Zobacz wÄ…tek - Brak widzenia stereoskopowego.
NAS Analytics TAG

Brak widzenia stereoskopowego.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Brak widzenia stereoskopowego.

Postprzez Skodolele » 11/2/2017, 19:10

Witam. W marcu kończę 18 lat. Chciałem sam sobie jako prezent sprawić prawo jazdy kat A2. Ale jest problem ponieważ noszę okulary ale z tego co słyszałem od okulisty moja wada nie jest problemem. Problemem jest w tym, że stwierdzono u mnie brak widzenia stereoskopowego. Nie będę mógł jeździć zawodowo, pracować na wysokościach oraz prowadzić motocyklów. I to boli mnie najbardziej. Odliczałem dni do moich 18 urodzin by zdać prawo jazdy i kupić wymarzony motocykl. A dowiaduje się, że prawdopodobnie nigdy w życiu nie wsiądę legalnie na motocykl (600 cm3) Chciałem się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość, jakiś sposób bym mógł jednak uzyskać prawo jazdy na kat A2 a potem na A?
Skodolele
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/2/2017, 19:00


Postprzez ChaoticBiker » 11/2/2017, 20:19

http://www.medexpress.pl/system/niedowi ... wie/50622/

Ja to rozumiem tak:
Musisz zrobic kat B, miec ja 3 lata, i po 3 latach bedziesz mogl zrobic pelne A.
Takze, nie wszystko stracone, tylko poczekac trzeba.

A moze badanie powtorzyc trzeba? Pamietaj, ze na to badanie najlepiej przyjsc porzadnie wyspanym i wypoczetym.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Postprzez Skodolele » 11/2/2017, 20:36

Wielkie dzięki za pomoc. Dam znać jak poszło :)
Skodolele
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/2/2017, 19:00

Postprzez Skodolele » 11/2/2017, 21:21

@ChaoticBiker Z tego co dobrze zrozumiałem wystarczy ze bede mieć kategorię B przez 3 lata i po tych 3 latach bede mógł bez żadnych przeciwwskazań bede mógł jeździć Kawasaki zx6r o ile do tamtego czasu nie spodoba mi sie inny motocykl :D
Skodolele
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/2/2017, 19:00

Postprzez ChaoticBiker » 11/2/2017, 23:20

Prawie. Zrobisz kategorie B, potem co najmniej 3 lata (od daty do daty, nie rocznikowo), wtedy zrobisz kategorie A2, bo zakladajac ze kat B zrobisz teraz, to bedziesz mial 21 lat, a pelne A mozna dopiero po 24 roku zycia. Wiec na zx6r to na pewno nie pojezdzisz (przynajmniej nie legalnie)
Ale co to za frajda zaczynac przygode od motocykla marzen?
A wiec teraz B, za 3 lata A2, i potem za kolejne 2 pelne A

p.s. edytuj posty zamiast pisac jeden pod drugim ;)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Brak widzenia stereoskopowego.

Postprzez EnJoy » 1/3/2017, 17:49

Muszę Cię zmartwić. Prawko na kat B w przypadku wyrabiania nowej kategorii A1, A2 lub A nie ma nic do rzeczy. Sam mam kat B od 13 lat.. a dwa lata temu starałem się o kat A. Jakież było moje zdziwienie, kiedy lekarz na badaniach stwierdził, że nie mogę się ubiegać prawko na motocykl, ze względu na brak widzenia obuocznego. Nie poddałem się i poszedłem dalej. Zaliczyłem w sumie 4 różnych lekarzy i ani jeden nie dopuścił mnie do zdawania kategorii A. Najlepsze było właśnie to, że dużą 125-tką mogłem legalnie poruszać się po naszych drogach i jedynie to mnie uratowało. Więc jeśli przepisy się nie zmienią, pozostaje Ci jazda motorowerem przez 3 lata od zdania prawka na B, a potem jedyna możliwość to 125-tka.. chyba, że lekarz przy badaniach na kat B wprowadzi zastrzeżenia, co do możliwości poruszania się nawet motocyklami z tą pojemnością.
EnJoy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/12/2014, 19:05

Re: Brak widzenia stereoskopowego.

Postprzez Vasago » 6/3/2017, 14:26

Mnie bardziej zastanawia jakim cudem możesz w tej sytuacji robić kat. B. Wada, o której piszesz, przekłada się przecież na problemy z oceną odległości. Co w takiej sytuacji za różnica, czy jeździsz samochodem, czy motocyklem?
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Brak widzenia stereoskopowego.

Postprzez fastkasia » 20/7/2018, 19:27

No tak to wszystko trochę dziwne ale moim zdaniem na wszystkie twoje pytania odpowie okulista. Idź jeszczee raz, tym razem może do kogoś innego i spróbuj się dowiedzieć więcej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Okulista
fastkasia
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/7/2018, 19:22



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości




na górê