Zobacz wÄ…tek - Wiercenie MORIC'a - odblokowywanie dt 50 z 2010.
Advertisement
NAS Analytics TAG

Wiercenie MORIC'a - odblokowywanie dt 50 z 2010.

i inne małe pojemności
_________

Wiercenie MORIC'a - odblokowywanie dt 50 z 2010.

Postprzez miki1406 » 31/12/2013, 23:36

Przerabiamy z kumplem dla jego brata DT50, na supermoto. Nadwozie już gotowe, aluski, duże hample itd. Do silnika poszedł zestaw 80cm, łożyska itd. Wybebeszyliśmy rozprężną komorę, bo i tak poobrywały się blachy, a i kat był do wywalenia.

Jeździ ciekawie, ale w kulminacyjnym momencie go odcina na zasadzie - "pryryryryryryr".

Moim zdaniem to odcinka elektroniczna, bo gdyby miał mało nafty to by się zadławił i tyle.

Moduł ma MORIC'a. Podobno wierci się w nim otwór wiertłem 5ką centralnie w literce O, na wylot i potem zalewa sylikonem dla uszczelnienia.

Czy ktoś to przerabiał/robił u siebie?? Nie chcemy ufać bezgranicznie jakiemuś zagranicznemu forum + tłumaczowi google. Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie "czytałem gdzieś", czy "wydaje mi się"...

Mi też się wydaje, że jak to zrypiemy to trzeba będzie dzieciakowi moduł za 200zł odkupic :twisted:


Na forum jesteÅ› od 2009 roku i dalej nie znasz regulaminu :?

temat przesuwam do właściwego działu a ty pracujesz na ostrzeżenia :?
stare ostrzeżenia ci usunąłem ale zarabiasz dzisiaj nowe
:?


senekkorzenna

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powiem tak. Jestes modem i masz prawo mnie ostrzec, jednakze ja uwazam ze moje pytanie bardziej zwiazane jest z mechanika moto, niz z samymi 50tkami. Myslalem, ze dzial 50 tyczy sie zakupu i pytan ogolnych, a mechanika mechanikÄ…. Ok. Moze byc po twojemu, ale nie uwazasz w takim razie, ze gielda tez powinna zostac przeniesiona...



możesz sobie uważać co chcesz :? ale masz stosować się do regulaminu w takiej formie jaki jest na obecną chwilę. :?
czytaj też zwiastun do działu nim w nim coś napiszesz. :?
ostrzeżenie masz za brak edycji :?

senekkorzenna

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzięki za zainteresowanie tematem... :?

Generalnie moduł został rozwiercony. Dostaliśmy uszkodzony moduł do rozbabrania. W miejscu gdzie poradniki każą wiercić, znajduje się okienko w płytce. Brzegi łączy drucik. Jego przecięcie powoduje odblokowanie kręcenia się obrotów.

Sprawdziliśmy na module od yamahy z 2010 roku i działa :D

Oczywiście wiercimy w środku litery O napisu "Moric".
Dziure (na wylot) zabezpieczyliśmy klejem.
Ostatnio edytowano 1/1/2014, 21:39 przez miki1406, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Re: Wiercenie MORIC'a - odblokowywanie dt 50 z 2010.

Postprzez benef » 1/4/2017, 20:16

Witam.
Mam skuter Yamaha Aerox 4 t z 2013 roku.
Skuter posiada moduł zapłonowym Moric 34 pin.
Mam pytanie. Czy i ten moduł da się odblokował poprzez rozwiercenie litery O?
Przesyłam zdjęcie moduł.
https://goo.gl/photos/tvTrNY7H71B8Hbdv5
Może koledzy pomogą?
benef
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/4/2017, 20:10




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê