Zobacz wątek - ZR7 hamulec późno reaguje
NAS Analytics TAG

ZR7 hamulec późno reaguje

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ZR7 hamulec późno reaguje

Postprzez hkmp57 » 13/3/2017, 10:13

Hamulec ma martwą strefę gdzieś przez pierwszą 1/4 zakresu pracy wogóle nie reaguje, potem jest już twardy i dalej działa jak powinien (regulacja ustawiona na największą czułość - 1).
Znajdowałem gdzieś na forach o tym żeby rozebrać i wymienić wszystko co się da, tylko że maszyna ma mały przebieg (1999r 28000km), widać że była garażowana i nikt nią nie szarżował, tarcze są dobre, klocki też, układ nie był zapowietrzony, przewody nie są zniszczone, przegrzania płynu hamulcowego dlatego też nie kupuje. Prędzej może być coś z powodu rzadkiego używania (gość raczej hamował tyłem, starsi motocykliści tak mają).
Ktoś ma jakiś pomysł?
Poza tym wyczytałem, gdzieś o patencie żeby zacisnąć na noc hamulec opaską. Ktoś wie jak miałoby to pomóc? Bo tak w ciemno nie lubię patentów stosować.
hkmp57
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/3/2017, 09:41


Re: ZR7 hamulec późno reaguje

Postprzez henio12323 » 13/3/2017, 20:58

skoro masz " luz" na początku to sprawdź to czy jak wciskasz hamulec to czy sie wciska tłoczek - czasami te pierwsze mm klamki, to kasowanie wszelkich luzów i dopiero potem zaczyna sie wciskać tłoczek.

jak tłoczek sie wciska kilka mm i zaczyna hamowac - jest szansa ze układ jest zapowietrzony, albo cos jest nie tak - np krzywe tarcze " rozpychają" tłoczki w zacisku, i pierwsze mm skoku tłoczka w pompie dociskają klocek do tarczy - a dopiero potem zaczyna sie hamowanie. tez np krzywe zaciski podobny efekt dają. albo zuzyte tarcze przy nowych klockach

z kolei jak po wcisneciu klamki o tą 1/4 dopiero zaczyna wciskac tłoczek pompy - to problemem jest sama klamka, moze jest jakas chinska kiepsko wykonana, albo cis sie wytarło i juz nie łapie jak powinna
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: ZR7 hamulec późno reaguje

Postprzez hkmp57 » 14/3/2017, 10:35

Manetka jest oryginalna i od razu wciska tłoczek, układ nie był zapowietrzony, tarcze są w stanie bardzo dobrym, żadnych żłobień, klocki zresztą też.
Tylko te krzywe zaciski zostają z tej listy, chociaż biorąc pod uwagę stan elementów to aż żal rozbierać...
hkmp57
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/3/2017, 09:41

Re: ZR7 hamulec późno reaguje

Postprzez henio12323 » 15/3/2017, 07:41

no cos musi byc na rzeczy.

spróbuj zrobic jeszcze taki test - zacznij szybko wciskac klamke - jak najszybciej i wyczaj czy klamka robi sie "twardsza" i szybciej bierze - napisz co Ci wyszło
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: ZR7 hamulec późno reaguje

Postprzez hkmp57 » 16/3/2017, 08:32

Pompowałem kilka razy i nie wyczułem różnicy. Cały czas przez tą 1/4 ruchu jest miękki i dopiero potem jest twardy i łapie. Mogę też dodać, że jak wciskam hamulec to mimo koło że jeszcze nie hamuje, to słychać hamulec, coś jakby dźwięk łożyska kulkowego, ale i tak łapie dopiero później, nie wiem jednak czy komukolwiek może to coś powiedzieć.
hkmp57
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13/3/2017, 09:41



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê