Dookoła Polski

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Moderatorzy: Czester, madcap, senekkorzenna, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Movi, andy7, melvin, Leg1oN, rosiboj, Żmija, Terror, leff

Dookoła Polski

Postprzez ASR1927 » 20/4/2017, 00:04

Cześć, słowem wstępu - w majówkę lub w okresie 1-15 sierpnia planuję samotny kilkudniowy wyjazd dookoła Polski. Termin uzależniony od pogody, bo słyszałem, że w majówkę zbyt ciepło nie będzie.
Konkret: trasa ogólna poniżej. Chciałbym, żeby każdy z Was, kto zna miejsca warte zobaczenia w większej lub mniejszej odległości od pierwotnej trasy, podpowiedział, co jest warte zobaczenia. Każdy pomysł jest dobry, nie ma złych odpowiedzi. Czasu mam sporo, jeśli będzie to majówka, to zamierzam wyjechać 29 kwietnia i nie muszę wracać przed 7 maja. Jeśli sierpień - wolne od 1 do 15. Czas mnie nie ogranicza, dlatego podpowiadajcie, sugerujcie:-)
PS. Nie jestem leniem, szukam sobie miejsc po różnych turystycznych stronach internetowych ale wiecie jak jest - tubylcy znają swoje okolice najlepiej.
Właśnie, apropo "najlepiej". Najlepiej, gdyby każdy post zaczynał się od nazwy województwa i powiatu, żeby miało to jakieś ręce i nogi.

I jeszcze raz - jadę sam, nie ogranicza mnie nic, tak więc nie ma złych podpowiedzi!
Dziękuję, odwdzięczę się zdjęciami z tripu:-)

Obrazek
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
ASR1927
VIP Ścigacz.pl

Re: Dookoła Polski

Postprzez Jarod » 20/4/2017, 10:23

Miałem mówić, że pominąłeś całe sudety, które na motocykl są super, ale jeżeli jedziesz z wałbrzycha to pewnie znasz te tereny.
P.S. Zmniejsz fotkę bo się nie mieści i nie widać całego zdjęcia
Jarod
Świeżak

Postprzez Czester » 20/4/2017, 10:41

Widzę, że masz w planach Kaliningrad ale bez wizy nie wjedziesz do ruskich. Jak będziesz w Suwałkach to się koniecznie odezwij. Jakby było trzeba to mogę zaoferować nocleg za free w moim nowym domu. Ale jest jeden warunek - będziemy nietrzeźwi :twisted:
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Czester
Administrator

Postprzez ASR1927 » 20/4/2017, 21:45

Czester, liczyłem, że to powiesz :-) Co do Kaliningradu, to tak, wiem, że trzeba mieć wizę - 35ojro bodajże. I dlatego też się zastanawiam, czy jest sens. Nie planuję tam noclegu bo to Rosja :D A dać 35ojro tylko po to, żeby wjechać i wyjechać to mi trochę szkoda... Dziś się wyjasniło, że wyprawa zostaje klepnięta na sierpień, także na pewno zapukam Ci do drzwi i nie z pustymi ręcyma :D

Właśnie Sudety pomijam, znam na pamięć. Zdjęcia zmniejszyć nie mogę, rozjechało mi stronę tak, że przycisk "Edytuj" zniknął. Nie moja wina :D
ASR1927
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Czester » 21/4/2017, 20:47

Hakerskim sposobem przeedytowałem Ci posta i zmniejszyłem obraz ;)

Jak będziesz znał konkretną datę przelotu przez Suwałki, to daj mi znać przed końcem lipca, żebym mógł sobie zaplanować co najmniej dwa dni wolne.
Czester
Administrator

Postprzez ASR1927 » 22/4/2017, 00:57

Dzięki:-)

Hm, myślę, że jak wyjadę dajmy na to 2 sierpnia rano to wieczorem będę na podkarpaciu. Mam dziadków pod Przemyślem, więc zanocuję tam. Wtedy 3-go pojeżdżę gdzieś tam po okolicy, Bieszczady, Solina itp. 4-go z rana zaatakowałbym Lwów i na północ, nocleg pewnie w okolicach Lublina. Myślę więc, że Suwałki będą jakoś 3-4 dni od daty wyjazdu z Wcha. Puszczę Ci Czester priva z numerem telefonu przed wyjazdem, zgadamy się:-)

Póki co, znalazłem sobie fajną stronę - polskaatrakcyjna.pl - tylko jakoś strasznie dużo kościołów jest a to mnie nie interesuje. I obawiam się, że wielu rzeczy nie ma... Skoro nie ma nawet Zamku Książ w Wałbrzychu a przecież to najbardziej znana atrakcja regionu (oprócz niedawnego Złotego Pociągu - fuck, ale był szał :D ).

Na pewno chcę zahaczyć Malbork, Ciechocinek, Toruń, choć na mapie tego nie widać. To ma być najlepsze w tym wyjeździe - jak zobaczę drogowskaz na coś interesującego albo usłyszę o czymś w knajpie to po prostu tam jadę a jak się zmęczę, to szukam noclegu. Także ludzie, polecać, doradzać, wskazywać, co można w Polszy zobaczyć :D
ASR1927
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Czester » 22/4/2017, 19:58

W okolicach Suwałk warty obejrzenia jest pokamedulski kompleks klasztorny na Półwyspie Wigierskim i stare mosty w Stańczykach. W Wigrach mogę też załatwić za free godzinny rejs na statku kolegi. Zobaczymy, może pożyczę CBF-kę od sąsiada i wyskoczymy na małą wycieczkę.
Czester
Administrator

Postprzez stareRadio » 26/4/2017, 06:25

na ile planujesz Lwow ? bo jak 1 dzien ( dojechac- pozwiedzac-przespac-wyjechac) to szkoda zachodu. min 2dni samego chodzenia. Dodatkowo przemyslałbym drogę do tego miasta. Droga z medyki lub korczowej jest napewno szybsza niż przez krościenko - chyba ze lubisz jazdę po dziurach i wioskach. Ma to sporo uroku
stareRadio
Świeżak

Postprzez ASR1927 » 26/4/2017, 11:10

Czester napisał(a):W okolicach Suwałk warty obejrzenia jest pokamedulski kompleks klasztorny na Półwyspie Wigierskim i stare mosty w Stańczykach. W Wigrach mogę też załatwić za free godzinny rejs na statku kolegi. Zobaczymy, może pożyczę CBF-kę od sąsiada i wyskoczymy na małą wycieczkę.

No i to jest konkretna informacja:-)
Statek zawsze spoko, statki są za*ebiste :D
Jak załatwisz moto to jasne, można polatać wkoło komina. Powiedz sąsiadowi, że potrzebujesz między 1 a 15 sierpnia :D

stareRadio napisał(a):na ile planujesz Lwow ? bo jak 1 dzien ( dojechac- pozwiedzac-przespac-wyjechac) to szkoda zachodu. min 2dni samego chodzenia. Dodatkowo przemyslałbym drogę do tego miasta. Droga z medyki lub korczowej jest napewno szybsza niż przez krościenko - chyba ze lubisz jazdę po dziurach i wioskach. Ma to sporo uroku

Domyślam się, że szkoda zachodu na tak krótko ale szczerze, to nie planuję tam nawet noclegu. Postawię gdzieś moto, przebiorę buty, porobię parę zdjęć i spadam. Wiem, że w ten sposób nie zobaczę wielu rzeczy no ale ten trip ma taki właśnie być. Wpaść, wypaść, cały czas w biegu. Naprzód. Żebby zobaczyć jak najwięcej w różnych miejscach.
Na wycieczkę typowo do Lwowa wybiorę się kiedyś samolotem.
Dzięki za info co do dróg! Jak wspominałem, mam niedaleko rodzinę i właściwie kojarzę te drogi tak jakbym był u siebie ale każde info jest cenne:-)
ASR1927
VIP Ścigacz.pl

Powrót do Turystyka motocyklowa