Zobacz wątek - Jak wygląda to w świetle prawa ?
NAS Analytics TAG

Jak wygląda to w świetle prawa ?

Przepisy, prawo
_________

Jak wygląda to w świetle prawa ?

Postprzez fifros » 26/4/2017, 19:06

Witam, pokrótce sprawa wygląda tak, kupiłem moto bez papierów, bez umowy przez wysyłkę (w 4 paczkach) (Proszę darować sobie komentarze typu " Nie kupuje się bez oglądania " itp ) I doszły do mnie już 3 paczki, i tu zaczyna się zagwozdka gdyż 3 paczka przyszła za darmo ( 3 miały być płatne ) , a co najlepsze pisałem ze sprzedającym i pisał, że 4 będzie za darmo. Prawdopodobnie jest to błąd kuriera lub sprzedającego.Dodam, że silnik miał być sprawny, a do wymiany jest wał i góra.

I teraz moje pytanie jak wyglądałoby to w świetle prawa, gdyby on się pomylił i faktycznie 4 paczka również przyszłaby za darmo i ja nie przelałbym mu tych pieniędzy gdyż silnik jest nie sprawny ( bez problemu bym przelał gdyby wszystko się zgadzało )
fifros
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26/8/2016, 09:37


Re: Jak wygląda to w świetle prawa ?

Postprzez jasnoksieznik » 27/4/2017, 08:59

Jak sie ma pytanie prawne, to sie pisze w dziale "prawo". A i forum nie do konca wlasciwe, bo sie pytasz o rzeczy transportowe, nie motocyklowe.

Zawarliscie umowe. Sprzedajacy zobowiazal sie Ci dostarczyc towar wg. oferty. Ty zobowiazales sie za niego zaplacic.
Fakt, ze _byc moze_ sprzedajacy nie zrobil wszystkiego, by ustalona forma zaplaty (za pobraniem? nie precyzujesz) byla mozliwa, nie zwalnia Cie z obowiazku zaplaty.
Z drugiej strony, jesli nie dostales wszystkiego, to poki co, towar jest niezgodny z umowa (brakuje 1/4 motocykla), wiec nie musisz sie stresowac. W najgorszym razie, _po ustaleniu szczegolow ze sprzedajacym_, odeslesz mu to, co jego, a on Ci zwroci pieniadze.

Jesli uwazasz, ze towar jest niezgodny z umowa, bo silnik mial byc sprawny, a nie jest, to znajdz dokladny zapis w ofercie/umowie, ktory nie jest spelniony. Jesli nie jest spelniony, to towar jest niezgodny z umowa, patrz pietro wyzej.

Az sie boje zapytac, co kupiles. Specjalistyczny transport na podwojnej/specjalnej palecie oznaczalby duzo mniej kombinowania.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Jak wygląda to w świetle prawa ?

Postprzez ChaoticBiker » 27/4/2017, 19:35

Jakos mam przeczucie, ze pewnie chodzi o jakiegos post-komunistycznego zloma za pareset pln.
Kto kupuje motocykl W CZESCIACH bez ogladania i wysyla to w paczkach???

A pozatym tak jak kolega w opisie powyzej napisal. Jesli nie ma w umowie (albo chociaz ogloszeniu) zapisu, ze silnik niesprawny, to lipton. Plac i naprawiaj. No i ze to jest od osoby prywatnej to tak naprawde niczego nie odzyskasz, bo nie kupiles pojazdu tylko zlom.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Jak wygląda to w świetle prawa ?

Postprzez Czester » 29/4/2017, 09:26

Przeniosłem do właściwego działu.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê