Zobacz wątek - Jakie trasy - okolice Wrocławia
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jakie trasy - okolice Wrocławia

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Jakie trasy - okolice Wrocławia

Postprzez Yarecki_WR » 16/4/2014, 21:34

W związku z tym, że jestem we Wrocku pierwszy sezon i jeszcze nie orientuje się gdzie można w miarę bezpiecznie pośmigać może ktoś polecić jakieś ciekawe trasy najlepiej na północ od miasta? Mam tu na myśli coś krętego i w miarę szybkiego, ale o dobrej nawierzchni.
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez jasnoksieznik » 17/4/2014, 12:12

Nie okresliles zasiegu, wiec polece Ci odcinek graniczny Szklarska poreba - Harrahov. Jesli starczy Ci czasu, powrot przez Frydlant i Sulikow.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Yarecki_WR » 18/4/2014, 11:07

Hehe dzięki ale myślałem o czymś na 2-3 godzinki jazdy :)
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fugu » 18/4/2014, 12:52

Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Yarecki_WR » 18/4/2014, 23:29

No super. Nie znałem tego. Dzięki. Jutro będziemy testować

Poprawka... właśnie spojrzałem na zegar. Wychodzi, że dziś będziemy testować :D
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fx » 8/5/2014, 00:07

W ostatni weekend majowy ułożyłem fajną trasę w okolicach Wrocławia.
Wrocław->Brzeg dolny->Lubiąż->Wołów->Żmigród->Milicz->Trzebnica->Wrocław. Łącznie wyszło około 210km(zależy z którego miejsca we Wrocławiu startujecie).

1. Wrocław -> Brzeg dolny
tutaj do Pęgowa spory ruch, ale potem po odbiciu na brzeg w drogę [342] już całkiem pusto. Nie wiem czy to zasługa majówki, czy tak jest w każdy weekend, ale ten odcienk przejechałem praktycznie sam.

2. Brzeg dolny -> Lubiąż
droga przez wioski. Nawierzchnia zmienna jak to u nas, ale ogólnie ok. W samym Lubiążu jest zakon Cystersów (ponoć atrakcja jak ktoś lubi :), ja tam tylko na chwilę przystanąłem).

3. Lubiąż -> Wołów
droga podobna jak poprzednio. Ze dwie wioski, trochę lasu. Również pustawo.

4. Wołów ->Zmigórd
wyjazd na żmigórd słabo oznaczony, albo ja coś poknociłem. Próba przecinki z drogi 338 na 339 niestety się nie powiodła (przydałoby się enduro :) ).

5. Żmigórd -> Milicz
Do samego przez sam Żmigród nie przjeżdzałem tylko poleciałem obwodnicą tj drogą 5 do zjazdu na Milicz. Droga 439 to chyba najlepszy element tej trasy. Więsszość przez lasy, momentami po bokach jeziora. Warto się przejechać chociażby dal tego kawałka.

6. Milicz -> Trzebnica
Znaczny kawałek lasami, długi proste chociaż zakrętów też nie brakuje, a do tego ładna nawierzchnia

7. Trzebnica -> Wrocław
Powrót krajówką. Ładna nawierzchnia, ale spory ruch.

Ogólnie Milicz jest fajnym kierunkiem na bliskie wyprawy z Wrocławia. Mam jeszcze jedną trasę przez Milicz, ale to może kolejnym razem.

Z innych fajnych kierunków to jeszcze kotlina kłodzka. Tylko tutaj to już trochę dłuższa wyprawa.
fx
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/5/2014, 23:43

Postprzez Yarecki_WR » 17/6/2016, 13:23

Może nie do końca te kolejności, ale zjeżdżone bo moto stało w u kolegi w Brzegu. Trasa faktycznie spoko. Wzgórza Trzebnickie są fajne, ale brak mi dłuższych krętych odcinków o dobrej nawierzchni.
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Yarecki_WR » 22/6/2016, 09:27

Ostatnio przejechałem Kamieniec Wrocławski > Jelcz-Laskowice > 455 na Oławę > przed Oławą na 396 na Bierutów > dalej 451 na Solniki Wielkie > przed Oleśnicą na Świeżynę > Ligota Wielka, Ligota Mała > na Brzezinki ale przed Brzezinkami we Wrocławską na Chrząstawę Wielką i Małą > potem Nadolice, Dobrzykowice i kawka i ciacho w Motoracer Garage and Coffee. Dziwnie trochę tą kafejkę nazwali. Pierwszy raz spodziewałem się, że mechanik wręcza kawę kiedy ogląda moto :) W każdym razie trasa całkiem spoko. Drogi w skali 1-5 od piąteczki gdzie na kilku długich odcinkach można nieźle przewietrzyć zawory po dosłownie off-road w centrum Bierutowa lol więc dla każdego coś miłego.
Yarecki_WR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31/12/2013, 15:06
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr