Zobacz wątek - Słabo kręci na rozgrzanym ZX6R
NAS Analytics TAG

Słabo kręci na rozgrzanym ZX6R

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Słabo kręci na rozgrzanym ZX6R

Postprzez piiottrek26 » 16/5/2017, 14:14

Witam mam taki problem z odpalaniem mojej kawy zx6r z 99r. Otóż Gdy jest zimna przy pierwszym odpalaniu rozrusznik normalnie kręci, lecz po jeździe gdy chce ją ponownie odpalić, rozrusznik słabnie ledwo kręci, czasem tylko cyka i trzeba odpalać z pycha. Dodam że gdy moto ostygnie po jakiejś godzinie idzie go normalnie odpalić z tego rozrusznika. Wymieniłem akumulator, wykręciłem i nasmarowałem rozrusznik ( szczotki w dobrym stanie ), sprawdziłem kable które idą od rozrusznika do akumulatora, Ładowanie jest, 14,6-14,8 V. Nie mam juz pomysłów co to może być, nawet jak w garażu ją nagrzeje z 10,15 min i zgasze to juz bardzo słabo kreci i nie odpali, a na zimnym kręci szybko i odpala..Może ktoś doradzi co to może być, bo tylko mechanik mi zostaje :/
piiottrek26
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/3/2015, 13:19


Re: Słabo kręci na rozgrzanym ZX6R

Postprzez henio12323 » 19/5/2017, 07:52

no to zostaje mechanik :D ciezko powiedziec co moze byc problemem

bo są 3 natury problemu
1) układ rozruchowy, czyli mimo sprawnego rozrusznika - moze juz ma w kiepskim stanie komutator, albo łozyska albo inne cuda i kreci słabo pod obciazeniem, moze dalszy układ przeniesienia napedu - nie wiem jak jest u ciebie ale czasem sa jakies sprzegiełka jednokierunkowe itp, one tez powoduja problem - tylko w tym przypadku sprzegiełko raczej zimne czy ciepłe działało by tak samo

2) układ zasilania paliwem - czyli gaźniki/wtryski - jak źle sa ustawione, mowa o synchronizacji, ustawienia składu itp to też taki problem moze byc.

3) stan silnika - znam przypadki gdzie na zimno jeszcze odpalał ;d ale na ciepło nie bo stan silnika był po prostu agonalny :D popodpierane zawory, słaba szczelnosc itp....

i trzeba po prostu diagnozowac po kolei co i jak az sie dojdzie do rozwiazania
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr