaszcza, że ponoć one moc łapią dopiero na wyższych obrotach, więc przy spokojnej jeździe nie powinna spod dupy uciec :lol: .


Co do cbf 600 w wersji N to ja tam za dużo plastiku nie widzę - chyba tylko zadupek oraz przedni błotnik :mrgreen:
Co do drugiej części twojego posta to nie mogę się zgodzić, bo będzie dokładnie odwrotnie. Fazer ma kiepski dół i w tym dole źle jeździ, więc chcąc nie chcąc będzie go musiał kręcić wyżej. Dalej już wiesz co będzie.
Nie wiem czy wiesz ale pomiedzy choperami a platikiem jest jeszcze kilka innych propozycji. Co prawda w Twoim budżecie może być słabo ale wpisz sobie w olx - bobber, brat style, cafe, scrambler etc. Plastiku tam nie uświadczysz :), ale zrobione są zwykle na bazie motocykli które jeżdżą i skręcają :)
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Moto min. 600 do jazdy miejskiej jak i w trasę

Postprzez Litwin » 26/7/2017, 16:13

Co do cbf 600 w wersji N to ja tam za dużo plastiku nie widzę - chyba tylko zadupek oraz przedni błotnik :mrgreen:
Co do drugiej części twojego posta to nie mogę się zgodzić, bo będzie dokładnie odwrotnie. Fazer ma kiepski dół i w tym dole źle jeździ, więc chcąc nie chcąc będzie go musiał kręcić wyżej. Dalej już wiesz co będzie.
Nie wiem czy wiesz ale pomiedzy choperami a platikiem jest jeszcze kilka innych propozycji. Co prawda w Twoim budżecie może być słabo ale wpisz sobie w olx - bobber, brat style, cafe, scrambler etc. Plastiku tam nie uświadczysz :), ale zrobione są zwykle na bazie motocykli które jeżdżą i skręcają :)


Odnośnie cbf- zgadza się, posypuję głowę popiołem.
Odnośnie Fazera- dosiadłem sobie wczoraj ładny egzemplarz, 600ccm i muszę przyznać, że faktycznie, sprzęt w dole leci w porządku, ale pełnię mocy osiąga dopiero w drugiej części zegara- niemniej- moto moim zdaniem całkiem do ogarnięcia, nawet przy moim umiarkowanym doświadczeniu, więc jest to pomysł do rozważenia. Jeżeli nie znajdę nic godnego uwagi w choppach/cruisach, to pewnie zdecyduję się na FZS.

W dalszym ciągu poszukuję jakichś ciekawych "motocykli które nie jeżdżą i nie skręcają". Ostatnio przekonałem się do dragstarów trochę, ale nigdy nie miałem okazji dosiadać, więc było by to kupowanie w ciemno trochę. Jeżeli ktoś zna jakieś moto godne uwagi z tej grupy, to śmiało pisać :) Oczywiście podany w pierwszym poście budżet można sobie w buty wsadzić przy kupowaniu choppa, więc powiedzmy.. 8-10k. Może w tej kwocie coś się uda ładnego wyszukać.
Motocykl =/= motor.
Avatar użytkownika
Litwin
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:19
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr