Zobacz wÄ…tek - Pierwszy moto, 6k, nowicjusz
NAS Analytics TAG

Pierwszy moto, 6k, nowicjusz

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez SkoQ » 4/3/2014, 15:21

Yamaha R6 nie Å‚apie siÄ™ na A2 nawet zablokowana
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Glenroy » 4/3/2014, 16:45

Cracku napisał(a):Ja bym się jednak nie bał motocykli z przebiegiem 40tyś.

10-cio i więcej letnie motocykle, te deklarowane 40.000km to miały 6 lat temu jak Niemiec po bułki przez ulicę jeździł ;). Kupując nie patrz na przebieg, albo pomnóż go sobie najpierw x3, tym bardziej, kiedy motocykl sprowadzony został z zagranicy :).

Cracku napisał(a):Ja bym ci polecił jakiegoś Fazera, albo Yamahe R6 (tą wersje 36kW) na A2, żeby nauczyć się mniej więcej opanować.


Kolega szuka spokojnego motocykla na początek, a Ty wyskakujesz ze 100-konnym fazerem, który nie dosyć ma mocy pod dostatkiem, to w drugiej połowie obrotomierza wstępuje w niego mały psotny diabełek, który pokazuje, że między nogami masz delikatnie zmodyfikowany silnik ze sporta ;). Do tego dorzucasz R6, które jest chyba najbardziej popierdzielonym motocyklem klasy 600 i nijak nie łapie się w polskie normy obowiązujące kat. A2, a pasażerka koledze skręciła by kark po 10km jazdy, chyba że lubi komfort którego nie powstydziła by się nieheblowana deska, w końcu każdy ma jakieś fetysze ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez ananasowo » 4/3/2014, 21:55

Hehehe :) fazer i tym bardziej R6 nie w chodzi w grę i raczej nigdy dla mnie nie będzie wchodziło w grę :) nie takiego czegoś szukam w jeździe motocyklem.

ZR7 wydaje mi sie złotym środkiem, więc ponawiam moje pytanie. Jeździł toś takim motorem, ma jakieś doświadczenia z nim pozytywne, negatywne? bo już w zasadzie jestem na 99% przekonany do tego cudeńka
ananasowo
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/3/2014, 14:35

Postprzez Jaku » 25/3/2014, 14:28

Witam.
Mimo skąpych informacji "literaturowych", w necie można znaleźć trochę obszerniejszych przyzwoitych opisów dotyczących tej maszyny. Jeśli byś chciał, mogę podesłać linki, np daleko szukać nie trzeba: http://www.scigacz.pl/Naked,za,10,000,z ... 11543.html. Ja jeżdżę ZR-7 z '01r. w wersji S. Motocykl prowadzi się bardzo dobrze, przy małych jak i większych prędkościach, mimo jego sporej wagi dlatego nie ma w ogóle problemu w mieście, krętych międzymiastowych drogach bo takimi zwykle jeżdżę a i kilkudziesięciokilometrowe odcinki autostradą rzędu 130-160km/h są w porządku. Bardzo elastyczny silnik, wygodna pozycja kierowcy, ja mam 189cm wzrostu i ważę 92kg. Pasażerka nie narzekała ale co pewien czas musiała się poprawiać bo zsuwała się z kanapy przy nawet niewielkich nierównościach. W zeszłym sezonie zdarzało się, że biegi potrafiły nie wskoczyć, to spotykana uwaga na forach ale nie wiem czy to kwestia oleju a może mechanika.. bo miał być Motul 10W40 i jak w tym sezonie taki wlałem to problemu nie ma:) Ogólnie z maszyny jestem baardzo zadowolony i na długo nie zamierzam zmieniać.
Kawa ZR-7S
Jaku
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/3/2014, 13:46
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê