Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Posiadacze prawa jazdy kat. B będą...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Posiadacze prawa jazdy kat. B będą...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 10/5/2014, 19:52

Komentatorzy napisał(a):B. dobry pomysł , który od lat funkcjonuje z powodzeniem w starej UE i doprowadził do znacznej redukcji korków w dużych aglomeracjach miejskich. W praktyce ten przepis daje możliwość jazdy tzw. MAXI Skuterami, czyli np. Honda PCX, Suzuki Burgman, Romet 125cc Maxi Vespa etc.... Mam tylko jedno takie marzenie, że firma Romet zobaczy potencjał rynku i wprowadzi jakiegoś Chopperka typu Junak 125cc z automatyczną skrzynią biegów, gwarantuje im HIT sprzedaży takiego modelu! Pozdrawiam!<br><hr>ollsztyniak<br>
Komentatorzy napisał(a):Niestety Romet obecnie należy do chińczyków a co za tym idzie raczej nic dobrego nie zrobią.<br><hr>Urraken<br>
romet nie należy do chińczyków tylko składa skutery z części wyprodukowanych w chinach.
<br><hr>aaaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/5/2014, 21:06

Komentatorzy napisał(a):Niby czemu tylko z automatyczną skrzynią? Skrzynia manualna już jest za ciężka do obsługi? Moim zdaniem to jest zwykła promocja skuterów. Nie uważam wcale motocykli z automatyczną skrzynią biegów za gorsze niż z manualną, ale jeżeli będziemy mogli prowadzić takie pojazdy do 125 cm sześćniennych, to czemu nie będziemy mogli prowadzić pojazdów z manualną skrzynią biegów o takiej samej pojemności? Moim zdaniem :
-albo to jest promocja skuterów
-albo politycy uważają, że zmienianie biegów w motocyklu jest zbyt skomplikowane dla posiadaczy prawa jazdy kat. B<br><hr>Seba<br>
Bo tu chodzi o to by A1 była choć w czymś atrakcyjna. Myślę że raczej nie będzie przez ten przepis z B. Generalnie powinno być tak że B = A1 w pełnym zakresie po 3 latach od uzyskania B. Dobrze że choć coś już mamy.
<br><hr>MiT
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 11/5/2014, 13:23

Komentatorzy napisał(a):Brak słów na to co oni wyrabiają !! Ja zdałem na kat. A i do tej pory prawka nie mam a tu pozwalają jeździć bez uprawnień. <br><hr>a<br>
Komentatorzy napisał(a):Czekasz na wydanie Prawa Jazdy??
Jak długo?
<br><hr>derelict<br>
już półtora roku bo próg podnieśli na 24 lata<br><hr>a
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/5/2014, 14:06

Komentatorzy napisał(a):Kilka narodów lata na 125-tkach z prawkiem samochodowym i nie wymiera,Polacy też podołają.
Zwiększy się w ten sposób liczba kierowców rozumiejących jednoślady na drodze. Przypuszczam też, że dla wielu to będzie duuużo lepszy początek drogi do motocykla, niż od razu kat.A i litr na pierwsze moto.
W sumie to dobry pomysł.<br><hr>rami<br>
Normalnie bym Ci polał<br><hr>dede
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/5/2014, 20:35

Czekam, aż na rynek zaczną wychodzić chińskie 125-tki i będzie tak samo jak z odkurzaczami ;p.
A z drugiej strony fajna sprawa, w cenie zwykłego skutera 50ccm można kupić porządną Gilere Runner 125, Aprilie SR125, czy Leonardo, dynamiczne jednostki o osiągach 130km/h, przy czym spalanie w granicach 3l/100km, niskie OC, a serwisować można sobie samemu ; ] Idealne do sklepu na zakupy, czy na dojazd do pracy (zwłaszcza w mieście), no i jak ktoś ma diesla nie musi go palić do sklepu po bułki ^^<br><hr>BLACK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/5/2014, 21:55

Komentatorzy napisał(a):kto jezdził zawsze samochodem i nigdy jednosladem to tragedia gotowa ale jakoś nikt o tym nie pomyslał<br><hr>nazgul<br>
Komentatorzy napisał(a):gościu 125... dziecko sobie poradzi bez problemu, co za różnica czy 125 4t dla dorosłego człowieka, czy odblokowane 50 2t - dla 13 latka... prawie to samo:P ale trzeba się przypierdolić bo przecież pomysł rządu. ŻENADA<br><hr>fsfs<br>
Nie nieRządu a producentów jednośladów. Poszły pewnie grube łapówy przebijające łapówy WORDów za drogie zagmatwane zdobywanie uprawnień. Jedni się nachapali to dajemy drugim. A MY i tak zawsze bierzemy i wygrywamy. Ustawienie się przy korycie to win-win situation. Dziwne że dopiero teraz zmartwiony korkami nierząd wpadł na to... Czy to POlska czy Namibia, zawsze kasa rządzi, nie jakieś dobro narodu.<br><hr>ałótor
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 08:26

Ile radości z zdawałoby się z logicznej i banalnie prostej zmiany przepisów , które to przepisy ci sami dzielni tffurcy spłodzili. Dlatego o zmianie idiotycznych zapisów prawnych tyczących ważnych dziedzin życia ,nie mamy nawet co marzyć. Takie to przesłanie .<br><hr>vfrcbrs1000
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Skun18 » 12/5/2014, 10:35

A teraz będziemy widzieli w statystykach ilość wypadków spowodowanych przez jednoślady wzrosła 2 krotnie... Przecież przeciętny kowalski jeżdzący skodą Fabią jeśli wsiądzie na jakiejś dobrej klasy skuter 125 cc to albo zabije kogoś przy zmianie pasa w mieście albo wymusi pierwszeństwo na innym motocyklu bo to dalej mentalność kierowcy auta.
Kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie
Avatar użytkownika
Skun18
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 7/2/2011, 14:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 10:47

Myślę o zakupię takiej 125 z powodu dojazdu do pracy tylko nie orientuje się jakie mają skrzynie automatyczną a które nie. Są jakieś motorki które nie wyglądają jak skutery z automatyczną skrzynią ? a jak tak to jakie to są modele ?<br><hr>Łysy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 14:01

Cieszę się, że i u nas będzie jak w Europie. Tylko jedno ale - ten automat. I jakoś mi tak z niepokojem chodzi po głowie, ze znajdą się puryści w mundurach twierdzący że skuter nie spełnia warunków ustawy bo ma przekładnie bezstopniową a nie automatyczną skrzynię biegów.<br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 15:50

A według mnie to nie dość że po tych 3 latach automatycznie można się przesiąść na skuter 125, ale również osoby posiadające prawko A2 po dwóch latach od otrzymania automatycznie mogły się przesiąść na większe motocykle.... ale oczywiście o tym to już nikt nie pomyśli....<br><hr>KuBek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 15:54

Czy kolejne redakcje mogą przestać "Dzielić skórę na niedźwiedziu"? Na dzień dzisiejszy ustawa jest w Senacie, może stamtąd trafić do Prezydenta, ale równie dobrze Panowie Senatorowie mogą wykreślić parę punktów i cofnąć ustawę do Sejmu. Jak podpisze ustawę Prezydent, wtedy można się zacząć rozwodzić nad problemem/dobrodziejstwem (zależnie od punktu widzenia). Ja i tak niezależnie, czy ustawa wejdzie w takiej czy innej postaci, nadal będę sobie spokojnie pomykać w spacerowym tempie moją zblokowaną 50-ką.<br><hr>jas32
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2014, 15:57

Komentatorzy napisał(a):Cieszę się, że i u nas będzie jak w Europie. Tylko jedno ale - ten automat. I jakoś mi tak z niepokojem chodzi po głowie, ze znajdą się puryści w mundurach twierdzący że skuter nie spełnia warunków ustawy bo ma przekładnie bezstopniową a nie automatyczną skrzynię biegów.<br><hr>Andrzej<br>
Przekładnia CVT jest z definicji automatyczną skrzynią, gdyż przełożenia są zmieniane samoistnie bez ingerencji kierowcy. Nie przeceniaj purystów w mundurach, mało który odróżni 125 zarejestrowaną na 50.<br><hr>Aga39
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/5/2014, 13:26

Komentatorzy napisał(a):Czy kolejne redakcje mogą przestać "Dzielić skórę na niedźwiedziu"? Na dzień dzisiejszy ustawa jest w Senacie, może stamtąd trafić do Prezydenta, ale równie dobrze Panowie Senatorowie mogą wykreślić parę punktów i cofnąć ustawę do Sejmu. Jak podpisze ustawę Prezydent, wtedy można się zacząć rozwodzić nad problemem/dobrodziejstwem (zależnie od punktu widzenia). Ja i tak niezależnie, czy ustawa wejdzie w takiej czy innej postaci, nadal będę sobie spokojnie pomykać w spacerowym tempie moją zblokowaną 50-ką.<br><hr>jas32<br>
Niestety, lobby szkoleniowo-egzaminacyjne kontratakuje - upubliczniane są (np. <a href="http://www.TVN24.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.TVN24.pl</a>) radykalnie krytyczne wypowiedzi dyrektorów WORD-ów ( Warszawa, Wrocław) i prominentnych policjantów . Idea upowszechnienia 125-tek im przeszkadza, natomiast jakoś nie wadziły im pytania egzaminacyjne np. o długość drążka lub rozmiary tablicy rejestracyjnej.
Cóż, oba mijane przeze mnie codzienne place manewrowe znanych szkół prawie świecą pustkami .........<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/5/2014, 21:34

Komentatorzy napisał(a):Cieszę się, że i u nas będzie jak w Europie. Tylko jedno ale - ten automat. I jakoś mi tak z niepokojem chodzi po głowie, ze znajdą się puryści w mundurach twierdzący że skuter nie spełnia warunków ustawy bo ma przekładnie bezstopniową a nie automatyczną skrzynię biegów.<br><hr>Andrzej<br>
Komentatorzy napisał(a):Przekładnia CVT jest z definicji automatyczną skrzynią, gdyż przełożenia są zmieniane samoistnie bez ingerencji kierowcy. Nie przeceniaj purystów w mundurach, mało który odróżni 125 zarejestrowaną na 50.<br><hr>Aga39<br>
Broń mnie Boże żebym się czepiał. Ale takie wypowiedzi "fachowców" już niestety się pojawiają. Wychodzą z założenia, że automatyczna skrzynia biegów jest skrzynią zmieniającą biegi wraz ze zmianą obciążenia silnika pojazdu, zwalniając użytkownika z konieczności manualnej zmiany. Skrzynia automatyczna dysponuje konkretnymi biegami, typowo, w ilości od 3 do 9, nawet jeśli zmienia je bardzo płynnie, aż niezauważalnie dla pasażerów. Napęd CVT (Continously Variable Transmission) - to bezstopniowa przekładnia, w której o aktualnym przełożeniu decydują stożkowe koła współpracujące z paskiem lub łańcuchem. Nie ma konkretnych przełożeń lecz zakres od-do. I na tym opierają swoją argumentacje.
A tak na marginesie to poza przekładniami CVT są też przekładnie (popularnie nazywane skrzyniami biegów) w których występuje ciągła zmiana przełożenia metodami hydraulicznymi. I ciekawostka - pierwsze szkice bezstopniowych rozwiązań zmiany przełożenia takie z jakich korzysta CVT tworzył Leonardo da Vinci.
Osobiście jestem za usunięciem takiego zapisu, a jeśli już jakieś ograniczenia wprowadzać to tak jak jest dla prawka kategorii A1 czyli pojazdy silnikowe, jednośladowe, klasy A, z pojemnością skokową nie większą niż 125 cm3 i mocą nominalną nie większa niż 11 kW

Pozdrawiam<br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/5/2014, 12:42

Komentatorzy napisał(a):Czy kolejne redakcje mogą przestać "Dzielić skórę na niedźwiedziu"? Na dzień dzisiejszy ustawa jest w Senacie, może stamtąd trafić do Prezydenta, ale równie dobrze Panowie Senatorowie mogą wykreślić parę punktów i cofnąć ustawę do Sejmu. Jak podpisze ustawę Prezydent, wtedy można się zacząć rozwodzić nad problemem/dobrodziejstwem (zależnie od punktu widzenia). Ja i tak niezależnie, czy ustawa wejdzie w takiej czy innej postaci, nadal będę sobie spokojnie pomykać w spacerowym tempie moją zblokowaną 50-ką.<br><hr>jas32<br>
Komentatorzy napisał(a):Niestety, lobby szkoleniowo-egzaminacyjne kontratakuje - upubliczniane są (np. <a href="http://www.TVN24.pl" target="blank" class="link" rel="nofollow">www.TVN24.pl</a>) radykalnie krytyczne wypowiedzi dyrektorów WORD-ów ( Warszawa, Wrocław) i prominentnych policjantów . Idea upowszechnienia 125-tek im przeszkadza, natomiast jakoś nie wadziły im pytania egzaminacyjne np. o długość drążka lub rozmiary tablicy rejestracyjnej.
Cóż, oba mijane przeze mnie codzienne place manewrowe znanych szkół prawie świecą pustkami .........<br><hr>rami<br>
przecież za ekipy ministra Nowaka, dyrektor WORD Warszawa A.S., przeciągnął podwyżkę stawek za egzaminy, przepadanie całej kwoty za pełny egzamin w przypadku nie zdania teorii, koncepcje zmiany pytań, itd. Z Policji to się wypowiada słynny błędny rycerz, który w imię swoich ideałów będzie walczył nawet lub zwłaszcza z wiatrakami, bo z łamiącymi przepisy niestety nie potrafi.<br><hr>jas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/5/2014, 15:43

Komentatorzy napisał(a):Jak wygląda motocykl z automatyczną skrzynią biegów o pojemności 125cm ? ? ?<br><hr>jazum<br>
No prosto, jak motocykl tylko zamiast gaznika ma bumbulator z kapilara zapłonowa<br><hr>fury
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/5/2014, 20:04

Komentatorzy napisał(a):Jestem zaszokowany waszymi durnymi komnetarzami. "motocykliści" którzy sa przeciwni liberalizacji dostepu do motocykli? To jakiś absurd...<br><hr>Qba<br>
A od kiedy skuterami jeżdżą motocykliści buahahahaha, wiesz co piszesz?<br><hr>mitowisi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2014, 13:35

I teraz jadąc na moto trzeba będzie rozglądać się już nie tylko za blondynkami i dziadkami wyjeżdżającymi z podporządkowanych czy manewrujących ni z gruchy bez kierunków i rozglądnięcia ale też za tymi i innymi ewenementami przeciskającymi się 125cc skuterami... super... Wzrost liczby wypadków +50% GRATULUJEMY<br><hr>zenek_bb
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/5/2014, 08:01

Komentatorzy napisał(a):I teraz jadąc na moto trzeba będzie rozglądać się już nie tylko za blondynkami i dziadkami wyjeżdżającymi z podporządkowanych czy manewrujących ni z gruchy bez kierunków i rozglądnięcia ale też za tymi i innymi ewenementami przeciskającymi się 125cc skuterami... super... Wzrost liczby wypadków +50% GRATULUJEMY<br><hr>zenek_bb<br>
tak samo mozemy powiedziec o Tobie kolego jednoslady lacza a nie dziela nie wazne czym ale jak pozdro<br><hr>suzi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr