Zobacz wÄ…tek - Kupno uzywanego moto w UK
Advertisement
NAS Analytics TAG

Kupno uzywanego moto w UK

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Kupno uzywanego moto w UK

Postprzez Dzik » 2/8/2007, 13:31

Witam jestem nowym uzytkownikiem forum. Chcialem kupic pierwsze moto w UK prawko mam od wrzesnia tamtego roku 30 lat na karku przygode motocyklowa zaczynalem zaraz po nauczeniu sie jezdzic na rowerze poprzez sprzety dostepne w Polsce w owym czasie;-) Poszukuje sprzeta niezawodnego taniego w eksploatacji i dajacego frajde z jazdy. Lubie wszystko co ma 2 kolka poza enduropodobnymi na nich nie mialem nigdy okazji wiec moze dlatego;-) Bardziej sklanialbym sie ku semi nakedom. Moj wybor waha sie pomiedzy:

- GS 500 F tani oszczedny troche za wolny
- Suzuki GSF 600 S '03-'05 troche ciezkawy;-)
- Yamaha FZS 600 '02- '03 prawie ideal z tym ze w UK maja straszny mileage:)
- Suzuki SV 650 S full owiewka '05-'06 z tego co czytalem bo nie mialem okazji jezdzic piekne moto w zasadzie ideal (jak na budget bike'a;-) )nie doczytalem sie niczego co by moglo mnie zniechecic i mowiac szczerze jest to na razie numer jeden sprawdzilem ubezp 700funtow;-(

Niewiem co jeszcze wybiore nie upieram sie przy zadnym z nich wybor zalezec bedzie od ceny stanu technicznego przebiegu itd... konkretnego egzemplarza.

Po standardowym przynudzaniu mam kilka pytan i watpliwosci:

1. Jak kupic moto i na co zwrocic uwage kupujac z prywatnych rak w UK czy sa jakies sztuczki ktore stosuja sprzedawcy na wyspach moze macie jakies doswiadczenia, jakie dokumenty musi przedstawic sprzedajac, jak spisac umowe, jak wyglada procedura przerejestrowania sprzeta na siebie oraz ile wynosi mniej wiecej road tax.

2. Powiedzmy ze za rok bede chcial zabrac do Polski sprzet. Ile kosztuje transport do Polski, jak wygladaja formalne procedury sprowadzenia oraz czy mam sie martwic odnosnie tego ze sprzet nie przejdzie przegladu bo jest z uk i cos tam nie jest tak jak Polsce np. odblysniki swiatel itp...?

pozdrawiam

Dzik
Dzik
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/8/2007, 12:59


Postprzez orlik1981 » 3/8/2007, 09:29

Witam sprawdź motocykl przez hpi czy nie jest na nim jakiś zastaw bankowy i czy nie miał dzwona http://www.hpicheck.com/newfrontend/?AID=2362 wpisz nr. rejestracyjny zapłać (chyba coś koło 10gbp) i tam będzie wszystko napisane, następna sprawa umowa w uk niema nic takiego w logbook jest odpowiedni odcinek w którym wpiszesz swoje dane oderwiesz i to na 2 albo 3 tygodnie będzie twoje potwierdzenie ze jesteś właścicielem, resztę logbooka poprzedni właściciel wyśle do dvla i po tych 2,3 tyg. dostaniesz nową książeczkę. Oczywiście fajnie by było jak sprzedawca miał by książkę serwisową z wpisami (najlepiej z wszystkimi), reszta to już twoja kwestia poczytaj na ścigu na co zwrócić uwagę kupując motocykl.
Co do tego że za rok będziesz chciał wywieść motor do polski zadzwoń do dvla oni ci wszystko powiedzą co i jak zrobić.
Odnośnie maszyny nic ci nie poradzę, bo na ani jednej nie jeździłem. Pozdrawiam
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Åšl. Aktualnie Londyn


kupno uzywanego moto w uk

Postprzez marek1978 » 28/8/2007, 20:58

Witaj DZIK,jezeli chodzi o kupno moto w UK napewno przed kupnem popros o nr.tablicy rejestracyjnej jezeli dzwonisz i sie tylko o niego narazie pytasz,jezeli dostaniesz ten numer,wejdz na strone HPI CHECK na goglach i sprawdz maszyne!Mozesz sie dowiedziec cala historie na temat moto za 20 GBP,tzn.wysla Ci dane o tym sprzecie od pierwszej rejestracji,a informacji udzielaja firmy ubezpieczeniowe,bedziesz wiedzial czy byl bity,spalony,po powodzi,kradziony.Naprawde warto,ja sprawdzilem suzi gsxr 750 sprowadzona z Irlandii Polnocnej do Polski,ale gostek na allegro zrobil zdjecia z tablicami i co sie okazalo,moto mial wypadek i firma ubezpieczeniowa stwierdzila ze jest nie do naprawienia.a wygladal jak nowy!!!(polscy fahowcy potrafia czynic cuda ze zniszczonymi sprzetami) Lepiej sprawdzic niz pozniej przy jakiejs tam predkosci odczuc ze moto nie jest prosty i nie idzie tak jak trzeba lub stracic moto przez to ze kupilismy kradziony!Ja osobiscie pojechalem do Polski i znalazlem gosci na otomoto ktozy sprowadzaja wszystko z USA i kupilem moja wysniona HONDE CBR 1000 RR z 2007 i cene mieli naprawde super a dlatego kupilem w Polsce i bede 8mego wracal do Belfastu na moto bo jak sprawdzilem na ten sprzet kwote ubezpieczenia to mi oczy wyszly z czachy.2400GBP rocznie!!! I radze Ci sprawdz tez dla siebie ubezpieczenie dla siebie!Jak narazie powodzenia przy szukaniu i mam nadzieje do zobaczenia na drodze!
szybko ale z rozwaga!:)
Avatar użytkownika
marek1978
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13/8/2007, 22:28
Lokalizacja: belfast,czasami walbrzych

Re: kupno uzywanego moto w uk

Postprzez pawel_rr » 6/9/2007, 13:46

[Ja osobiscie pojechalem do Polski i znalazlem gosci na otomoto ktozy sprowadzaja wszystko z USA i kupilem moja wysniona HONDE CBR 1000 RR z 2007 i cene mieli naprawde super a dlatego kupilem w Polsce i bede 8mego wracal do Belfastu na moto bo jak sprawdzilem na ten sprzet kwote ubezpieczenia to mi oczy wyszly z czachy.2400GBP rocznie!!! I radze Ci sprawdz tez dla siebie ubezpieczenie dla siebie!Jak narazie powodzenia przy szukaniu i mam nadzieje do zobaczenia na drodze![/quote]


najtańsze ubezpieczenie jakie udało mi się znaleźć to www.e-bikeinsurance.co.uk ale jak za 5cio letnią CBR600 100funtów/mies to trochę dużo.Teraz za 1000RR w Polsce płacę 50zł (samo OC w obu przypadkach). W UK napewno omijaj komisy. Mają bardzo dobry wybór, ale ceny 20-30% wyższe.
pzdr
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa

Postprzez Bolek » 1/10/2007, 21:54

siemanko.jesli chodzi o ubezpieczenie moto w UK to radze kazdemu kto ma taka mozliwosc ubespieczyc sprzeta na inny adres niz sie zamieszkuje.chodzi mi glownie o duze miasta gdzie stawka jest duzo wieksza niz w mniejszych miasteczkach czy wioskach.ja osobiscie tak zrobilem i place o ponad 50% mniej niz bym musial zaplacic na londynski adres.czy moga byc z tego tytulu jakies niepzyjemnosci? szczeze owiac to watpie.jezdze w taki sposob juz ponad 2 lata i gra gitara.
Bolek
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1/10/2007, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz/Londyn



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê