Zobacz wÄ…tek - Kat. A1 w Anglii
NAS Analytics TAG

Kat. A1 w Anglii

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Kat. A1 w Anglii

Postprzez witch1982 » 10/3/2014, 09:52

Dzień dobry :)
Chciałam jak to jest się dowiedzieć jak wygląda prawo jazdy kat. A1 w Anglii czy to jest tylko kwestia przyklejenia tej Lki czy trzeba zdawać takie testy jak w Polsce? I ile trzeba być w Anglii żeby w ogóle o takim kursie myśleć?
Interesuje mnie kat.A1 ponieważ chcę sobie kupić Hondę CBR 125.

Jeżeli watek się już pojawił to przepraszam ale ja go nie znalazłam :wink:

Będę wdzięczna za pomoc.
witch1982
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/3/2014, 16:54


Postprzez hepatil » 18/3/2014, 12:40

Hejka
W UK zeby jezdzic pojemnosciami do 125cc ( jest jeszcze jakies ograniczenie mocy ale nie pamietam dokladnie do ilu ) wystarczy zrobic CBT ( compulsory basic training , czy jakos tak )
Koszt ok. 130 funtow.
Elka z tylu i przodu, nie mozesz wjechac na autostrade, nie mozesz wozic pasazera.

Ewentualnie robisz A1, wtedy juz bez elek smigasz.

Tak czy siak , jesli myslisz o prawku na motor w UK to CBT musisz zrobic.

Tyle wiem, moze ktos ma lepsze info.

Pozdrawiam
hepatil
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18/3/2014, 12:05


Postprzez witch1982 » 22/3/2014, 14:40

Dziękuję za odpowiedź :o
witch1982
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9/3/2014, 16:54

Postprzez lagiboy » 11/4/2014, 23:27

od początku. zanim zaczniesz myśleć o czymkolwiek musisz złożyć wniosek do DVLA o wydanie Provisional Driving Licence (tymczasowe prawo jazdy) dla kat A. można to zrobić online tutaj --> https://www.gov.uk/apply-first-provisional-driving-licence (otwórz link) . kosztuje to 50 funtów i potrzebne jest do tego zdjęcie. alternatywnie formularz można dostać na poczcie i wysłać go ze zdjęciami i potwierdzeniem wpłaty (równiez na poczcie) do DVLA. trwa to ok 2-3 tygodni.
Jeśli masz zamiar jeździć motocyklem do 125cm3 to musisz zrobić CBT.
koszt takiego kursu w zależności od szkoły od 100 funtów w górę.
CBT jest to całodzienny kurs, który trwa ok 6-7 godzin na którym instruktor nauczy Cię podstaw jazdy, prawa, przepisów drogowych. Jeśli ktoś nie radzi sobie z motocyklem to może się zdarzyć że CBT będzie trwało 2 dni, bez dodatkowych kosztów.

ograniczenia.
zakaz poruszania siÄ™ autostradami,
zakaz poruszania się z pasażerem,
moc motocykla do 11kW (14,75 KM)
tabliczki z czerwonym L na białym tle z przodu i z tyłu motocykla.
ukończone 16 lat
prawdopodobnie musisz tak jak w przypadku prawa jazdy przebywać na terenie UK dłużej niż 185 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy. może się zdarzyć że zostaniesz poproszona o udokumentowanie.
brak przeciwwskazań do kierowania motocyklem
CBT jest ważne przez 2 lata od daty wystawienia i potem trzeba je odnowić (zrobić jeszcze raz).

Jeśli nie masz zamiaru nikogo wozić i jeździć autostradami to nie potrzebujesz A1. ale jeśli chcesz to wygląda to tak.

CBT ukończone 16 lat, max 125cc, do 11kW
A1 ukończone 17 lat, 120-125cc, do 11kW / trójkołowce do 15kW
A2 ukończone 19 lat, min 395cc, 25-35 kW o stosunku mocy do masy 0,2kw/kg
dodatkowo jeśli fabryczny niezablokowany motocykl ma 60kW nie można go dławić poniżej 30kW.
A ukończone 24 lat,a min 595cc, min 40kW.

jeśli jesteś zainteresowana jak to wszystko wygląda mogę również opisać. Jeśli jesteś z rocznika 82 możesz zrobić Direct Access (DAS) czyli prawo jazdy na kat A jednym ciągiem po którym możesz dosiadać dowolnej maszyny o każdej pojemności i mocy.
w razie pytań pomogę w miarę możliwości.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez maciek1614 » 9/1/2016, 22:10

Witam mam pytanko. Ukończone 25 lat i mam zamiar zrobić prawko kat. A w anglii. Jak to jest z tym direct access? Co to dokładnie jest? Dodam że nie mam żadnego doświadczenia z motocyklami ani samochodami (chyba że jako pasażer) :)
maciek1614
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/1/2016, 19:58
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez lagiboy » 10/1/2016, 14:40

tzn że robisz pełne A za jednym zamachem, szkolenie zaczynasz od 125 ok 2 dni, potem wkakujesz na coś z przedziału A2 a na koniec coś dużego, Gladius albo XJ6, ER-6 zależy czym dysponuje ośrodek. Na tym ostanim zdajesz MOD1 (plac manewrowy) i MOD2 (jazda po mieście) i po zakończeniu dostajesz A. szkolenie trwa ok 6 dni czasami więcej. MOD1 i MOD2 zdajesz niestety w dwóch różnych dniach. przed przystąpieniem do Direct Access musisz zrobić CBT, możesz to zrobić bezpośrednio przed rozpoczęciem kursu (w ramach kursu) lub daleko przed, okres ważności CBT to 2 lata. warunkiem koniecznym przystąpienia do MOD 1 jest zaliczony egzamin teoretyczny. a zanim w ogóle zaczniesz musisz wystąpić o wydanie Provisional Driving Licence na motocykle. formularze znajdziesz na poczcie, lub można to zrobić na stronie tutaj (otwórz link)
1 provisional driving licence - bez tego nie zaczniesz nic.
2 cbt
3 kurs direct access
4 egzamin teoretyczny (można zrobić w każdym momencie, lecz należy go mieć żeby przejść do pkt 5)
5 mod 1
6 mod 2
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê