Zobacz wÄ…tek - Co na to prawo?
NAS Analytics TAG

Co na to prawo?

Przepisy, prawo
_________

Co na to prawo?

Postprzez MathewPL » 2/4/2014, 22:15

Więc jeżeli pochał bym motor po chodniku to czy policja może się do mnie przyczepić?
Motor nie może być zarejestrowany bo jest to cross do jazdy na torze. I nie mam też prawka.
Normalnie mogę sobie go pchać czy nie zbyt;P
MathewPL
Świeżak
 
Posty: 182
Dołączył(a): 13/7/2013, 18:58
Lokalizacja: Brzeg


Postprzez Marsjanin » 2/4/2014, 22:33

Znalazłem temat na innym forum Klik (otwórz link). Może to Ci jakoś pomoże.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Fugu » 3/4/2014, 13:56

Pchac mozesz bez uprawnien.

Jesli pojedziesz po chodniku, dostaniesz dwa mandaty - jeden za jazde po chodniku, drugi za jazde bez uprawnien.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez piotras29 » 5/4/2014, 22:07

pchając motocykl jesteś pieszym a wieć obawiązują cie przepisy odnoście pieszych a nie przepisy dla ruchu pojazdów albo jakieś inne przeczytaj definicje pieszego i masz rozwiązanie zagadki

Pieszy – osoba znajdujÄ…ca siÄ™ poza pojazdem na drodze i nie wykonujÄ…ca na niej robót lub czynnoÅ›ci przewidzianych odrÄ™bnymi przepisami. Za pieszego uważa siÄ™ również osobÄ™ prowadzÄ…cÄ…, ciÄ…gnÄ…cÄ… lub pchajÄ…cÄ… rower, motorower, motocykl, wózek dzieciÄ™cy, podrÄ™czny lub inwalidzki, osobÄ™ poruszajÄ…cÄ… siÄ™ w wózku inwalidzkim, a także osobÄ™ w wieku do 10 lat kierujÄ…cÄ… rowerem pod opiekÄ… osoby dorosÅ‚ej
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez ProOne.zn » 5/4/2014, 22:43

Czyli z tego wynika, że jeżeli jesteś poza drogą na tzw. "chodniku" to jesteś na ciągu do ruchu pieszych i możesz po nim jechać. Tylko, że wtedy musisz uważać bo możesz dostać kw 98 jak ktoś też się będzie na nim znajdował.

Mnie bardziej ciekawi, jak byś udowodnił, że pchany przez ciebie, nie zarejestrowany motocykl i bez tablic, jest akurat twoją własnością :)
GW - nie czytam
TVN - nie oglÄ…dam
PO - nie głosuję
ProOne.zn
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/4/2014, 21:59
Lokalizacja: NaPółnocOdWarszawyCity

Postprzez piotras29 » 5/4/2014, 23:22

kolega pyta o pchanie motocykla po chodniku co oczywisćie nie jest zabronione i może to robic a dokumentem dla takiego motocykla ze jest jego własnośćią może byc umowa kupna-sprzedaży. Jazda po chodniku oczywiśćie jest zabroniona
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez Fugu » 6/4/2014, 12:04

ProOne.zn napisał(a):Czyli z tego wynika, że jeżeli jesteś poza drogą na tzw. "chodniku" to jesteś na ciągu do ruchu pieszych i możesz po nim jechać.


Nie, nie mozesz jechac. Chodnik nie jest czescia jezdni przeznaczona do jazdy

ProOne.zn napisał(a):Mnie bardziej ciekawi, jak byś udowodnił, że pchany przez ciebie, nie zarejestrowany motocykl i bez tablic, jest akurat twoją własnością :)


Po co? Jakie znaczenie ma, czy pchany przez ciebie pojazd jest twoja wlasnoscia a nie n.p. kolka gospodyn wiejskich?

Sprawdzanie papierow w trakcie kontroli nie jest w celu sprawdzenia, czy kierowca jest wlascicielem, sluzy do sprawdzenia czy pojazd jest poprawnie zarejestrowany. W wypadku pchania, nie jest to konieczne.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê