Zobacz wÄ…tek - Jaki motor na poczÄ…tek?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jaki motor na poczÄ…tek?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez T1000 » 8/11/2016, 21:13

andy7 napisał(a):
T1000 napisał(a):Czy Hornet (97KM) bedzie zbyt duzym wyzwaniem dla mnie?


Rozumiem, ze Ty jestes orlem conajmniej 3 x lepsiejszym niz innych ?

Wybrales akurat najbardziej jadowity sprzet, wiec na co liczysz, lub czego oczekujesz ?

:wink:


Czy jestem orlem 3x lepszym, to juz chyba nie mnie oceniac. Ale majac na wzgledzie, ze dobijam do czterdziestki, wszystkie inne kategorie i zero incydentow na drodze, smiem twierdzic, ze nie jestem juz mlokosem ADHD i co nieco w tej glowie mam, i potrafie sie opanowac - a jako, ze glowe (a wlasciwie jej brak) uwazam za glowna przyczyne wypadkow motocyklistow, tak mniemam, ze bylbym w stanie opanowac, i nauczyc sie jezdzic na Hornecie.
Moge byc w bledzie, ale jesli jest ktos, kto mylsi podobnie, i faktycznie zaczynal przygode z motocyklami na Hornecie, to z szeregu wystap:)
T1000
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/11/2016, 23:16
Lokalizacja: wlkp


Postprzez andy7 » 8/11/2016, 22:37

Zaczynalem na duzo slabszym i uwierz, ze potrafil zaskoczyc. Uczyc sie nie bedziesz, bo gdy tylko poziom adrenaliny Ci podskoczy to masz zablkowane jakakolwiek nauke.

Roznica miedzy Toba i innym malolatem jest taka, ze Ty wiesz jakie sa tego skutki i bedziesz sie bal, a malolat ma 9 zyc ( jak zabraknie, to sie zresetuje i gra zaczyna sie od nowa :mrgreen: ) i zlewa totalnie bo niema wyobrazni i dlatego tez uczy sie szybciej.

Moze zaluz mu zestaw dlawiacy a wtedy postac rzeczy zmieni sie diametralnie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez wyscigowy24 » 18/11/2016, 14:41

Ja zaczynałem od hondy nsr 80 a potem od razu przeskok na Bandita 600. Co mogę powiedzieć? Po dwóch tygodniach zaczęło mi brakować mocy :D Ogólnie nie szaleję na moto, ale jestem dość masywny i potrzebuję więcej mocy :) Teraz czas na sprawdzenie czegoś z V-ką.
Moim zdaniem śmiało można zaczynać od moto o dużej pojemności. Jak ktoś jeździ jak debil to i na 125 się zabije.
wyscigowy24
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/11/2016, 10:17

Postprzez Zimny72 » 18/11/2016, 15:07

Piękne: :D
wyscigowy24 napisał(a):Po dwóch tygodniach zaczęło mi brakować mocy :D
[...]
Jak ktoś jeździ jak debil to i na 125 się zabije.

To siÄ™ kwalifikuje do leczenia. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez andy7 » 20/11/2016, 10:12

wyscigowy24 napisał(a):Ja zaczynałem od hondy nsr 80 a potem od razu przeskok na Bandita 600. Co mogę powiedzieć? Po dwóch tygodniach zaczęło mi brakować mocy :D Ogólnie nie szaleję na moto, ale jestem dość masywny i potrzebuję więcej mocy :) Teraz czas na sprawdzenie czegoś z V-ką.


Jestem naprawde pod wrazeniem. Tak sie sklada, ze zaczynalem od motocykla z tym silnikiem ale mi przez 2 lata jakos mocy nie brakowalo. Generalnie przebujal bym sie jeszcze nastepne dwa lata, ale koszty napraw byly zbyt duze, wiec zmienilem na inne, nie ukrywam, ze wieksze.

Jak bedziesz zmienial na V- ke to polecam TL - R ( wszystko inne jest dla mieczakow ) ale tam tez pewnie po dwoch tygodniach Ci mocy zabraknie


Zimny72 napisał(a):Piękne: :D
wyscigowy24 napisał(a):Po dwóch tygodniach zaczęło mi brakować mocy :D
[...]
Jak ktoś jeździ jak debil to i na 125 się zabije.

To siÄ™ kwalifikuje do leczenia. ;)


Problem jest w tym, ze wchodzi na Forum ktos, pisze pierw szego posta i na dziendobry stwierdza sie, ze Kolo ma pojecia mniej niz Zero.

No ale ma swoje zdanie, a z tymi swoimi zdaniami lub opiniami jets tak jak w przypadku fizjonomi czlowieka, kazdy ma zdanie i kazdy ma doope do robienia kupy.

Zimny, to sie nawet do leczenia nie kwalifikuje, co nazwyzej do zamkniecia w gumowej celi w kaftanie.....

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Zimny72 » 20/11/2016, 14:22

Andy7 ;) jedynie wyłapałem brak konsekwencji w wypowiedzi wyscigowego24: po 80ccm przesiąść się na 600-kę i w 2 tygodnie wyczerpać jej możliwości (ah ta nuda) to może wyłącznie geniusz albo debil. No i tutaj mam wątpliwości... :D No ale przecież...

wyscigowy24 napisał(a):Jak ktoś jeździ jak debil to i na 125 się zabije.

Więc skoro wyscigowy24 wciąż tutaj pisze, to albo właśnie spotkaliśmy geniusza, złotego samorodka co to powinien startować w Moto GP, albo... kolega fantazjuje (obstawiam raczej to drugie) i większość z nas - w tym ja moimi 50kM - objechałaby go w zakręcie. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Caligator » 2/2/2017, 08:46

Ja wczesniej latałem na jakichś śmiesznych skuterkach... w kwietniu2016 kupiłem Kawasaki ZR7... Pojeździłem do sierpnia po czym sprzedałem i kupiłem Honde CBR600RR... polatałem do końca października i schowałem do garażu... Nigdy bym nie kupił CBR na pierwsze moto bo to zupełnie inna jazda:/ Po przesiadce na ściga zrozumiałem dlaczego jest tyle wypadków śmiertelnych - pewnie decydującą rolę odgrywa tu brak wyobraźni kierownika i poczucie nieśmiertelności...
Honda CBR600RR Hannspree Edition // Alpinestars Atem 2PC Suit // Alpinestars SP-2 Gloves // ICON Airframe Pro BROZAK // SIDI Mag-1
Avatar użytkownika
Caligator
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6/10/2016, 12:45
Lokalizacja: DLU

Postprzez Olek87 » 21/2/2017, 11:43

Mój pierwszy motocykl po kilkuletniej przerwie od motorynek komarków itp to Romet 125... Wytrzymałem tylko jeden sezon :) I po roku poszedłem na A i kupiłem CBR f4i. Teraz tak się zastanawiam, czy jest sens w ogóle używać takich przejściowych klas jak 125.. W moim raczej nie ale dla kogoś kto nie jeździł wcześniej niczym - wg mnie już wtedy warto jest spróbować się na 125
Olek87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21/2/2017, 11:31

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 22/2/2017, 10:37

Olek87 napisał(a):(...)Teraz tak się zastanawiam, czy jest sens w ogóle używać takich przejściowych klas jak 125.. W moim raczej nie ale dla kogoś kto nie jeździł wcześniej niczym - wg mnie już wtedy warto jest spróbować się na 125

Z pewnością jest sens, zwłaszcza dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z motocyklami. Taka 125-tka pozwoli na opanowanie podstawowych odruchów i zapoznanie się z maszyną, co będzie też pomocne przy późniejszym robieniu kursu ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê