Zobacz wÄ…tek - Motocykl na A2 do 9 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Motocykl na A2 do 9 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Misiek_y » 7/3/2014, 18:48

Aha, już rozumiem i przepraszam, że tak późno załapałem. :)

To pozostaje mi tylko znaleźć albo wersję S2 (jak się nie mylę ona ma 78km, tak ? Czy się mylę ?) albo kupić CBF 500 ABS albo CBF 600 jak znajdę ładną, i przyblokować je, wtedy na pewno nikt nie będzie się czepiać.

Myślę, że raczej temat już wyczerpany, co do wyboru, chyba, że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycję, prócz tych, które zostały już podane w poprzednich postach ?

Nie wiem, czy tu wolno takie coś pisać, ale jakbyście mieli jakiś swój sprzęt, albo wiecie, że kolega sprzedaje (modele wymienione wyżej, czekam na propozycję, może akurat się dogadamy).

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam. :)
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43


Postprzez Glenroy » 7/3/2014, 19:25

S2 ma 98KM

Do 2006 roku produkowany był wyłącznie FZ6 mający 98KM, od 2006 roku zaczęli produkować FZ6 78KM i FZ6 S2 98KM w którym rzeczywiście zmieniono jeszczę masę rzeczy jak, mapowanie, wydech, zawieszenie, hamulce itp ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Misiek_y » 8/3/2014, 00:18

Czyli w moim budżecie raczej nici z tej słabszej wersji, w ogóle nie mogę jej znaleźć na allegro czy tablicy.

Mogę budżet naciągnąć do 10 tyś, czyli sam motor może kosztować 8500-9000 zł, reszta to blokowanie i rejestracja.
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Postprzez Glenroy » 8/3/2014, 01:20

Misiek_y napisał(a):Czyli w moim budżecie raczej nici z tej słabszej wersji, w ogóle nie mogę jej znaleźć na allegro czy tablicy.

Mogę budżet naciągnąć do 10 tyś, czyli sam motor może kosztować 8500-9000 zł, reszta to blokowanie i rejestracja.


No niestety, ale za te 9-10k spokojnie możesz szukać FZS-a z "kocimi oczami", czyli model 02-03. FZS ma 70kW [95KM] i łapie się "na styk" do blokady pod A2 :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Misiek_y » 8/3/2014, 18:34

Osobiście za tę kasę wolę już nowszy model, młodszy i może, ale nie koniecznie, w lepszym stanie.

A powiedzcie mi jeszcze, czy w dowodzie będzie (przy takiej FZ6 98 km) wpisane tylko redukcja mocy i 35 kw czy będzie też z jakiej mocy ? Tak się zastanawiam, czy to każdy głupi by zobaczył, czy tylko obeznani w temacie motocykli mogą gdybać, że ona ma o 3 km za dużo na A2. Jak to wygląda ?

Jeżeli nie ma nic napisane w dowodzie o mocy fabrycznej to można przy kontroli, w razie co, mówić, że to ta słabsza wersja. :)
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Postprzez Glenroy » 8/3/2014, 18:58

Misiek_y napisał(a):Osobiście za tę kasę wolę już nowszy model, młodszy i może, ale nie koniecznie, w lepszym stanie.

A powiedzcie mi jeszcze, czy w dowodzie będzie (przy takiej FZ6 98 km) wpisane tylko redukcja mocy i 35 kw czy będzie też z jakiej mocy ? Tak się zastanawiam, czy to każdy głupi by zobaczył, czy tylko obeznani w temacie motocykli mogą gdybać, że ona ma o 3 km za dużo na A2. Jak to wygląda ?

Jeżeli nie ma nic napisane w dowodzie o mocy fabrycznej to można przy kontroli, w razie co, mówić, że to ta słabsza wersja. :)


Procedura blokowania na A2 przechodzi przez tyle punktów, że gdzieś, ktoś na pewno się przywali, chociaż u mnie w okolicznym warsztacie, który zajmuje się takimi rzeczami, blokowali Kawę 636, tyle że jak przeszła przez rzeczoznawcę i OSKP, tak w WK dopatrzyli się, że trochę coś jednak nie pasi ;).

Nie wiem, jaki Ty chcesz za 10k nowszy motocykl, ale zapewniam Cię, że trafienie w tej kwocie czegokolwiek młodszego niż 2003 rok, to już nietęga loteria ;). Osobiście wolę kupić ten rok-dwa starszy sprzęt, ale w nienagannym stanie, niż trochę młodszego trupa, ale co kto woli :).

Co do dowodu, w jednym WK wyrabiają nowy z wpisanymi takimi danymi, jakie wpisze Ci gość w OSKP sporządzając protokół zmian konstrukcyjnych pojazdu, w innym dostaniesz tylko adnotację do dowodu, że pojazd został przystosowany do kat. A2.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez leff » 8/3/2014, 19:23

nie ma zadnej wzmianki o dostosowaniu do A2, jest tylko wbita nowa moc
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Karol20 » 8/3/2014, 19:34

Glenroy napisał(a):Procedura blokowania na A2 przechodzi przez tyle punktów, że gdzieś, ktoś na pewno się przywali, chociaż u mnie w okolicznym warsztacie, który zajmuje się takimi rzeczami, blokowali Kawę 636, tyle że jak przeszła przez rzeczoznawcę i OSKP, tak w WK dopatrzyli się, że trochę coś jednak nie pasi ;).


Tyle na forum i dalej nie wiesz blokujesz pod dana moc i czy mozesz czy nie mozesz jezdzic tym na a2 nikogo w wk nie obchodzi.

Na jakiej podstawie odrzucili moc w tym Kawasaki? W dowodzie przecież nie masz z jaką kategorią możesz się poruszać tym motocyklem. Chce sobie zlokować taka kawe do 35 kW to moge i nic nikomu do tego.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Misiek_y » 9/3/2014, 01:01

Też tak mi się wydawało, dlatego wolałem się upewnić.

Glenroy, co do samego kupna, też bym wolał starszy, ale pewny, tyle, że za rok mogę już mieć problem ze sprzedażą tego, nie mówię, że nie sprzedałbym, bo może i bym sprzedał, ale wiadomo, jaka jest mentalność ludzi, nie każdy myśli tak jak Ty, czy ja, i dlatego też biorę trochę to pod uwagę, co roku raczej chciałbym czymś innym przelatać, obeznać się w każdego rodzaju maszynach i później wybrać najlepszą i kupić perełkę. :)

To dobra, mam jedną fz6 oryginalnie 78km, tyle, że 11 900, do 11 500 facet schodzi, ale to i tak dla mnie za dużo, bo i ubezpieczyć trzeba, zblokować i zarejestrować, a na kask, kurtkę, rękawice i spodnie nie będzie, dlatego też jak znajdę w dobrym stanie to kupię tę 98 km i spróbujemy nią pojeździć, no chyba, że znajdę ładną CBF 600 ABS to też się zastanowię.

Ciekawe są te dwa motocykle, wydaję mi się, że FZ6 jest bardziej agresywna, nie tylko wizualnie, ale też technicznie.
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê