Zobacz wątek - Linka czy łańcuch antykradzieżowy?
NAS Analytics TAG

Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez Zimny72 » 3/4/2017, 08:01

Cześć - mam rozkminkę: mam blokadę z alarmem Abus Granit Detecto, ale pomyślałem że niegłupio byłoby dodatkowo przypiąć motek do słupa, co by ewentualny złodziej nie miał tak łatwo. No i mam dylemat: kupić linkę skręcaną w osłonie plastikowej czy łańcuch w kołnierzu materiałowym? Mam taki łańcuch w domu do roweru, ale mam wrażenie że raz dwa podda się jak złodziej przymierzy się z dużymi nożycami. No i chyba bardziej bym się skłaniał do linki ABUS STEEL-O-FLEX. Co o tym myślicie?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez DedeRR » 6/4/2017, 20:31

Ja sam się przymierzam do kupna jakiegoś łańcucha i spodobał mi się Onguard Beast 14mm.
14mm oczka są na tyle duże, że już chyba tylko szlifiera i palnik zostają.
Mam tylko taki problem, że nie miałbym do czego przypiąć moto pod blokiem. Jest jakaś barierka, którą wyrwałbym ręką, jakbym się postarał i trzepak, ale tu chyba sąsiedzi by mnie ukamieniowali. Albo co gorsza - moto .
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez Zimny72 » 7/4/2017, 08:26

A co się łatwiej podda szlifierce kątowej albo nożycom: łańcuch w rękawie materiałowym czy kabel z plecionki stalowej w plastikowej osłonie? Znalazłem taki kabel 12mm Abusa i łatwiej byłoby mi go połączyć z kłódką Abus Granit Detecto niż z łańcuchem, stąd takie pytanie. Niemniej napisane jest, że ten kabel zapewnia 4 stopień bezpieczeństwa w 10 stopniowej skali - no i nie jest to za dużo. Znowu nigdzie nie widzę jaki stopień bezpieczeństwa zapewnia łańcuch.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez DedeRR » 7/4/2017, 10:40

Łańcuch z pewnością w tej 10-stopniowej skali ma przynajmniej 8. Masz tam grubsze elementy, a te zdecydowanie trudniej przeciąć.
Skoro masz Abusa Granita, to poszedłbym w łańcuch. Taki kabel byłby tzw. wąskim gardłem moim zdaniem.
Wiesz, tak jakbyś miał Ducati Panigale z założonymi oponami Maxxis czy Duro.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez setup » 7/4/2017, 19:57

Trochę OFFTOP ale tak sobie myślę że ten łańcuch powinien być w osłonie z materiałowej wykonanej z aramidu. Czyli to co jest stosowane do podszycia motocyklowych spodni jeansowych. Byłaby to dodatkowa ochrona przed przecięciem nożycami. A ponadto jakby użyto jeszcze takiej technologi jak zabezpieczenie materiału odzieży dla np. drwali to i szlifierka szybko by nie dała rady.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez jasnoksieznik » 8/4/2017, 10:09

Tylko wtedy ubezpieczenie od kradzieży wyjdzie taniej.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez setup » 8/4/2017, 16:49

bo ja wiem. Za mój motocykl śpiewają 2500 pln/na rok. Aramid nie jest taki drogi a i metrów kwadratowych na osłonę takiego łańcucha wiele nie trzeba.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Linka czy łańcuch antykradzieżowy?

Postprzez tristyan » 6/5/2017, 18:32

moj sprzet honda 954 stoi pod blokiem na czymś takim [urlhttps://intermotors.pl/lancuchy-linki/95-linka-loop-lock-z-wzmocnionej-stali-z-klodka-dl-18mm-x-15mm-bs-405401.html][/url] dodatkowo mam drugą linke ale uzywam od niej tylko kłodki ktora zapinam na zebatce dodatkowo pokrowiec i jakos nic sie nie dzieje
Honda CBR F3
Avatar użytkownika
tristyan
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/6/2013, 19:00
Lokalizacja: centrum



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr