Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl, dylemat, kilka pytan
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl, dylemat, kilka pytan

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl, dylemat, kilka pytan

Postprzez Wojtt » 16/5/2014, 15:48

Witam, jestem swiezo po kursie na kat. A wczesniej nie jezdzilem nigdy na motocyklu, kurs byl na suzuki gladius. Teraz przymierzam sie do kupna motocykla. Mam dylemat miedzy suzuki sv650 a honda cb500. Sv-ek jest znacznie wiecej w ofertach internetowych oraz na takim mialem kurs jednak nie jestem pewien czy to odpowiednie moto zeby nauczyc sie jezdzic.
Mam 26lat 173cm/66kg Motocykla bede uzywal do jazdy po miescie + czasami wypady za miasto 100-150km
Wojtt
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5/4/2014, 10:30


Postprzez lagiboy » 16/5/2014, 19:00

pierwsze pytanie
wolisz rzędowy silnik hondy R2 czy widlasty V2 suzuki
oba silniki są nie do zajechania przy trzymaniu terminów okresowych przeglądów i poprawnym serwisie.
V2 będzie bardziej narowisty od R2
SV650 to nie jest to samo co gladius, SV jest lżejsza, bardziej zrywna/nerwowa.
więcej mocy będzie z SV650 z racji większej pojemności tak samo z momentem obrotowym, co za tym idzie SV650 pojedziesz szybciej i będziesz przyspieszał szybciej.
Honda jest bardzo przyjazna, liniowo oddaje moc, bez zrywania, szarpania, bez problemów wytrzymują ponad 100 tys. km przebiegu.
Ja bym powiedział że CB500 to jest ta sama kategoria co GS500 a SV650 to już wyższa liga. Oba motocykle będą fajne, Honda więcej Ci wybaczy jak Ci sie popitoli z biegami, pociągniesz za gaz czy się zapomnisz. SV będzie bardziej wymagające ale tez będzie miało więcej do zaoferowania. jeśli masz zamiar pojeździć dłużej to bierz SVkę, a jeśli masz zamiar zmienić moto po sezonie lub dwóch to CeBule. a tak naprawdę to weź to co Ci się bardziej podoba, to Ty będziesz na tym jeździł, a nie my.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê