Zobacz wÄ…tek - Kask do turystyki!
NAS Analytics TAG

Kask do turystyki!

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask do turystyki!

Postprzez DareczekSz » 9/3/2017, 15:33

Witam.
Szukam dla siebie kasku za 500-700 zł (nie więcej) do SP0KOJNEJ turystyki (prędkości ok 90-110 km/h). Motocykl Yamaha Xj 600S z akcesoryjną szybą turystyczną. Zależy mi na dobrym materiale wykonania i przede wszystkim żeby był "cichy". Na dobrą sprawę żaden kask nie jest cichy w tej cenie jak wszem i wobec wiadomo lecz potrzebuje coś w czym w.w. prędkości nie stanowią problemu i można w takim sprzęcie spokojnie sie poruszać bez nadmiernego hałasu. Kask obowiązkowo z blendą. Oczytałem się już mnóstwo opinii o różnych kaskach na internecie a przymierzyłem w sklepie tylko 3 typy: HJC IS-17, HJC TR-1 i AIROH MOVEMENT.

Niestety:
- HJC IS-17 - rozmiar M za ciasny, a L za luźny (odpada)
- HJC TR-1 - niska cena, dobrze leży w rozmiarze L, lecz wg opinii bardzo w nim głośno
- Airoh Movement - dobrze leży w rozmiarze L, również wg opinii kask mega głośny

Zastanawiam się również nad NOLAN'em N86. I tutaj również opinie głoszą że jest głośny (być może w tej cenie jest to adekwatnie do ceny najlepiej wypełniony kask i jego "głośność" nie jest aż tak wygórowana jak w innych), lecz odpowiedni do turystyki co daje dla mnie jakąś iskierkę nadzieji że to będzie to ;)

Proszę o jakieś podpowiedzi, inne propozycje kasków, bądź też wypowiedzi użytkowników. Pozdrawiam
DareczekSz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/3/2017, 15:28


Re: Kask do turystyki!

Postprzez Zimny72 » 9/3/2017, 16:03

Żeby kask był cichy, to bez pomarańczowych zatyczek do uszu 3M się nie obejdzie. Ogólnie polecam jeździć w zatyczkach - nie tracisz kontaktu ze światem, a zatyczki zdejmują całe pasmo hałasu i chronią słuch. Nie bój się że nic nie będziesz słyszał - wiele osób tak robi, a ja nie zakładam kasku bez zatyczek. Ponadto na twoim miejscu obczaił bym jeszcze tego nowego Sharka D-Skwal, który jest teraz w lepszych cenach niż stary Skwal i ma opinię bardzo cichego. Wprawdzie nie ma tych bajeranckich ledów, ale podobno poprawili szybkę (pękała na mocowaniach) - reszta jest taka sama i zbiera dobre recenzje.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Kask do turystyki!

Postprzez DareczekSz » 9/3/2017, 16:21

Z tego co poczytałem wynika że opinie nie są za dobre ponieważ pęka szybka, nie dolega do końca, może uciskać, mogą odpadać niektóre elementy po jakimś czasie a uchwyty i mocowania pękają. Co do głośności to rzeczywiście wypada całkiem nieźle. Ale skoro mogą wyniknąć jakieś mechaniczne usterki to raczej ten sprzęt odpada. Potrzebuję coś w miarę trwałego
DareczekSz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/3/2017, 15:28

Re: Kask do turystyki!

Postprzez Zimny72 » 9/3/2017, 19:55

Zarzuty do starego Skwala dotyczyły wyłącznie pierwszych modeli i pękającej szybki w miejscu pomiędzy mocowaniem pinlocka a dźwignią opuszczania blendy. Reszta była bez zarzutu, a szybkę podobno później poprawili.

Jak poczekasz to za miesiąc będę miał D-Skwala, bo chcę sobie przetestować w tym roku ten kask i na pewno napiszę jakąś recenzję. Ewentualnie przyjrzyj się Sharkom s700s
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Kask do turystyki!

Postprzez DareczekSz » 12/3/2017, 22:14

No właśnie wczoraj w sklepie przymierzyłem Sharka S700c, leżał mi na głowie całkiem nieźle, a w trakcie rozmowy ze sprzedawcą słyszałem jego dość mocno wytłumiony głos. Jak to się ma do tłumienia hałasu podczas jazdy? I czy jest to w miarę solidny sprzęt?
DareczekSz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/3/2017, 15:28

Re: Kask do turystyki!

Postprzez Zimny72 » 12/3/2017, 23:34

Od kasków ze średniej półki (600-1600zł) nie masz czego oczekiwać co do wyciszenia. Dopiero Schuberthy, Shoeie i Bell'e z wyższej półki są lepiej wyciszone, ale to zazwyczaj wydatek >2kpln, a i tak jest głośno. Mówi się że są kaski głośne i bardzo głośne - cichych nie ma. O ile jeszcze na krótkie przeloty po mieście każdy kask da radę, to w trasie bez zatyczek w uszach mało kto wytrzyma, a i słuchu szkoda. Przejdź się do najbliższej apteki i poproś o stopery 3M (te pomarańczowe), włóż do uszu i załóż kask i przejedź się dłużej. Zobaczysz, że to jest najlepsze rozwiązanie: zatyczki zdejmują ci szumy i część hałasu z silnika, niemniej będziesz słyszał pozostałe dźwięki i nie bój się, że będziesz głuchy. Stopery kosztują grosze, a są lepsze niż inwestowanie w drogie kaski, do których w trasę i tak założysz stopery.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Kask do turystyki!

Postprzez michal88sjz » 14/3/2017, 08:56

Co do hałasu, to już raczej poprzednicy powiedzieli wszystko co powiedzieć można.
Jeśli chodzi o kask do turystyki to polecam Shark Openline - szczękowiec dostępny za około 700zł
Używał będę teraz 4ty sezon i wszystko póki co bez zastrzeżeń (prócz nieszczęsnego hałasu na hajłeju, ale to patrz pierwsze zdanie). Blenda jest, dobra wentylacja jest. Robi robotę 'za te piniondze' :)
Advalp - akcesoria motocyklowe (otwórz link)
Avatar użytkownika
michal88sjz
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/7/2012, 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kask do turystyki!

Postprzez DareczekSz » 31/5/2017, 18:18

Chciałbym odgrzać temat.
Nadal jestem na etapie poszukiwania dla siebie odpowiedniego kasku.
W oparciu o moto-opinie.info oraz takie zestawienie: http://motovoyager.net/2014/03/pelna-in ... turystyki/
...proszę o jakieś informacje i porównanie dwóch kasków:
- CABERG EGO
- NOLAN N86
Który będzie lepszy i bardziej komfortowy pod każdym względem do turystyki? ;)
DareczekSz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/3/2017, 15:28

Re: Kask do turystyki!

Postprzez Zimny72 » 1/6/2017, 10:10

Jeżeli masz wystającą brodę, to odpuść sobie Caberga. Pod względem miejsca przed ustami, to Sharki są lepsze i mają świetne blendy. Znowu Nolan jest bardzo płytki i ma bardzo jasną blendę, która "nie robi roboty". Nie ma rady: musisz pojechać do sklepu i przymierzyć.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Kask do turystyki!

Postprzez DareczekSz » 11/6/2017, 18:00

Byłem wczoraj w sklepie w którym przymierzyłem Nolan N87 (950 zł). Bardzo dobrze leżał na głowie w rozmiarze M.
Był również N86 (650 zł) ale nie było rozmiaru.
A więc jak mają się te dwa modele do siebie?
Sprzedawca powiedział, że z uwagi na tą samą skorupę, rozmiarówka jest ta sama.
Czy zamawiając N86 stracę coś wartościowego? Czy może pokusić się o N87 dokładając te 3 stówy?
DareczekSz
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/3/2017, 15:28



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê