Zobacz wÄ…tek - Lublin-transport?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Lublin-transport?

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Lublin-transport?

Postprzez aytuy » 10/9/2011, 02:30

Czy ktos przewozil moto (konkretnie uk-polska) z wymieniona w temacie firma? Jak wrazenia/opinie?
aytuy
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24/8/2009, 13:31
Lokalizacja: Lublin


Postprzez Saturnus » 24/4/2013, 22:48

OSTRZEGAM!!!

Korzystałem z ich usług wysyłając w lutym CBR z wysp. Przed wyborem firmy przejrzałem fora motocyklowe w poszukiwaniu kogoś sprawdzonego. Znalazłem kilka pozytywnych opinii nt. firmy Transport-Lublin.pl, wszystko wyglądało ok, więc się na nich zdecydowałem. Cena trochę wyższa niż u konkurencji ale sądziłem, że warto dopłacić 150zł i mieć spokojną głowę, że sprzęt dojedzie cały.

Podejrzenia budził już wygląd busa przy załadunku motocykla. Paczki po dach, obok jakiś motocykl przypięty do ściany i cały samochód zawalony gratami. Mój owinęli folią bąbelkową, streczem, przypięli do ściany 1 pasem Dołączona grafika Generalnie byłem gotów odstąpić od pomysłu wysyłki tą firmą ale miałem zbyt dużo trudności ze zorganizowałem całej wysyłki i nie miałem ubezpieczenia OC na sprzęt. Poza tym nie znalazłem, żadnej informacji, żeby uszkodzili komuś motocykl.

W dzień dostarczenia motocykla otrzymuję telefon, że jest mały problem, bo celnik sprawdzając paczki na samochodzie uszkodził mój motocykl!! Kręcił się po samochodzie i zamykając drzwi boczne uderzył motocykl. Cała historia przypomina bajki o smokach. Opis uszkodzeń przez pracownika firmy:

- złamana klamka hamulca
- złamane lusterko
- "mikropęknięcie" czaszy przy lusterku

Zreflektowali się, że pokryją koszty uszkodzeń. Tzn. mają taką samą CBR na samochodzie, przekręcą lusterko i klamkę. Jeżeli chodzi o czaszę, to odkręcą ją, wezmą do Lublina, pomalują i odeślą tak, że nie będzie śladu. Dołączona grafika Na takie rozwiązanie się oczywiście nie zgodziłem, bo czasza była wcześniej nieuszkodzona, niemalowana i w idealnym stanie a robienie ulepa mnie nie interesuje. Zaproponowali zejście 250zł z ceny transportu. Po ok. 20min. jałowej dyskusji usłyszałem, że są tacy świetni, że sami mnie poinformowali zamiast dostarczyć motocykl i nawet bym nie zauważył! Ustaliliśmy obniżenie ceny usługi z 750zł na 250zł, żeby zakończyć całą historię.

Motocykl odbierał mój kolega, któremu przekazałem info, żeby zapłacić 250zł. O uszkodzeniach wiedział już telefonicznie od firmy. Spisali protokół uszkodzeń na CMR.

Myślałem, że dostanę zawału oglądając uszkodzenia. Czasza jest pęknięta przez całą długość przy lusterku. Wyłamany jest też jej kawałek, którego brakuje. Oznacza to tylko, że sklejenie czy spawanie nie wchodzi w rachubę. Połamane są też oba kierunkowskazy. Do tego wszystko wskazuje, że dostał też stelaż, bo linki uderzają o niego, zanim kierownica oprze się o ogranicznik:
http://imageshack.us/photo/my-images/541/dscn1263m.jpg/
http://img593.imageshack.us/img593/3113/dscn1264u.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/543/dscn1265o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/23/dscn1258zp.jpg/

Nie wiem czy przewrócili motocykl, czy spadła na niego ciężka paczka z całego stosu na samochodzie. Wysłałem maila przewoźnikowi z 3 propozycjami.
1. Dostarczenia czaszy w tym samym malowaniu, nienaprawianej, nieuszkodzonej + stelażu a ja zwracam uszkodzone części i 500zł.
2. Zapłaty za części w Hondzie pomniejszone o 500zł, a ja zwracam uszkodzone części.
3. Dogadania się na dodatkową kwotę, bo używanej czaszy nigdzie nie ma.

Koszt nowej czaszy w Anglii to ok.500GBP, w Polsce 4830zł Dołączona grafika
Utrata wartości motocykla w tym stanie to minimum 1000zł-1500zł, nie mówiąc już o trudnościach ze sprzedażą.

Dostałem odpowiedź od ich adwokata, że naprawa czaszy to 250zł a stelażu 10zł Dołączona grafika Dołączona grafika Z ich strony sprawa jest zakończona a szkoda naprawiona.
Żeby było śmieszniej, to firma miała OCP - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, którego nie chce udostępnić, więc kosztowałoby ich to tylko utratę zniżki.

Pozostawiam każdemu do własnej oceny czy chce korzystać kiedyś z usług takiej firmy. W razie zarzutu nieuczciwej konkurencji czy podobnych historii, udostępnię całą dokumentację na życzenie. Motocykla szukałem od października, żeby kupić bezwypadkowy z udokumentowanym przebiegiem i serwisem

Pozdrawiam
Saturnus
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/4/2013, 22:38


Postprzez d300 » 16/11/2015, 10:38

WSZYSTKO TYLKO NIE LUBLIN-TRANSPORT
Nazbierali moich przesyłek nie dostarczając ich przez kilka tygodni i się okazało że połowa to nie moje a część moich zniknęła.
A facet żąda kasy za wszystkie.
rr
d300
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/11/2015, 10:34



Powrót do Komentarze do Katalogu Firm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê