Zobacz wÄ…tek - prawko KAT A
NAS Analytics TAG

prawko KAT A

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

prawko KAT A

Postprzez m1shka » 28/5/2017, 11:38

Witam was wszystkich ponownie! Jakis czas temu zakladalem temat wzgledem kupna motoru, jednakze dzisiaj chcialbym sie doradzic, zapytac i przeczytac co wy myslicie o tym wszystkim. Okolo tydzien temu zapisalem sie na kurs kat A, nigdy wczesniej nie jezdzilem na motorze, poszedlem na pierwsza godzine jazdy no i instruktor kazal mi na poczatek tylko nauczyc sie plynnego ruszania i zatrzymywania sie:D powiem szczerze ze bylem pod wrazeniem tej 600ccm bestii, moc naprawde ogromna, czuc pod tylkiem:d motocykl zgasl mi 1-2 bo nie moglem wyczuc sprzegla ale potem bylo ok, zadnego upadku itd:D Ale chodzi o cos innego, w miesice ktorym sie zapisalem nie moge zdwac egzaminu praktycznego na kat A, instruktor powiedzial ze plac jest najwazniejszy i jezeli tego sie naucze to jazda na miesice bedzie latwa.. co ciekawe caly kurs trwa 20h z czego 15h to plac manewrowy no i JEDNA JEDYNA JAZDA PRZED EGZAMINEM ktora bedzie trwala 5h na miescie w ktorym nigdy nie bylem, troche sie tego obawiam;/ wiadomo, przepisy te same itd ale nigdy w tym miesice jeszcze nie bylem. Zadzwonilem do kolegi ktory pracuje w tej szkole i zapytalem go co o tym mysli, powiedzial ze przepisywanie sie do innej szkoly gdzie jazda jest w tym samym miescie gdzie kurs nie ma sensu bo zrobia ze mna to samo, 15h plac i 5h miasto.. co myslicie????
m1shka
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/5/2017, 19:10


Re: prawko KAT A

Postprzez DedeRR » 28/5/2017, 17:18

Trochę dziwne takie sztywne podchodzenie do jazd, że 15h na placu i 5h na mieście. Instruktor przynajmniej cały czas jest na tym placu, czy sobie gdzieś idzie?

Myślę, że to, ile godzin placu potrzebuje dany kursant jest kwestią indywidualną, ja już po 6-7 godzinach placu umiałem jeździć na tyle, że pojechaliśmy na drogę, nie koniecznie w miasto, ale na podmiejskie drogi, by poćwiczyć zakręty.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: prawko KAT A

Postprzez m1shka » 28/5/2017, 17:29

instruktor na placu jest, tez wydaje mi sie to dziwne..
m1shka
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/5/2017, 19:10

Re: prawko KAT A

Postprzez andy7 » 4/6/2017, 22:21

Jezdze z moimi niektorymi kursantami 5 x 45 min po drogach w obszarze niezabudowanym. W obszarze zabudowanym gora 3 x 45 min.

Dla mnie totalna bzdura, zwlaszcza, ze w PL godzina lekcyjna to 60 min

ugerowal bym albo wyjezdzic plac i zmienic szkole na ta ktora znajduje sie w miescie gdzie odbywa sie egzamin albo od razu tam gdzie egzamin. Sugerowal bym sie tez tym, w ktorym OSK Maja motocykl na ktorym bedziesz zdawal.

I zadnej jazdy po miescie o dlugosci ponad 2 h !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê