Zobacz wÄ…tek - Kawasaki Zx9r ciezkie prowadzenie
NAS Analytics TAG

Kawasaki Zx9r ciezkie prowadzenie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Kawasaki Zx9r ciezkie prowadzenie

Postprzez RR6ICE » 11/5/2015, 14:52

Witam , posiadam zx9 z 2002 roku od 2 tygodni ( wiem to malo ) ale wczesniej mialem tam kilka moto w tym Gsx-R 600 z 2000 roku przez 3 sezony. Ninja jest dla mnie czyms nowym i prowadzi sie swietnie na lekkich lukach ale gdy przychodzi cos ciasniejszego to czuc jakby mi motocykl wyrzucalo z zakretu . dodam ze mam opone z tyłu tylko 180 ( nie zdazylem jej zmienic) . Na poprzednim moto (gsxr) jezdzilem na kolanie wielokrotnie , nawet przycierałem sety na zakretach wiec jesli chodzi o nauke to najgorzej mi nie szła , a nagle majac zx9 czuje sie jakbym jezdzil 2 tygodnie na moto . moje pytanie sie rodzi tu : czy wina jest opon ? a moze złe zakrety wybrałem ? czy poprostu zx9 sie nie nadaje na taka jazde . a moze to kwestja wczucia? fajnie jakby ktos powiedzial cos wiecej kto ma zx9 :)
RR6ICE
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/5/2013, 20:53
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez andy7 » 11/5/2015, 19:08

1. Jakie opony a co wazniejsze, czy ten sam model i tej samej firmy ?

Sprawdzales Geometrie ramy ? Czyta sie tak jakby byl po dzwonie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Fugu » 11/5/2015, 19:41

Sprawdz czy opony sa identyczne jak w papierach - szerokosc to nie jedyny istotny rozmiar. Cisnienie zakladam ze masz ustawione w.g. manuala.

Sprawdz czy sa jakies zmiany w zawieszeniu - obnizenie, sprezyny etc.

Jesli wszystko jest ok - sprawdz geometrie, ale krzywa rama powinna byc zauwazalna poprzez rozne zachowanie w lewym/prawym skrecie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Qeentus » 4/6/2015, 17:37

Te Kawy chyba tak mają, trzeba sie do tego przyzwyczaić, wyczuć... Ja ze swoją też tak miałem, chociaż Kawa to było moje pierwsze poważne moto wiec efekt byl do potęgi N ;) Ale przyznam, ze prowadzenie tego moto jest dość specyficzne i niedawno swoją sprzedalem i kupilem SRADa 750 i w porównaniu do zx9r prowdzi sie fenomenalnie, czuje sie na tym moto duzo pewniej niz na Kawie . Więc może ten typ tak ma?
Avatar użytkownika
Qeentus
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8/9/2014, 10:32
Lokalizacja: Polska



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê