Yamaha XJ6 25KW na początek

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Moderatorzy: Czester, senekkorzenna, kravec, lagiboy, Black-Ghost, Boshi, andy7, suhy-19, rosiboj

Yamaha XJ6 25KW na początek

Postprzez keplerpl » 7/4/2017, 23:32

Cześć wszystkim, jako że teraz nie jest raczej korzystny okres na zakup motocykla, pytanie moje jest czysto teoretyczne. Czy według Was XJ6 o mocy 25KW byłaby dobrym wyborem na pierwszy jednoślad (naked, do dynamicznego ale raczej spokojnego toczenia się po mieście) czy na start lepiej jednak skłonić się ku CB 500 i pokrewnym?
Z jednej strony Yamaha jest nieco cięższa od Hondy ale jest też nowsza (no i ma cztery gary) a ograniczenie mocy nie jest raczej permanentne więc byłby to wybór bardziej przyszłościowy, dobrze myślę?
Nie zamierzam bawić się w zbijanie mocy na siłe w jakimś mocniejszym motocyklu dlatego XJ6 z 25KW mocy wydała się całkiem ciekawa.
Jeśli ktoś wie coś na temat tych wersji ograniczonych, chętnie bym wysłuchał wszystkich opini i uwag.

Z góry dzięki
keplerpl
Świeżak

Re: Yamaha XJ6 25KW na początek

Postprzez S1LENT » 8/4/2017, 20:14

Motocykl dość spokojny i łatwy w opanowaniu (nie bez powodu jest też wykorzystywany przy nauce jazdy). Jeśli masz też trochę więcej budżetu, możesz sobie kupić wersję z ABS'em co może dla Ciebie być dodatkowym ułatwieniem.
S1LENT
Świeżak

Postprzez Fugu » 11/4/2017, 14:42

Czy według Was XJ6 o mocy 25KW byłaby dobrym wyborem na pierwszy jednoślad....

Tak, ale dlawic musisz do 35 kW - 25 kW to dlawienie o wiecej niz 50% mocy poczatkowej, wiec nie jest dopuszczone do jazdy na A2.
Fugu
Mieszkaniec forum

Postprzez andy7 » 13/4/2017, 21:01

Fugu napisał(a):
Czy według Was XJ6 o mocy 25KW byłaby dobrym wyborem na pierwszy jednoślad....

Tak, ale dlawic musisz do 35 kW - 25 kW to dlawienie o wiecej niz 50% mocy poczatkowej, wiec nie jest dopuszczone do jazdy na A2.

Fugu, daj pokoj, mowimy o gornych parametrach, mniejsze moga byc zawsze.

Nie gra roli czy bedzie zdlawiona do 25 czy 35 kW. nie baw sie w zadne 500 - tki birez XJ'te

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?

https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator

Postprzez keplerpl » 13/4/2017, 21:44

Nie bez powodu pytałem akurat o 25KW, widziałem że Yamaha fabrycznie wypuszczała tak zblokowane motocykle ale jak patrzę na ogłoszenia to chyba faktycznie bardziej opłaca się blokować mocniejszą wersję, zawsze kilka złotych zostaje w portfelu. Tak z ciekawości, ile przeciętnie kosztuje taka operacja? (rozumiem, że w XJ-ce blokada jest elektroniczna)
keplerpl
Świeżak

Postprzez andy7 » 14/4/2017, 15:11

keplerpl napisał(a):Nie bez powodu pytałem akurat o 25KW, widziałem że Yamaha fabrycznie wypuszczała tak zblokowane motocykle ale jak patrzę na ogłoszenia to chyba faktycznie bardziej opłaca się blokować mocniejszą wersję, zawsze kilka złotych zostaje w portfelu. Tak z ciekawości, ile przeciętnie kosztuje taka operacja? (rozumiem, że w XJ-ce blokada jest elektroniczna)

Fabrycznie zadna nie wyszla z fabryki zdlawiona. Dlawili dealer'zy / handlarze na zyczenie klieta p dokonaniu zakupu.

Jaka mocniejsza wersje ? XJ ma 78 KM wiec jak mocniejsza miala by to byc ?

Dlawic mozesz cos co ma max moc czyli 78 KM a jaki zestaw dlawiacy wybierzesz to juz Twoj cyrk i Twoje malpy.

Blokada jest manualna

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?

https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator

Postprzez keplerpl » 15/4/2017, 18:13

Andy7, faktycznie, mea culpa, nie sprawdziłem dokładnie. A co do "mocniejszej" wersji to był to skrót myślowy, oczywiście masz rację, że pełna moc to 78KM :)
keplerpl
Świeżak

Postprzez Fugu » 18/4/2017, 16:02

Andy7:

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,
Fugu
Mieszkaniec forum

Powrót do Motocykle na kategorie A2