Zobacz wÄ…tek - jaki chopper/cruiser
NAS Analytics TAG

jaki chopper/cruiser

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

jaki chopper/cruiser

Postprzez Cusik » 16/7/2017, 18:27

Witam, mam problem z wyborem motocykla. niedawno skończyłem 16 lat, tak więc od tego momentu mogę jeździć motocyklami do 125 ccm, jednakże mimo myślenia przez 3 miesiące, nie mogę się do końca zdecydować.

Interesują mnie tylko choppery lub cruisery ponieważ zależy mi na wygodzie jazdy. do tej pory najbardziej mnie przekonał suzuki Marauder, jednakże odrobinę mnie odpycha to że z kategorii 125 ccm jest on jednym z najpowolniejszych.

mój wzrost to 186 cm a waga to 96 kg

cena jaka mnie interesuję to 5 lub 6 tysięcy złoty (oczywiście mowa o kupnie motoru używanego)

Jaki motocykl wy byście polecili ?

dodam tylko że przez ostatni rok jeździłem na motorowerze barton ranger classic a jeszcze wcześniej na skuterze
Cusik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2017, 18:16


Re: jaki chopper/cruiser

Postprzez Zimny72 » 18/7/2017, 13:27

W kategorii wygodny motocykl 125ccm nie brałbym pod uwagę ani choppera ani cruisera. U nas raczej nie ma warunków do cruise'owania i raczej nie uświadczysz hamerykańskich highwayów, a jazda autostradami przy 140 km/h to średnia przyjemność na chopperze czy cruiserze. Zresztą 125ccm ledwo uciągnie takiego ciężkiego sprzęta, że o większych prędkościach nie wspomnę. Rozumiem, że chodzi o look easyridera, SOA itp. ;) ale tak na co dzień najlepsze są nakedy. Piszę to, ponieważ sam zaczynałem od choppera (Nevada 750), mam podobny wzrost (190cm) i więcej nie wrócę do chopperów, że o cruiserach nie wspomnę (szczególnie jeżeli chodzi o przebijanie się przez korki w mieście). Przy takim wzroście przyjrzałbym się Hyosungowi GT125 albo Hondzie Varadero 125. Ewentualnie jakiejś CBR125ccm. Przy takim wzroście o dziwo fajny jest Suzuki VanVan125 (często mijam kolesi na tym sprzęcie i nie raz się łapię, że sam mógłbym mieć takiego do jazdy na co dzień po mieście) - ale do takiego motocykla trzeba być dojrzałym psychicznie. ;)

Tutaj masz zbieżny z moją opinią artykuł Ścigacza:
https://www.scigacz.pl/Top,10,uzywanych,motocykli,na,prawo,jazdy,kat,B,24554.html (otwórz link)

A tutaj masz wymienioną chyba kompletną listę sprzętów na kat. B:
http://www.motocykle125.pl/lista-prawo-jazdy-b/ (otwórz link)

Możesz jeszcze zaryzykować 125-ki Junaka (CR i Cafe) albo Rometa (Ogar), bo coraz więcej widzę ludzi na tych sprzętach na mieście.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: jaki chopper/cruiser

Postprzez Cusik » 18/7/2017, 19:14

Dzięki, co prawda Junak i Ogar odpadają, ale popatrzę za resztą motocykli o których wspomniałeś, dzięki również za sprowadzenie mnie na dobry tor, bo jeżeli u nas z chopperami, cruiserami rzeczywiście to tak słabo wygląda, to właśnie mnie ocaliłem od męk :D
Cusik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2017, 18:16

Re: jaki chopper/cruiser

Postprzez Oastra » 19/7/2017, 16:09

Ciekawi mnie jedna rzecz:
Cusik napisał(a):niedawno skończyłem 16 lat, tak więc od tego momentu mogę jeździć motocyklami do 125 ccm

Zrobiłeś prawo jazdy kategorii A1 tak?
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Re: jaki chopper/cruiser

Postprzez Cusik » 20/7/2017, 19:51

Oastra napisał(a):Ciekawi mnie jedna rzecz:
Cusik napisał(a):niedawno skończyłem 16 lat, tak więc od tego momentu mogę jeździć motocyklami do 125 ccm

Zrobiłeś prawo jazdy kategorii A1 tak?

Oczywiście ;) Nie stać mnie na płacenie takich mandatów jakie są za jeżdżenie bez prawka :)


ps. wybrałem Honde CBR z 2008 r ;)
Cusik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2017, 18:16



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê