Zobacz wÄ…tek - MX Zwody - Jak to wyglÄ…da ?
NAS Analytics TAG

MX Zwody - Jak to wyglÄ…da ?

Motocyklowe sporty offroad - dla fanów terenowego szaleństwa
_________

MX Zwody - Jak to wyglÄ…da ?

Postprzez SKaTeDeNDi » 16/3/2015, 21:30

Witam , otóż w przyszłym tygodniu odbieram motor po kapitalce i zamierzam rozwinąć skrzydła i to dosłownie .

Otóż dołączam do klubu, który posiada licencje itd. Jeśli by mnie wystawili na jakieś zwody to ja muszę ponieść jakieś koszta ? (Oprósz paliwa,dojazdu)
Chciałbym się coś więcej dowiedzieć bo szukam na google i nic nadal nie wiem .

Druga sprawa jest taka jak wygląda licencja , bo słyszałem coś na ten temat lecz nie wiele z tego rozumiem.

Jeśli ktoś by mi wytłumaczył o co chodzi byłbym wielce wdzięczny ; )
SKaTeDeNDi
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1/2/2014, 21:06


Postprzez henio12323 » 17/3/2015, 09:02

klub nie wystawia ciebie do zawodów, tylko jak chcesz to sam na te zawody sobie jedziesz.

klub moze i tam sponsoruje z częsci kosztów jakiegos zawodnika ale na pewno nie szaraka w pierwszych rundach wiec za wszystko płacisz sam. to jest główny problem wielu dobrych kierowców - kasa. bo na takie zawody idzie mnóstwo pieniędzy. sam start kosztuje zazwyczaj koło 100 zł, jak zamierzasz startowac robisz sobie badania lekarskie na pół roku/rok to koszt tez koło stówki ( na kazdych zawodach mozesz zrobic jednorazowe badania one 30 zł kosztuja chyba wiec taniej wychodzi zrobic roczne u lekarza sportowego) no i jeszcze na zawodach musisz mieć ubezpieczenie, to tez kosztuje z 30-40 zł jak kojarzę, i tez mozesz wykupic w firmie indywidualnie tylko z tego co wiem takie ubezpieczenia są drogie

skoro dołączasz do klubu to czemu ich nie zapytasz co i jak ? :P

jeżeli startujesz w amatorskich zawodach, raz w cyklu puchar polski, albo zawodach gdzie jest grupa amatorska to sobie lecisz bez zadnych licencji, na początek polecam tą sciezke, licencja kosztuje pare groszy, wrzucą cię do grupy z ludzmi którzy wiedza juz jak jeździc, nie wiem jakie masz doswiadczenie i jak jeździsz ale jak nie czujesz sie na siłach pojedź sobie ze 2X z amatorami. tutaj są wady i zalety, często w amatorach jak sie jeden wywali na 1 zakręcie to leżą wszyscy, w wyzszych grupach ludzie maja wieksza kontrole nad maszyną ;P ale z kolei jak nie bedziesz potrafił np skakac na wiekszej hopce to ci bedą skakali na plecy co tez bezpieczne nie jest.

potem jak chcesz to mozesz sobie wyrobic licencje po prostu opłacając składke i odpowiadając na pare pytan. w teorii jest to egzamin i trzeba uzyskać określony czas w stosunku do zwycięzcy, w MX to jest chyba 70% okrążen zwycięzcy. ale w realiach wystarczy że zapłacisz stówke czy cos ponad stówke i masz licencje ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Motocross, Enduro, Cross Country, Trial...



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê