Zobacz wÄ…tek - Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?
NAS Analytics TAG

Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?

Enduro, Cross
_________

Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?

Postprzez Rezar » 3/5/2017, 21:08

Witam

W związku z przesiadka na większe moto (ktm exc 125) poszukuje nowych ochraniaczy. Kask (Hjc fg-X) i buty (forma terrain) juz posiadam. Do kupienia został mi jeszcze buzer (lub zbroja), ochraniacze kolan i łokci. No i oczywiście spodnie i bluza (Jersey). Najlepiej byłoby gdyby ochraniacze itp były dobre i nie za miliony monet :wink:
Mój budżet to około 1000. Najlepiej żeby było jak najmniej

Z góry dzięki :D
Rezar
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22/6/2016, 19:28


Re: Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?

Postprzez henio12323 » 4/5/2017, 06:49

ja od siebie polecam buzer, duzo lepsza sprawa, zbroja mocno opina, i pompuje ręce,
do tego dokup sobie ochraniacze łokci - kup tanie bo i tak jeszybko wywalisz :D kazde cos co sie zapina na ręku, powoduje ze puchną ręce nie widziałem jeszcze ochraniaczy które by były na prawde wygodne. a w zasadzie to sie też wiąze z bezpieczenstwem - jak sie wywalisz na bok i masz ochraniacz to sobie nie pozdzierasz łokcia, ale uszkodzic go w ochraniaczu mozna i tak i tak. z kolei jak majac ochraniacz spuchnie ci ręka, to bedziesz miał mniejszą siłe trzymania kierownicy - i łatwiej sobie zrobić wtedy krzywde :D

co do ochraniacza kolan tutaj to jest zdecydowanie ważniejsze, polecam np thor force. kup uzywke i bedzie ok. chociaż na skórze własnej sie przekonałem że to jest bardzo wazne - bo praktycznie rok juz siedze bez motocykla przez uraz kolana :)

spodnie i bluzy to juz kwestia gustu, teraz robią takie kiepskie ciuchy, ze i tak trzeba dosyc czesto zmieniać. moznma by tez połazic po sklepach i pomacać, czasem na fotce fajnie wygląda a realnie to materiały kiepskie co sie rozlatują mega szybko. nie ma co sie sugerowac do konca opiniami tez, bo są modele które jednego roku są kiepskie, a innego bardzo dobre. np ciuchy FLY wyzsze modele, kiedys były to najtansze kiepskie ciuchy, teraz wyzsze modele sa na prawde niezłe. a np thor zawsze miał niezłe ciuchy, raz kupiłem komplet, to nie wytrzymał pół roku :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?

Postprzez Rezar » 4/5/2017, 08:46

A jakbyś mogl napisać jaki model tych nakolanników (thor force czy thor force xp).

PS: a jaki model buzera polecasz?
Rezar
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22/6/2016, 19:28

Re: Jaki bauzer/zbroja, ochraniacze Å‚okci i kolan?

Postprzez henio12323 » 4/5/2017, 21:21

ja miałem zwykłe thor force. nie wiem czym sie róznią od modelu XP.

buzer ja ogólnie jestem za tymi małymi, sam poluje na jakiegos leatt brace adventure, thor sentiel, itp. bardziej masywne to np thor quadrant. ale jak dla mnie za ciezki
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê