Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Czy ubranie motocyklowe nadaje się na...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Czy ubranie motocyklowe nadaje się na...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Czy ubranie motocyklowe nadaje się na...

Postprzez Ścigacz » 8/2/2017, 15:07

Dyskusja na temat: Czy ubranie motocyklowe nadaje się na snowboard lub narty? Sprawdziliśmy!
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Czy ubranie motocyklowe nadaje się na snowboard lub narty? Sprawdziliśmy!
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 8/2/2017, 15:07

Probowalem i potwierdzam- daja rade, niemniej jednak i tak lekkie szmaty narciarskie z dyskontu za 250 zl (komplet) to niebo wygodniejsza opcja. Biorac pod uwage ceny wyjazdu i skipassów, to raczej pomijalna kwota...<br><hr>KenLee
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 8/2/2017, 15:07

hehe, genialny test :) sam śmigam również na desce i to wielce ciekawe co napisałeś. Wczoraj prze dłuższym wyjazdem byłem rozjeździć się na Górze Kamieńsk. Lepsze miejsce niż kurza. Trasa dłuższa i taniej. Karnet wieczorny 17-21 to koszt 40 pln. w tygodniu bez kolejek i przede wszystkim jest krzesło a nie męczący dla deskarzy orczyk :)<br><hr>songoku
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/2/2017, 15:40

Komentatorzy napisał(a):hehe, genialny test :) sam śmigam również na desce i to wielce ciekawe co napisałeś. Wczoraj prze dłuższym wyjazdem byłem rozjeździć się na Górze Kamieńsk. Lepsze miejsce niż kurza. Trasa dłuższa i taniej. Karnet wieczorny 17-21 to koszt 40 pln. w tygodniu bez kolejek i przede wszystkim jest krzesło a nie męczący dla deskarzy orczyk :)<br><hr>songoku<br>
Dzięki :) Byłem i na Kamieńsku. Wybieram się tam, jak tylko kupię wiązania snowboardowe - możliwe, że nawet w najbliższy weekend. <br><hr>MichaŁB
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/2/2017, 10:16

No nie wiem, kurtka na motor musi być obcisła a na narty nie. I żadne membramy w moim przypadku się nie sprawdzają. Jestem cały mokry od tyłka po kark. <br><hr>Krzysiek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/2/2017, 13:16

Fajny tekst, sam rozważałem użycie motociuchow na stoku gdy zobaczylem narciarza w kurtce narciarskiej dainese. Myślę ze moja turystyczna modeka jest nawet lepsza do tego celu niż takie 4f.<br><hr>Etanol
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/2/2017, 13:18

Zawsze mozna wyjac protektory, bedzie luzniej, za to z membraną i wentylacją.<br><hr>Etanol
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/2/2017, 17:02

Komentatorzy napisał(a):hehe, genialny test :) sam śmigam również na desce i to wielce ciekawe co napisałeś. Wczoraj prze dłuższym wyjazdem byłem rozjeździć się na Górze Kamieńsk. Lepsze miejsce niż kurza. Trasa dłuższa i taniej. Karnet wieczorny 17-21 to koszt 40 pln. w tygodniu bez kolejek i przede wszystkim jest krzesło a nie męczący dla deskarzy orczyk :)<br><hr>songoku<br>
Komentatorzy napisał(a):Dzięki :) Byłem i na Kamieńsku. Wybieram się tam, jak tylko kupię wiązania snowboardowe - możliwe, że nawet w najbliższy weekend. <br><hr>MichaŁB<br>
w weekend może być tłok. W tygodniu kursujesz góra-dół bez stania w kolejce. Podjeżdżasz i wchodzisz na krzesło :)<br><hr>songoku
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/2/2017, 10:27

Ciuchy z motocykla na narty to może i dobry pomysł jak jedziemy na dwie godziny na 400 metrową górkę w stylu góra Kamieńsk, pagórki pod Kielcami czy inne polodowcowe twory na mazurach, ale w przypadku gdy udajemy się w prawdziwe góry żeby ostro poszaleć zakisimy się totalnie w ciuchach motocyklowych, porządne ciuchy narciarskie są zaprojektowane tak aby dużo lepiej oddawać wilgoć przy intensywnym wysiłku fizycznym który uprawiamy w sumie non stop przez kilka godzin, poza tym są luźniejsze nie krępują ruchów i dużo szybciej odparują po powrocie do hotelu, aby na następny dzień być suche<br><hr>PeterP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/2/2017, 13:50

Komentatorzy napisał(a):Ciuchy z motocykla na narty to może i dobry pomysł jak jedziemy na dwie godziny na 400 metrową górkę w stylu góra Kamieńsk, pagórki pod Kielcami czy inne polodowcowe twory na mazurach, ale w przypadku gdy udajemy się w prawdziwe góry żeby ostro poszaleć zakisimy się totalnie w ciuchach motocyklowych, porządne ciuchy narciarskie są zaprojektowane tak aby dużo lepiej oddawać wilgoć przy intensywnym wysiłku fizycznym który uprawiamy w sumie non stop przez kilka godzin, poza tym są luźniejsze nie krępują ruchów i dużo szybciej odparują po powrocie do hotelu, aby na następny dzień być suche<br><hr>PeterP<br>
Z tym odprowadzaniem wilgoci nie jest zle. Zgadzam się co do tego ze ciuchy na narty są trochę luźniejsze i mniej krępują ruchy. 3 dni jeździłem w ciuchach scotta motocyklowych na nartach i nie było zle. Serio. <br><hr>Przemo1973
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/2/2017, 14:03

Tez mi odkrycie!!! Ja pare lat temu pojechałem w czerwcu motocyklem na narty na lodowiec. Narty oczywiście pożyczyłem na miejscu ale ciuchy były idealne. Gortex scotta spodnie i kurtka. Problemem było tylko to ze w dniu powrotu spadł świeży śnieg! Przez pare km powrót z dusza na ramieniu :). Generalnie firmy które robią ciuchy na moto robią tez najlepsze ciuchy do uprawiania narciarstwa. W ciuchach na moto nikt nie oszczędza na niciach czy słabym materiale bo to kosztuje ludzkie zdrowie lub życie w przypadku kraksy. Inaczej jest nawet ze znanymi markami narciarskimi które potrafią zrobić ciuchy rozpadające się po jednym sezonie zimowym. Jeżdżę wiele lat i dużo sprzętu przetestowałem. dodam jeszcze ze jeśli chodzi o ciuchy na narty cena NIE JEST odzwierciedleniem jakości. Polecam marki motocyklowe jako te które w pierwszej kolejności warto zabrać tez na stok. Chociaż się tak szybko nie zniszczą<br><hr>przemo99
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/2/2017, 14:02

A ja dodam jeszcze, że spodnie motocyklowe świetnie nadają się też na morze do jesienno-wiosennej żeglugi jachtowej. Sucho, ciepło i przyjemnie. A najlepsze są wtedy ochraniacze na kolana - jak trzeba uklęknąć na pokładzie, to można z uśmiechem :-)<br><hr>mk23z
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr