Zobacz wątek - Chińczyk nie chce jechać
NAS Analytics TAG

Chińczyk nie chce jechać

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Chińczyk nie chce jechać

Postprzez Arez » 27/3/2017, 11:16

Cześć
być może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc/doradzić.

Mój motocykl to Jinlun Texan JL 125-11, rok produkcji 2008.

Przed zimowaniem normalnie odpalał, równo chodził. Przez zimę stał w nieogrzewanym garażu i padł akumulator, który został wymieniony na nowy. To niestety nic nie dało i motocykl nie odpala. Rozrusznik kręci i czasem moto próbuje, słychać lekki pomruk ale jakby nie mógł. Raz na może 100 prób zapali ale tylko na chwilę, czasem uda się przytrzymać zapalony silnik jak gazuję manetką.

Sprawdziłem świece czy dają iskrę i dają, spuściłem paliwo z gaźnika, wlałem świeże ale nie dało to zmian.

Proszę o pomoc jeśli ktoś się na tym zna, może komuś nawet chciałoby się podjechać i zobaczyć bo niestety nie umiem znaleźć żadnego warsztatu w okolicy. Poza tym chciałbym też nauczyć się sam go naprawiac.

PS. Szukam również serwisówki do tego motocykla oraz informacji z jakiego innego motocykla pasują czesci.
Arez
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 16:28
Lokalizacja: Silesia


Re: Chińczyk nie chce jechać

Postprzez ChaoticBiker » 29/3/2017, 01:15

Ssanie sie nie zacielo? Sprawdz po lince, czy zaden element nie blokuje sie w zadnej pozycji.
Jesli nie, no to sciagamy gaznik, rozkrecamy calkowicie co do srubki (robiac to w czystym otoczeniu i dokladnie zapisujac, fotografujac co, gdzie i jak bylo przykrecone i dokladnie czyscimy dysze srodkiem do tego przeznaczonym (zadne WD40, aczkolwiek brake cleaner daje rade).

http://www.lexmoto.co.uk/partsbybike_JL125-11.php

serwisowke to kupujesz takie cos:
https://www.amazon.co.uk/Chinese-Motorc ... 1844258718

Sam mam wlasnie ta ksiazke, i nic lepszego raczej nie znajdziesz. Od Jinluna serwisowek nie widzialem, ale mam oryginal od Lexmoto (w Polsce jako Junak) i jest to goovno napisane chinglishem z rozjechanymi obrazkami.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê