Zobacz wÄ…tek - Zebatka mozna solo ?
NAS Analytics TAG

Zebatka mozna solo ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Zebatka mozna solo ?

Postprzez GreenJocker » 23/2/2017, 14:46

Witam moje zeby w przedniej zebatce sa jakby powiginane jak banany czyli chyba juz czas do wymiany i teraz moje pytanie czy moge sama przednia wymienic bo lancuch i przednia zembatka bardzo dobrze wygladaja
GreenJocker
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/3/2016, 19:45
Lokalizacja: Hannover


Re: Zebatka mozna solo ?

Postprzez rosiboj » 25/2/2017, 21:51

Troche to brzmi niewiarygodnie, chyba , ze poprzednik tez zmienial tylko jedna. Niewazne.
Zawsze wymienia sie komplet, lanuch i obydwie zebatki.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Re: Zebatka mozna solo ?

Postprzez Glenroy » 25/2/2017, 22:11

Możesz wymienić samą zębatkę, tylko jest kwestia tego, że nowa zębatka może szybko zdezintegrować łańcuch i nawzajem :). Z drugiej strony, jeździć na skatowanej zębatce, jest jeszcze gorszym pomysłem.

Osobiście. Jeżeli tylna zębatka i łańcuch są jeszcze w dobrym stanie, to wymienił bym tylko zdawczą i dojeździł cały zestaw, później, powiedzmy w następnym sezonie, wymienił całość. Jeżeli łańcuch jest już teraz nierówno wyciągnięty, to dla świętego spokoju wymienił bym cały komplet.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Zebatka mozna solo ?

Postprzez henio12323 » 26/2/2017, 12:26

a co to za pojazd ?

generalnie jak ktos wybrał napęd dobry, a np wrzucił kiepską jedna zebatke to taka moze troszke szybciej polecieć.

w motocyklach offroadowych, ja na komplet średniej/wyższej klasy, zuzywam ze 3-4 przednie zebatki - na jeden łancuch i jedna tylną zębatke :D to przedłuża znacznie życie całego zestawu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê