Zobacz wątek - Prośba o ocene co może zrobić policja za takie oświetlenie
NAS Analytics TAG

Prośba o ocene co może zrobić policja za takie oświetlenie

Przepisy, prawo
_________

Prośba o ocene co może zrobić policja za takie oświetlenie

Postprzez lev » 12/3/2014, 20:08

Z jakiego paragrafu policja może mnie zatrzymać za takie światła.
Co mi grozi ? Mandat czy zabranie dowodu rejestracyjnego ?

http://youtu.be/aZ2IWdcG6Fg (otwórz link)

http://youtu.be/-vQEtq9LYBY (otwórz link)

ProszÄ™ o poradÄ™
Z góry dzieki
Ostatnio edytowano 12/3/2014, 22:06 przez lev, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
lev
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/3/2014, 19:59
Lokalizacja: Warm.-Maz.


Postprzez Karol20 » 12/3/2014, 20:41

Zabierają dowód.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez madcap » 12/3/2014, 23:22

karol nie pisz głupot
jeśli nie będą niebieskie, to nic.
tylko wiocha z wyglÄ…du.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Karol20 » 13/3/2014, 00:13

To nie ja piszę takie "głupoty", tylko scigacz.pl
http://www.scigacz.pl/Przerobki,motocyk ... ,8144.html
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez SkoQ » 13/3/2014, 08:03

Tak swoją drogą, straszna wieś takie jeżdżące choinki ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez KoleÅ›SM » 13/3/2014, 09:58

wydaje mi się że jeśli światła będą pomarańczowe to są legalne, ponieważ jest to jedyny dopuszczalny kolor świateł bocznych, a nigdzie nie ma określonej maksymalnej wielkości świateł, ani ich kształtu.

też uważam że to wiocha, ale jak ktoś jest fanem TRONa to czemu nie. O gustach nie dyskutuje.
KoleśSM
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/1/2014, 19:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Karol20 » 13/3/2014, 10:04

KoleśSM napisał(a): kolor świateł bocznych,


Tyle że nie możesz mieć świateł bocznych w motocyklu czy będą zielone fioletowe czy czarne.
Przeczytaj linka.

Motocykl nie może mieć żadnych dodatkowych świateł i koniec.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez lev » 13/3/2014, 10:55

Z tego co rozumiem będę miał "niestandardowe oświetlenie"
Zostanie mi zabrany dowód rejestracyjny.
Pojade na stacje diagnostyczna zaplace za przegląd bo w dzień do białych do białych paskow na feldze nikt się nie przyczepi a ledy oswietlajace sa male i schowane pod błotnikiem.
I dalej jezdze.
Ale mandatu nie dostane ?
lev
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/3/2014, 19:59
Lokalizacja: Warm.-Maz.

Postprzez Karol20 » 13/3/2014, 11:27

Oczywiście że dostaniesz mandat. A przeglądu motocykl nie przejdzie bo bedziesz mial konkretny powod dlaczego cie skierowali na badanie. Bedziesz musial zdemontowac.

Malo tego nie masz dowodu - nie mozesz dalej poruszac sie po drogach publicznych.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez madcap » 13/3/2014, 18:38

Karol litości.
czytaj ze zrozumieniem.
w sposób ostry są określone sytuacje, kiedy można stracić DR.
dodatkowe oświetlenie pod to nie podchodzi z wyjątkiem stosowania mocnego światła koloru niebieskiego, jako zastrzeżonego dla policji, ABW i CBŚ. dodatkowo kolor czerwony (policja i straż) i ostrzegawcze błyskające żółte.

ale dalej nie ma przeciwskazań. Diagnosta podczas przeglądu też nie ma prawa tego zanegować.
jak by było inaczej to popatrz na tych wszystkich, co wstawiają sobie ledowe światła dzienne do starych modeli katamaranów. nikt o to się nie rzuca, jeśli spełnione są warunki odległości. mimo, ze wiele spośród nich uzyskując homologację nie miało w specyfikacji wzmiankowanych świateł.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Karol20 » 14/3/2014, 11:43

To tylko dobra wola policjanta, ma podstawy do zabrania dowodu. Wszystkie dodatkowe światła czy to w samochodzie czy w motocyklu są niedozwolone - to że ludzie tak jeżdżą to nic nie znaczy.


A tak na marginesie policjiant może zabrać DR i skierować na badanie z samym tylko podejrzeniem że coś jest nie tak - nie musi mieć nawet np. urządzenia do badania głośności w przypadku wydechu. I ty wtedy musisz zapłacić za przegląd, takie mamy prawo niestety.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Barmanix » 15/3/2014, 18:43

Karol20 napisał(a):To tylko dobra wola policjanta, ma podstawy do zabrania dowodu. Wszystkie dodatkowe światła czy to w samochodzie czy w motocyklu są niedozwolone


No nie do konca jest jak piszesz, dozwolone są światła dodatkowe i można je mieć pod warunkiem, że posiadają one homologację, zobacz choćby TIRy caaały rząd na przykład na dachu dodatkowych świateł drogowych na linii dachu i jakoś jezdżą, tak samo z dodatkowymi swiatłami na samochodach terenowych.

Co do "świateł" w kołach z filmiku, nie wiem czy są one włączalne czy świecą sie one cały czas, jesli da się je włączać i wyłączać to problemu nie powinieneś mieć gdy nie bedziesz ich uzywał na drogach publicznych, na jakichś spotach, zlotach itd które nie będą organizowane na takich drogach to można ich uzywać IMO.

Kiedys modne były klaksony w samochodach akukaracza i samochody ptrzechodziły orzegląd itd gdy nie byl podłaczony taki klakson jako główny, a dodatkowy.
Idiota nie powinien nawet próbować używać sarkazmu bądź ironii gdyż są to cechy ludzi inteligentnych.

BiaÅ‚a Kawa Z¾L

A, B, B+E, C, C+E.
Avatar użytkownika
Barmanix
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28/2/2014, 08:32
Lokalizacja: WU

Postprzez Karol20 » 15/3/2014, 19:53

Zadajcie sobie chociaż tyle trudu i przeczytajcie ten artykuł. Tam są konkretne przepisy.

To że wy widzieliście na jakichś TIR'ach czy innym czymś dyskotekę to nie znaczy że można.
A jeżeli tak to poproszę o konkretne przepisy a nie że sąsiada szwagier usłyszał od znajomego który znał kiedyś jakiegoś policjanta.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Barmanix » 15/3/2014, 21:41

Rozumiem, że wy to ja, a myślałem, że komuna już odeszła w dal, ale ok, towarzyszu Karol z artykułu który zalecacie mi przeczytać nie wynika nic o zakazie dodatkowych świateł drogowych czyli dyskoteka jak ją określiliście na TIRach nie jest zakazana, a są to światła dodatkowe, nie jest określona ich liczba...
I te jakieś TIRy przemieżają po kilkanaście tysięcy kilometrów w miesiącu po drogach, narażone są w związku z tym na dużo licznejsze kontrole i jakoś z tym dodatkowym oświetleniem jeżdżą, a to czy tym TIRem czy czymś innym jeździ Edka żony brat rodzony to jest zupełnie drugorzędna kwestia.
Ale może to wy Karolu, znajdziecie mi przepis o tym, że jest zakaz montowania dodatkowego światła drogowego, homologowanego oczywiście.

Dodam, że w osobówkach, wyposarzonych w dwa światła drogowe, można zamontować dodatkowe dwa i razem mogą być cztery sztuki...
Idiota nie powinien nawet próbować używać sarkazmu bądź ironii gdyż są to cechy ludzi inteligentnych.

BiaÅ‚a Kawa Z¾L

A, B, B+E, C, C+E.
Avatar użytkownika
Barmanix
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28/2/2014, 08:32
Lokalizacja: WU

Postprzez piotras29 » 15/3/2014, 22:21

Barmanix, ale ty pierdoły piszesz chłopie zastanów sie zanim kogoś w błąd wprowadzisz to, że ktos ma nie znaczy że można, jest całe rozporządzenie dotyczące warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposarzenia, w którym dokładnie jest napisane jakie oświetlenie można używać a nawet trzeba, tylko lektura dosyć długa odsyłam do niej poczytaj i później sie na ten temat wypowiadaj.

Strasznie nie lubie jak ktoś wypisuje pierdy tylko i wyłącznie ze swoich domysłów, lub "ale tata marcina powiedział", nie opierając tego na ustawach i rozporządzeniach, zrozum że rozpierducha sie wtedy robi i nic do tematu to mądrego nie wnosi, lewa w góre i dużo czytaj chłopie;)
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez Karol20 » 15/3/2014, 22:49

Barmanix napisał(a):czyli dyskoteka jak ją określiliście na TIRach nie jest zakazana, a są to światła dodatkowe, nie jest określona ich liczba...


PRZECZYTAJ TEN ARTYKUL TAM WYRAZNIE PISZE ZE TO JEST ZAKAZANE.

Dokladnie wszystko jest okreslone.
Po prostu to przeczytaj.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez madcap » 15/3/2014, 22:53

Karol by zakończyć ten spór przeczytaj proszę uważnie tytuł rozporządzenia i pomyśl.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Barmanix » 16/3/2014, 23:12

piotras29 napisał(a):Barmanix, ale ty pierdoły piszesz chłopie zastanów sie zanim kogoś w błąd wprowadzisz to, że ktos ma nie znaczy że można, jest całe rozporządzenie dotyczące warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposarzenia, w którym dokładnie jest napisane jakie oświetlenie można używać a nawet trzeba, tylko lektura dosyć długa odsyłam do niej poczytaj i później sie na ten temat wypowiadaj.

Strasznie nie lubie jak ktoś wypisuje pierdy tylko i wyłącznie ze swoich domysłów, lub "ale tata marcina powiedział", nie opierając tego na ustawach i rozporządzeniach, zrozum że rozpierducha sie wtedy robi i nic do tematu to mądrego nie wnosi, lewa w góre i dużo czytaj chłopie;)


Sry ale z chłopem to ja niemam nic wspólnego.
A co do pierdół no cóż, może sam poczytaj na temat w którym pierdoły mi zarzucasz, bo cztery światła drogowe można mieć, dwa fabryczne i dwa dodatkowe, więc dużo czytaj.
Możesz też poczytać artykuł z linki poniżej.
A jeśli chodzi o TIRy, ok, nie będę się spierał, bo nie mogę znaleźć nic na ten temat, ale jakimś cudem jeżdżą, jakim nie wnikam, więc tu pass z mojej strony.

Karol20 napisał(a):
Barmanix napisał(a):czyli dyskoteka jak ją określiliście na TIRach nie jest zakazana, a są to światła dodatkowe, nie jest określona ich liczba...


PRZECZYTAJ TEN ARTYKUL TAM WYRAZNIE PISZE ZE TO JEST ZAKAZANE.

Dokladnie wszystko jest okreslone.
Po prostu to przeczytaj.


Ty mi artykulik to i ja Ci artykulik, POCZYTAJ CO W NIM JEST NAPISANE na temat dodatkowych świateł drogowych, po prostu poczytaj.
Idiota nie powinien nawet próbować używać sarkazmu bądź ironii gdyż są to cechy ludzi inteligentnych.

BiaÅ‚a Kawa Z¾L

A, B, B+E, C, C+E.
Avatar użytkownika
Barmanix
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28/2/2014, 08:32
Lokalizacja: WU

Postprzez jasnoksieznik » 17/3/2014, 00:45

Barmanix, sprobuj zrozumiec, jak ktos moze inaczej interpretowac ten sam tekst, to moze znajdziesz i belke w Twoim oku.

Artykul jest niezly, bo pisze o wymiarach motocykla i o oswietleniu. Czyli, motocykl na pewno ma wlasciwosci:

Zgodnie z art. 2 ust. 10 wyżej wymienionego rozporządzenia: Długość pojazdu nie może przekroczyć w przypadku motocykla 4.00 metrów. Następnie w ust. 10 tego samego artykułu - Wysokość motocykla nie może przekraczać 2.50 m. Co do szerokości odpowiedzi udziela ust.12: Szerokość motocykla nie może przekraczać 2.00 m.

Dla uproszczenia nazwijmy to "definicja motocykla".

Zezwolone jest wszystko, co jest umieszczone jako "swiatla zewnetrzne". punkty 11. i 15. wykraczaja poza "definicje motocykla", wiec nie sa obowiazkowe.

opcjonalnie "dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:", czyli takie ewentualnie moga byc. Z tego trzeba zaimplikowac, ze wszystkie inne sa niedozwolone.
ounkt 5. mowi o odblaskach, ale nie o swiatlach aktywnych, wiec tu te aktywne LEDy sie nie lapia
8. nie przystaje do "definicji motocykla"
9. teoretycznie moglby miec zastosowanie, dla moto powyzej 1.8m szerokosci. W praktyce - abstrakcja.

Za posiadanie swiatel, ktore do tej listy nie przystaja, podpada sie pod paragraf. Jazda z dodatkowym wyposazeniem podpadajacym pod paragraf moze zakonczyc sie odebraniem dowodu i skierowaniem na badanie techniczne.

A swiatlo drogowe ma swoja definicje. LEDy na felgach, o ktorych w tym topicu dyskutujemy raczej swiatlem drogowym nie sa.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Invi » 17/3/2014, 18:17

Barmanix napisał(a):
Karol20 napisał(a):To tylko dobra wola policjanta, ma podstawy do zabrania dowodu. Wszystkie dodatkowe światła czy to w samochodzie czy w motocyklu są niedozwolone


No nie do konca jest jak piszesz, dozwolone są światła dodatkowe i można je mieć pod warunkiem, że posiadają one homologację, zobacz choćby TIRy caaały rząd na przykład na dachu dodatkowych świateł drogowych na linii dachu i jakoś jezdżą, tak samo z dodatkowymi swiatłami na samochodach terenowych.


No i co mu wtedy zrobisz? Wyszarpiesz dowód z łapy? Nie możesz nic zrobić w takie sytuacji. A nie sorry, możesz napisać skargę, która nic Ci nie da i narazi na problemy.

Barmanix napisał(a):Rozumiem, że wy to ja, a myślałem, że komuna już odeszła w dal, ale ok,


Eee tam, tylko niektóre nazwy i gęby się lekko zmieniły.

Można by prowadzić akademicką dyskusje w stylu "co nie jest zabronione, jest dozwolone", ale żeby miało to jakiś sens musielibyśmy żyć w państwie prawa ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości




na górê