Zobacz wątek - Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3
NAS Analytics TAG

Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Postprzez kosarox1 » 28/2/2017, 19:21

Witam od nie dawna jestem posiadaczem tej popierdółki zrobiło sie ciut ciepło ... i mam do was kilka pytań 1-wsze dość głupie i banalne ale jestem amatorem w tych sprawach :P z rometów ogarów itp. posiadam ze tak powiem wiedze dość nie złą :) a tutaj już jest tego troszeczke więcej , tak więc gdzie znajde tą popapraną śrubę do zlania oleju ??? czy motul SAE 10w40 bedzie odpowiedni ?? Pyt. number 2 : Co oznacza siwo-biały lub biały(raczej biały) dym gdy odpalam moto na zimnym silniku? po rozgrzaniu 2-3min max 5. wszystko wraca do normy... + info Regulując gaźnik w pewnym(śrubka mieszanki) momencie natrafiłem na taką sytuacje że moto wkreca sie na nie wyobrażalne obroty!(10-12tyś) nawet wyjecie kluczyka nie gasiło moto! dopiero zakręcony kranik +ssanie ratowało sytuacje... sruba mieszanki wkrecona zostala na maxa odkrecona na 1.75obr i poki co nie wystepuje juz ten problem ale mam wrazenie ze moto ma ciężko powyzej 6tyś obr i tu ciekawostka w czasie jazdy moto nie chce sie wkrecac wiecej niz 9tyś obr trzeba sie sporo napocić aby przekroczyć te bariere :( a w rs'ce tego nie miałem :P czy moze byc to wina gaźnika ?( gaznik 28mm oryg.) no bo juz nie wiem kompresja jest... lewego powietrza nie łapie ...
Informacje dodatkowe:
moduł odblokowany
zawór wydechowy-nie wiem nie ruszalem nie patrzylem nawet nie wiem czy jest ? w Aprilli całkiem inaczej to wygladało a tu tego nie widze (silnik 4fl)
gaźnik czyszczony itp itd.
szlif cylindra +wymiana tłoka itd było robione w zeszłym sezonie wszystko poszło ok złożone też jest ok docierane było 600km bez piłowania metodą na spokojnie raz na tydzień mocniejsza przepałka ale bez przesady.
świeca NGK BR9ES nadaje się do tej piły spalinowej ?
OK koniec moich wypocin możecie sie śmiac mozecie nie Ja w tych sprawach jestem laik i prosze was o porady co moge zrobic ? :)
Ps. Gdyby ktos chciał pomocy w Cieciu Laserem to wam całej mojej wiedzy udziele ! :) bo na tym się znam ciut :P sorki za błedy.
kosarox1
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2/8/2011, 17:15
Lokalizacja: łódź


Re: Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Postprzez henio12323 » 28/2/2017, 20:02

1a) srube znajdziesz na dole silnika w tylnej częsci, jak nie masz pewnosci podrzuc zdjęcia to ktoś ci zaznaczy.

1b) mpotul SAE 10w40 to nie jest model oleju, równie dobrze moze byc swietny jak i nieodpowiedni. motul transoil sae 10w40 byłby np okej,

2) to para wodna, norma - chyba ze ubywa płyn z chłodnicy dodatkowo... to juz nie tak dobrze

3) jak odcinasz zapłon - wyłączasz kluczyk a moto dalej chodzi to albo nie odcina zapłonu, albo robi sie silnik diesla - ale nigdy nie widziałem jeszcze czegos takiego w 2takcie, musiała by sie swieca do czerwonosci chyba rozgrzać i musiał by byc duzy stopien kompresji żeby doszło do takiego rozbiegania silnika. wiec obstawiał bym tu to że sie nie odcina zapłon za kazdym razem

4) regulacja srubką składu odbywa sie na wolnych obrotach, kręcisz na mozliwie jak najnizszych obrotach ( ze moto prawie przygasa) kręcisz w jedna i drugą strone szukając momentu gdzie moto łapie najwyższe obroty i takie najbardziej równe, wtedy znaczy że jest ustawiony poprawnie i tyle. ale ta srubka niewiele ma znaczenia przy 9 tysiącach obrotów. tam za to odpowiada dysza głowna moze cos tam jest przypchane.



da sie ciÄ…c laserem kompozyty np carbon ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Postprzez kosarox1 » 28/2/2017, 22:19

Witam . teoretycznie tak bo jest to węgiel :) w praktyce nie sprawdzałem :) wiem ze drewno wypalisz przepieknie dobry operator wie jak to zrobic sadze ze zasada do carbonu bedzie podobna :) plexi też smiało mozna na laserku. wracam do tematu olej to transoil :) co do gaznika to raczej go wymienie ... wody nie ubywa wcale i glutów zadnych w płynie też nie znalazłem wiec wnioskuje ze uszczelka pod glowica jest okej Temp. w czasie ciaglej jazdy wacha sie 70-80C czasem na postoju w korku w gorace dni lub cos zlapie 90C+/-5C ale jak przejade kawalek szybko spada.co do regulacji gaznika to i tak bede do mechanika oddawal w celu wymiany uszczelek na lagach to i niech od razu wyreguluje.. ale te pierdoly w stylu wymiana płynów itd wolałbym zrobić sam :) a i jeszcze jedno czy nie trzymanie obrotów na jałowym to bedzie wlasnie ze wina tej regulacji ? bo regulujac gaznik samemu wszystko ladnie jak odpale moto na drugi dzien stoi na tych 1200-1500obr ale jak juz sie dość dobrze rozgrzeje moto to potrafi mi zadlawic silnik i przy 800+/- obr zgasnie musze trzymac niekiedy go na manetce :(

Edit:
zasięgnąłem rady starego kierownika ktory mnie uczył ciac na mazaku .. co do tego carbonu Laser moze nie przepalic włokien ale przejdzie przez zywice ... wiec trzeba byloby to sprawdzić. Polecam ci cięcie wodą ale jest droższe bo wolniej to idzie i raczej mniejsza dokładność natomiast plexi/drewno smiało LAser i tu sobie dam ręke uciąć bo sam paliłem.
kosarox1
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2/8/2011, 17:15
Lokalizacja: łódź

Re: Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Postprzez henio12323 » 1/3/2017, 06:53

oki dzieki

co do oleju - transoil jest okej

co do gaźnika - warto sie jemu przyjrzec, wyczyscic dokładnie, sprawdzic stan, podregulować i nie moze sie nic z obrotami dziać złego
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Yama TZR 99r śruba oleju 125cm3

Postprzez Czester » 2/3/2017, 05:58

Przeniosłem do właściwego działu.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê