Zobacz wÄ…tek - Serwis Dainese - uwaga na gwarancje/reklamacje
NAS Analytics TAG

Serwis Dainese - uwaga na gwarancje/reklamacje

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Serwis Dainese - uwaga na gwarancje/reklamacje

Postprzez jasnoksieznik » 2/12/2016, 15:41

Chce sie podzielic z Wami uwaga dotyczaca naprawy wad produktow Dainese.

Kupilem rekawice, akurat padlo na Dainese, bo mimo ceny (ok. 150EUR) sprawiaja wrazenie najbezpieczniejszych i w miare przewiewnych. Z reszta, wszystko jedno - faktem jest, ze antyposlizgowa warstwa na palcach zdarla sie po 3-4 tyg uzytkowania. Jak dla mnie - wada towaru, sklep z reszta sie zgodzil i przyjal na gwarancji. Bylo to w lipcu, ale w salonie powiedzieli mi, ze widza wada, ale fabryka ma przerwe i zebym jezdzil dalej, a przyszedl po sezonie, bo aktualnie nikt sie tym nie zajmie. W koncu oddalem rekawice do naprawy - w polowie pazdziernika.

Co robi salon Dainese z towarem na gwarancji? Wysyla do Wloch i czeka, co centrala powie. Po ok. czterech tygodniach nie bylo nawet decyzji, czy towar jest wadliwy, czy tez moze to normalne slady uzytkowania. Na moje pytania, dlaczego to tyle trwa:
- W sierpniu fabryka i serwis nie pracuja. Ew. robia poprawki profejonalistom z MotoGP, ale normalnych reklamacji nie obsluguja
- To, co sie nawarstwi w lato, jest sukcesywnie obslugiwane przez jesien
- Natlok reklamacji z lata powoduje opoznienia, ktore wiecznie sie przeciagaja

Efekt jest taki, ze mamy grudzien, a ja ciagle nie mam swoich rekawic z powrotem, za to upewniam sie w przekonaniu, ze Dainese sobie w kulki leci z obsluga klienta. Poki co, jest mi wszystko jedno, bo i tak jezdze w zimowych rekawicach, ale jesli bedziecie zmuszeni oddac cos do Dainese na gwarancji - rozwazcie raczej tryb reklamacyjny i dogadajcie sie na termin, po ktorym bedziecie mogli postraszyc salon (zwrotem pieniedzy, zamiana towaru na nowy, przemarszem wojsk sowieckich, czy tez czymkolwiek innym).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Insekt » 2/12/2016, 17:39

Ale prawo jakos tego nie reguluje? Ze serwis gwarancyjny musi sie ustosunkowac w ciagu 14 dni czy naprawiaja czy cos?
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez jasnoksieznik » 2/12/2016, 18:03

Gwarancja to dobrowolna usługa producenta, wedle jego zasad. Na szybko nie znalazłem warunków gwarancji, z tego co widziałem, na różne produkty Dainese ma różne warunki.
Reklamacja/rękojmia to kwestia uregulowana prawnie, tu masz rację. Tyle, że poszedłem i powiedziałem, że mam problem, bo rękawice i antypoślizgi itd., a oni, że jasne, że się zajmą... Jako że zostawiłem u nich już trochę pieniędzy, stwierdziłem, że nie będę się wygłupiał, bo dżentelmeni o takich detalach nie rozmawiają. Gdzieś mam papiery, że przyjęli do naprawy, ale mam nadzieję, że nie będę zmuszony ich szukać.

Ot, nauczka dla mnie i przestroga dla Was.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Fugu » 2/12/2016, 18:30

Dla mnie to wyglada bardziej na to ze sklep leci sobie w kulki.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 3/12/2016, 10:00

Jezeli sklep leci sobie w Kuli to przepraszam ale co robi Dainese ?

Sklep ma obowiazek przyjac i wyslac dalej. Przyjeli ? Wyslali ?

Jasnoksieznik, nastepnym razem kup sobie IXS'a i nie bezdie problemow, to raz, dwa, o ile jeszcze jezdzisz BMW to polecam kopac sie do nich i ogladnac rekawiczki

PRO SOMMMER - Gore-Tex i te sportowe

pozdro

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jasnoksieznik » 3/12/2016, 13:47

Oglądałem te od BMW, na zimę i słotę mam model "2 in 1", dają radę. Z resztą, strój motocyklowy od BMW jest świetny i jeśli komuś nie przeszkadzają ceny, to GS Dry, StreetGuard albo TourShell (ten mam) są wyśmienite. A "Atlantis" to już poezja, ale kto chce i może wydać 8k PLN na kombi?

Za to na lato trudno znaleźć rekawice:
- pancerne, z usztywnieniami wszędzie, gdzie tylko się da
- osłaniające nadgarstek
- przewiewne tak, żeby się dało jeździć przy 30 stopniach

A te moje Druidy D1 (które imho najlepiej spełniają te warunki) przyjęli do naprawy i podobno od razu wysłali.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Fugu » 3/12/2016, 14:09

ezeli sklep leci sobie w Kuli to przepraszam ale co robi Dainese ?


Nic? Pozwol ze zacytuje:

Bylo to w lipcu, ale w salonie powiedzieli mi, ze widza wada, ale fabryka ma przerwe i zebym jezdzil dalej, a przyszedl po sezonie, bo aktualnie nikt sie tym nie zajmie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Serwis Dainese - uwaga na gwarancje/reklamacje

Postprzez jasnoksieznik » 26/2/2017, 16:12

Epilog:
Zadzwoniłem do mojego salonu, salonu firmowego we Włoszech, a potem do centrali (prosić "after sales"). Po drugiej rundzie rozmów, centrala dała zielone światło i dostałem nowe rękawice, albo zwrot pieniędzy.
Mam teraz nowe, droższe rękawice, ale co się na dzwoniłem w różnych językach, to moje. Nie wiadomo, dlaczego wszystko tak długo trwało.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê