Zobacz wątek - głośny wydech
NAS Analytics TAG

głośny wydech

Przepisy, prawo
_________

głośny wydech

Postprzez troll1234 » 15/9/2016, 00:58

od jakiegos czasu zastanawia mnie jedna rzecz, otoz jakie mam prawo wobec policji wnioskujacej,iz wydech przekracza norme 96db.
dochodzi do mierzenia decybelomierzem, posiadacz motocykla mowi ze zapomnial dowodu wiec dowodu nie zatrzymaja. Chca ci wypisac mandat 200 zl, mowisz ze nie przyjmujesz wiec dowodu tez nie ma prawa ci zatrzymac.
dobrze mowie? mial ktos taka sytuacje ? jak nie to sprostujcie
troll1234
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/9/2016, 21:19


Postprzez AdamoX » 15/9/2016, 10:17

Zapewne osiÄ…gniesz efekt wkurzonego policjanta.
Skończy się to odholowaniem moto i sprawą w sądzie z przykładnie wysokim wymiarem kary.
W sumie całkiem słusznie :roll:
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław


Re: głośny wydech

Postprzez Glenroy » 15/9/2016, 14:56

troll1234 napisał(a):od jakiegos czasu zastanawia mnie jedna rzecz, otoz jakie mam prawo wobec policji wnioskujacej,iz wydech przekracza norme 96db.

To zależy, czy szukasz problemów na siłę, czy nie.

troll1234 napisał(a):dochodzi do mierzenia decybelomierzem, posiadacz motocykla mowi ze zapomnial dowodu wiec dowodu nie zatrzymaja.

Dowodu nie zatrzymają, ale Ty dalej też nie pojedziesz i dostaniesz w gratisie 50zł za brak wymaganego dokumentu i koszt ewentualnej lawety, która przyjedzie po motocykl.

troll1234 napisał(a):Chca ci wypisac mandat 200 zl, mowisz ze nie przyjmujesz wiec dowodu tez nie ma prawa ci zatrzymac.

Dlaczego nie ma prawa? A co ma niedopełnienie wymaganych warunków technicznych do nieprzyjęcia mandatu? No ale dobra, jak by nie było, jeżeli są liczone, to mimo wszystko na Twoim koncie ląduje odpowiednia ilość punktów karnych, dostajesz wezwanie do sądu gdzie przedstawiane są dowody z pomiarów głośności, Twoja odmowa przyjęcia mandatu i całe sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli. Czyli ogólnie masz teczkę dowodów przeciwko...niczemu, bo żadnej linii obrony nie masz.
Co na tym zyskasz? Mandat...duży, sąd nie ma górnych limitów w nakładaniu kar grzywny i zwykle ci zgrywający cwaniaka podczas kontroli mają raczej nieciekawe kolory po usłyszeniu kary, do tego dochodzą koszta sądowe i w ten sposób, przy tych 200zł może się pojawić jeszcze jedno zero :).

Opłaca się? No nie bardzo. Oczywiście, jeżeli masz dowody, jakąś sensowną linię obrony, jesteś pewien swego i masz świadka zdarzenia, który oczywiście jest wspomniany w raporcie policji, to możesz o swoje walczyć, ale taka gównoburza i próba przycwaniakowania przy funkcjonariuszach policji zwykle kończy się...boleśnie :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez andy7 » 15/9/2016, 21:01

Policjant mierzy Ci glosnosc wydechu

1. Jezeli wyjdzie, ze nie przekracza, to mozesz mu parsknac w nos

2. Jezeli przekracza to Mandat za brak dokumentu w postaci dowodu rejestracyjnego.

elefon policjanta po Lawete, moto jedzie na policyjny parking - tachunek placisz Ty,

Jezeli chcesz odebrac moto, to dowod rejestracyjny przynosisz nna posterunek / komede w zebach Ty.

A jak troche na pyskujesz to tych wizyt moze byc wiecej.

Nie wiem skad, te przekonanie, ze jezeli niemam ze soba dowodz to nie zabiora albo nic nie bedzie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Czester » 16/9/2016, 05:00

Dobre! Jak będę jechał na bani i mnie zatrzymają, to powiem im, że nie mam przy sobie prawa jazdy. Wtedy mi go nie zabiorą. Brawo Ja!

Obrazek
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez A7 x » 16/9/2016, 09:37

Śmiejecie się, ale jak się poczyta różne fora, to ludzie są święcie przekonani, że tak jest.
Jeszcze potrafią człowieka wyśmiać, bo oni "wiedzą lepiej", a Ty uchodzisz za durnia, bo przecież to takie proste...

Ale później taki geniusz przycwaniaczy przy kontroli i historia kończy się:

https://www.youtube.com/watch?v=eUQsUYgCRFg

:D
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê