Zobacz wÄ…tek - prawo jazdy na motocykl, kat.A1 czy A2?
NAS Analytics TAG

prawo jazdy na motocykl, kat.A1 czy A2?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez adam_tomasz » 8/6/2014, 21:27

O matko, kolejna osoba nie znająca realiów nauki jazdy motocyklem.
Nie poleca się obniżania motocykli z różnych powodów. Po coś Japończycy robią takie a nie inne motocykle.
Jazda w butach które podwyższają wzrost o 7 cm ?? Ciekawe jak będziesz zmieniał biegi w takich butach. Poza tym podczas stawiania stopy na ziemi, nienaturalnie wysoka podeszwa (bo domyślam się, że chodzi Ci o buty na koturnach) spowoduje zbyt duże obciążenie stawu skokowego i w konsekwencji można sobie kostki porozwalać. Genialny pomysł.

Jak już jedziesz to motocyklowi tak na prawdę nie jesteś do niczego potrzebny. Ale motocykl jeszcze czasami trzeba przeprowadzić po parkingu czy wyprowadzić z garażu itp itd, a do tego siła jest potrzebna.

Bez sensu się o takie rzeczy kłócić bo przypomina to kłótnię w stylu "Co było pierwsze? Jajko czy kura ?" ponieważ nie przedstawiłeś żadnego merytorycznego argumentu, który by pomógł podjąć decyzję dziewczynie która zadała na początku pytanie.

Prawo nie jest doskonałe, pozwala na różnego rodzaju interpretację większości przepisów, tak więc i tak zdrowy rozsądek musi wziąć górę nad chorym i często nieadekwatnym do rzeczywistości zapisem w ustawie czy rozporządzeniu.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez andy7 » 8/6/2014, 22:33

Moto Tomasz, na Twoim miejscu nie nadymal bym sie tak, bo widze, ze wogole niemasz pojecia o jakich butach mowi przedmowca. Moze wypadalo by abys zanim nastepnym razem bedziesz sie wypowiadal, po prostu zapoznal sie z tematem, bo wiedze, ze Cienko u Ciebie z wyobraznia jak moga wygladac buty motocyklowe dla kobiety.

Co do obnizenia motocykla to masz jeszcze mniej pojecia, motocykl mozna podwyzszyc i mozna obnizyc. Owszem zmienia sie maxymalny kat pod ktorym mozna zlozyc maszyne, podnozkami trze sie znacznie szybciej ale nie zapomnijmy, ze jest to mozocykla dla kobiet ktore maja nieco inne podejscie do tematu niz Ty czy ja.

Na zachodzie motocyklem szkoleniowym nie jest tylko Gladius czy XJ6
Conajmniej 10 innych modeli w zaleznosci od upodoban wlasciciela szkoly nauki jazdy.

Co do sily przepychania to z tego co sie orientuje nigdzie w przepisach egzaminacyjnych nie pisze, ze nie mozna przeprowadzac motocykla siedzac na nim, ale moge sie mylic.

O tym, ze generalni importerzy na zachodzie oferuja motocykle przeznaczone do nauki jazdy z dwoma kanapami wogole slyszales ? 2 – 4 cm w zaleznosci od firmy czy modelu. Pomijam juz fakt, ze dobry tapicer moze obnizyc jeszcze wiecej, ale to juz szczegol

Daytone oferuje conajmniej dwa modele, jeden na obcasie a drugi taki, ze wogole nie widac, ze pieta jest pocniesiona o kilka cm.Firma podaje, ze 6 cm

http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... CC8QrQMwAA

http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... l&tbm=isch

https://www.google.de/search?q=Daytona+ ... l&tbm=isch

Pozdrawiam

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Monroe » 11/6/2014, 08:15

Pomijając kwestię czy jest to zgodne z przepisami czy nie, mój instruktor - będąc człowiekiem bardzo rozsądnym i przewidującym - zaczął moje szkolenie na kat.A od mniejszej i lżejszej maszyny. Przed rozpoczęciem kursu nie miałam do czynienia z motocyklem, motorynką czy czymkolwiek innym posiadającym gaz w manetce.. Jak już nauczyłam się ruszania (najpierw bez gazu), hanowania, skrętów a potem operowania gazem to przesiadłam się na docelową dużą maszynę, na której miałam zdawać egzamin.
Pewnie wielu jest rozczarowanych kiedy zamiast błyszczącego Gladiusa czy XJ6 instruktor proponuje rozpoczęcie nauki od ósemeczki na 125-tce ;-) ale przecież chodzi o to żeby nie zrobić sobie krzywdy.
Avatar użytkownika
Monroe
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21/3/2014, 19:53

Postprzez adam_tomasz » 11/6/2014, 10:45

andy7 napisał(a):Moto Tomasz, na Twoim miejscu nie nadymal bym sie tak, bo widze, ze wogole niemasz pojecia o jakich butach mowi przedmowca. Moze wypadalo by abys zanim nastepnym razem bedziesz sie wypowiadal, po prostu zapoznal sie z tematem, bo wiedze, ze Cienko u Ciebie z wyobraznia jak moga wygladac buty motocyklowe dla kobiety.

Przede wszystkim moje imię to Adam a nick "adam_tomasz", a nie jakiś "Moto Tomasz" -> naucz się czytać.
Po drugie sam ton Twoich wypowiedzi, nie tylko w tym temacie sugerują, że masz manię wielkości niezależnie od posiadanej wiedzy i poruszanych tematów.

andy7 napisał(a):Co do obnizenia motocykla to masz jeszcze mniej pojecia, motocykl mozna podwyzszyc i mozna obnizyc. Owszem zmienia sie maxymalny kat pod ktorym mozna zlozyc maszyne, podnozkami trze sie znacznie szybciej

Teoretycznie możesz z nim zrobić wszystko. Kwestia jaki będzie to miało wpływ na jazdę (bo nie tylko będzie to wpływało na maksymalny kąt pochylenia). No i wypadałoby to zrobić dosyć profesjonalnie.
Tak, nie napisałem o tym, że jedną z pierwszych polecanych rzeczy jest zmiana siedzenia na węższe, cieńsze itd. czym można uzyskać ze 2 cm. Nie uważam że brak takiego sprecyzowania w tym temacie oznacza, że nie wiem nic o tym bo już nie raz o takich rzeczach pisałem, więc powstrzymaj się od takich komentarzy. Nie jest to temat z cyklu "jak obniżyć motocykl".

andy7 napisał(a):ale nie zapomnijmy, ze jest to mozocykla dla kobiet ktore maja nieco inne podejscie do tematu niz Ty czy ja.

Jest to motocykl dla kobiety - fakt, ale niby czym różni się podejście do tematu kobiety od faceta wg Ciebie ?

andy7 napisał(a):Na zachodzie motocyklem szkoleniowym nie jest tylko Gladius czy XJ6
Conajmniej 10 innych modeli w zaleznosci od upodoban wlasciciela szkoly nauki jazdy.

Nie wiem jak Ty ale ja żyję w Polsce a nie na "zachodzie". Polska jeszcze długo pod względem jednośladów będzie daleko w tyle.

andy7 napisał(a):Co do sily przepychania to z tego co sie orientuje nigdzie w przepisach egzaminacyjnych nie pisze, ze nie mozna przeprowadzac motocykla siedzac na nim, ale moge sie mylic.

Myślisz że siedząc na moto jest łatwiej przepchać motocykl ?

andy7 napisaÅ‚(a):O tym, ze generalni importerzy na zachodzie oferuja motocykle przeznaczone do nauki jazdy z dwoma kanapami wogole slyszales ? 2 – 4 cm w zaleznosci od firmy czy modelu. Pomijam juz fakt, ze dobry tapicer moze obnizyc jeszcze wiecej, ale to juz szczegol

Nie jesteśmy na zachodzie. Jak dla mnie na zachodzie mogą nawet klimę dodawać do motocykli. My żyjemy w polskich realiach.
Jeżeli producent przewidział 2 różne kanapy, albo jak w niektórych modelach możliwość zmiany wysokości kanapy to nie wiem po co rozmawiać na temat obniżania takiego motocykla. Wystarczy zazwyczaj przeczytać instrukcję obsługi.

andy7 napisał(a):Daytone oferuje conajmniej dwa modele, jeden na obcasie a drugi taki, ze wogole nie widac, ze pieta jest pocniesiona o kilka cm.Firma podaje, ze 6 cm

Nie wiem jak Ty, ale ja już widziałem dziewczyny w butach a'la na koturnach jeżdżące motocyklami, a używających butów damskich motocyklowych z grubszą podeszwą i większym obcasem nie. Stąd takie a nie inne zdanie w mojej wypowiedzi - realia.

Ciekawy temat dyskusji aczkolwiek zapominamy o autorce która zadała pytanie ale w ogóle nie bierze udziału w tej dyskusji. Nawet nie wiadomo czy ją czyta. Temat obecnej dyskusji nie jest adekwatny do pytań jakie zadała autorka.e
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez piotras29 » 15/6/2014, 19:58

tak jak napisał adam tomasz autorka olała temat a my coraz bardziej odbiegamy od zadanych pytań, ile osób tyle pomysłów na ulepszenie lub pogorszenie sobie jazdy na kursie mniej lub bardziej pomocnych. jeszcze chwila a bedziemy pisac jak i co robią na kursach w chinach itp.
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez andy7 » 15/6/2014, 21:03

adam_tomasz napisał(a):1. Po drugie sam ton Twoich wypowiedzi, nie tylko w tym temacie sugerują, że masz manię wielkości.

2. Teoretycznie możesz z nim zrobić wszystko. Kwestia jaki będzie to miało wpływ na jazdę (bo nie tylko będzie to wpływało na maksymalny kąt pochylenia). No i wypadałoby to zrobić dosyć profesjonalnie.

3. Jest to motocykl dla kobiety - fakt, ale niby czym różni się podejście do tematu kobiety od faceta wg Ciebie ?

4. Nie wiem jak Ty ale ja żyję w Polsce a nie na "zachodzie". Polska jeszcze długo pod względem jednośladów będzie daleko w tyle.

5. Myślisz że siedząc na moto jest łatwiej przepchać motocykl ?

6. Nie jesteśmy na zachodzie. Jak dla mnie na zachodzie mogą nawet klimę dodawać do motocykli. My żyjemy w polskich realiach.
Jeżeli producent przewidział 2 różne kanapy, albo jak w niektórych modelach możliwość zmiany wysokości kanapy to nie wiem po co rozmawiać na temat obniżania takiego motocykla. Wystarczy zazwyczaj przeczytać instrukcję obsługi.

7. Nie wiem jak Ty, ale ja już widziałem dziewczyny w butach a'la na koturnach jeżdżące motocyklami, a używających butów damskich motocyklowych z grubszą podeszwą i większym obcasem nie. Stąd takie a nie inne zdanie w mojej wypowiedzi - realia.


Przedewszystkim chcialem przeprosic za bledne cytowanie Twojego imienia.

1. Kazdy ma inny styl, i kazdy odbiera inaczej. Mysle, ze jestes przewrazliwiony.

2. Jezeli wiec dealer danej Firmy obniza motocykl, to w/g Ciebie jest to robione nieprofesjonalnie ? Takie zestawy sa oferowane, na zachodzie musisz miec na nie papiery, inaczej traca homologacje, zadna szkola nauki jazdy na to nie pojdzie.

Motocykl prowadzi sie prawie, ze identycznie. Tak jak pisalem zmienia sie kat nachylenia i latwej zachaczyc czy to centralna poidstawa czy tez podnozkami.

3. Kobiety maja zupelnie inne podejscie do ruchu drogowego. Maja inne nastawienie i inne priotytety socjalne, szkolac, powinienes o tym wiedziec.

4. Wiesz takim nastawieniem, to by sie w PL jeszcze w kunie jezdzilo, komporek by nie bylo i pol narodu chodzilo by z budka telefoniczna na plecach. Dobrze, ze sa ludzie otwarci na nowosci i postep.

5. nie mysle a wiem. Pozatym, to wszystko sprawa techniki. Sa kraje, gdzie podczas egzaminu nikt tego motocykla nie przeprowadza i mimo tego te PJ sie dostaje.

6. Producent nie przewidzial wielu spraw i to tez nie jest jego zadanie. Widziales kiedys motocykl dla inwalidy ktory nie ma iednej reki czy ngi lub brakuje mu jednego i drugiego. W/g Ciebie producent nie przewidzial, to niema, a jednak sa firmy ktore te jednoslady dostosowuja do indywidualnych potrzeb uposledzonego. Argument, ze zyjesz w PL i takie sa realia nijak do mnie osobiscie nie przemawia.

7. Widzialem rozne cuda, dlatego m/i podalem, ze najprostsza sprawa to buty, Sana stopa przy palcach nawet nie musi byc grubsza niz standardowa, wazniejsza jest podwyzszenie piety. Dziewczyny sobie z tym lepiej radza niz my, ale i sa takie ktore w szpilkach sobie nie radza, wszystko kwestia osobistego ogarniecia
Pozdrawiam

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 15/6/2014, 21:12

to ja jeszcze tak szybko dorzucÄ™ z zachodu jak wyglÄ…da szkolenie na kat A w mojej szkole
Honda GC125/yamaha sr 125 -> Suzuki GS500 ->Gladius
w innych szkołach jest podobnie z tym że są także YBR125, honda CB500/kawasaki ER-5, a z dużych XJ6/SV650N/ER-6N/Bandit 650N te wszystkie widziałem na własne oczy. na A2 nie jeździ się zblokowanym 650 tylko GS500
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 15/6/2014, 21:44

lagiboy napisał(a): na A2 nie jeździ się zblokowanym 650 tylko GS500


Co kraj to obyczaj.

Inne kraje inne motongi :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê