Zobacz wÄ…tek - Wyjazd do Albanii, jakie opony do R 1200 GS adventure?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Wyjazd do Albanii, jakie opony do R 1200 GS adventure?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Wyjazd do Albanii, jakie opony do R 1200 GS adventure?

Postprzez Maciej7791 » 9/6/2015, 17:39

jak w temacie, szykuje się na wyjazd do Albanii, wyjazd krótki bo 9 dni tylko i pytanie jakie opony lepsze. Tradycyjna kostka z myślą o szutrach czy Haidenau k60 scout jako bardziej uniwersalne rozwiązanie?
Pozdrawiam i dzięki
Maciej7791
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/6/2015, 17:06
Lokalizacja: łódź


Postprzez lagiboy » 9/6/2015, 21:31

https://www.youtube.com/watch?v=9Qy82xJi9Lg

całkiem dobre opinie zbiera Metzeler Karoo 3, ludzie narzekają że jest głośna na asfalcie i że szybko się traci na asfalcie ale to też kwestia jak kto jeździ.

Heidenau k60 jest twarda i np w porównaniu do Continetal TKC80 żyje dłużej ale kosztem trzymania w złożeniu na asfalcie.
zerknij na Karoo 3 myślę że warto.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Maciej7791 » 12/6/2015, 00:14

lagiboy napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=9Qy82xJi9Lg

całkiem dobre opinie zbiera Metzeler Karoo 3, ludzie narzekają że jest głośna na asfalcie i że szybko się traci na asfalcie ale to też kwestia jak kto jeździ.

Heidenau k60 jest twarda i np w porównaniu do Continetal TKC80 żyje dłużej ale kosztem trzymania w złożeniu na asfalcie.
zerknij na Karoo 3 myślę że warto.


Dzięki za podpowiedzi, ale mam pytanie skąd zbierasz opinie? Używałeś którejkolwiek z nich czy po prostu znalazłeś reklamę na youtubie?
Pozdrawiam
Maciej7791
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/6/2015, 17:06
Lokalizacja: łódź

Postprzez tomi66 » 12/6/2015, 08:29

Pomoge trochę lagiboyowi :). Na Karoo 3 gs 1200 zjeździłem Czarnogórę, Rumunię, Ukrainę, Maroko i sporo Polski ( szuter, kamienie, łąki, leśne drogi ubite i piaszczyste, asfalt, górskie winkle). Pierwszy raz załóżyłem ją eksperymentalnie jak weszła na rynek. Biorąc pod uwagę ich specyfikęc asfaltowo - terenową, jest taka opona niby uniwersalną ( na duże piachy i błotka sie nie nadaje) i pod tym wzgledem jestem z nich zadowolony o czym może świadczyć fakt, że na tegoroczny wyjazd na Kaukaz i do Armenii biore znowu Karoo 3. A że trochę buczy na asfalcie, że relatywnie szybciej schodzi niż np. Conti Trail Attack czy Tourance i że może trzeba bardziej uważać na mokrym. No cóż, nie ma opony do wszystkiego idealnej. Ta wydaje się - oczywiście z mojego subiektywnego punktu widzenia - optymalna.
tomi66
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/3/2013, 09:20

Postprzez lagiboy » 15/6/2015, 21:37

nie, nie użytkuję motocykla dual sport, mam typowego miejskiego horneta ale po porstu zapytałem u swojego dealera który skupia wszystkie Japońce. Pracuje tam ekipa która ma okrutną wiedzę o motocyklach. pytając ludzi jednoznacznej opinii nie znajdziesz bo każdemu będzie pasowało coś innego. jeden Ci powie że tylko kostka i chrzanić asfalt a drugi Ci powie że on woli przejechać naokoło niż ryć w błocie. do każdego inna guma będzie lepsza/gorsza. Karoo 3 zapewnia pewien kompromis ale nie jest to guma tak asfaltowa jak continental tkc70. karoo bardziej na utwardzone drogi albo cociaż udeptane. często wybierana przez ludzi którzy jadą w ciepłe miejsca gdzie jest raczej sucho. Natomiast w UK a szczególnie w szkocji dużo osób które zjeżdżają z drogi używa continental tkc80 ale ta zaś z kolei szybko się traci na asfalcie. co ciekawe niektórzy ze względu na to że szybko się gubi zakładają na przód TKC80 a na tył Heidenau Scout k60 i podobno się sprawdza.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê
cron