Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla kobiety ;) Pomocy !!!!!
NAS Analytics TAG

Motocykl dla kobiety ;) Pomocy !!!!!

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez SkoQ » 7/3/2014, 17:19

Zapytać możesz, ale żaden szanujący się motocyklista Ci na to pytanie nie odpowie. Motocykle są dla ludzi odpowiedzialnych, ktoś jeżdżący bez uprawnień sam się wyklucza z tej społeczności. Powiedz więc jaką masz kategorię prawa jazdy dla świętego Twojego i naszego spokoju :)

Motocykle sportowe klasy 125 dzielÄ… siÄ™ na dwa typy te w 2T i te w 4T
4T to na przykład mała CBR 125 która wygląda trochę jak motocykl sportowy trochę jak rower, i osiągi oscylują w okolicach 110 km/h prędkości maksymalnej do których rozpędza się dosyć mozolnie, ale jest w miarę tania w utrzymaniu.
2T to na przykład RS 125 której osiągi zbliżone są do motocykli klasy 500, ale moc wydzierana z tak małej pojemności niestety okupowana jest potrzebą częstych remontów, i sporo pali.

Twoje pytanie w którym kierunku chcesz iść. Czy rzeczywiście coś sportowego czy coś co tylko z wyglądu lekko tego sporta przypomina ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez apiro » 7/3/2014, 18:53

Moim zdaniem spory problem to wzrost i waga. Moja kobita mając 161 cm jak siada na mojej kawie er5, która jest małym motocyklem to dotyka tylko palcami ziemi. Do tego 45-48 kg... Chyba nie muszę wspominać, że siły trochę trzeba użyć.

Moim zdaniem powinnaś dać sobie spokój ze "sportówkami", bo stać Cię finansowo i fizycznie tylko na 50-125 w dwusuwie, a co w moim mniemaniu wiąże się raczej z pośmiewiskiem (sportowy wygląd - dźwięk kosiarki) - chyba, że Ci to nie przeszkadza.

Ja proponuję motocykl, na którym będziesz dosięgać nogami do gleby i będzie Ci na pewno o wiele wygodniej.
Poszukaj Suzuki Marauder 125. Ewentualnie jeszcze Kawasaki BN 125, Honda Rebel 125 - teraz tylko kwestia Twojego gustu, czy tego typu motocykle Ci się podobają. Myślę, że lepsza opcja niż pierdzące dwusuwy o sportowym wyglądzie.
Ostatnio edytowano 7/3/2014, 19:38 przez apiro, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
apiro
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 11/2/2014, 22:54


Postprzez Glenroy » 7/3/2014, 19:21

apiro napisał(a):Myślę, że lepsza opcja niż pierdzące dwusuwy o sportowym wyglądzie.


Wiesz jaką charakterystyką szczycą się silniki dwusuwowe? ;) Może i są pierdzikółki, ale głupio by Ci było, jakby Cię taka RS125 objechała na winklach ;). Druga sprawa, którą poruszył SkoQ, dwusuwy są drogie w utrzymaniu i trudne w eksploatacji, musisz mieszać paliwo z olejem, nie możesz hamować silnikiem bo pozbawisz go smarowania, to są sprzęty do pałowania i remontowania, w dowolnej kolejności ale dają masę radochy ;). ER5 nie jest najmniejszą z 500-ek, GS jest niższy na ten przykład.

Szczerze, nie wiem jaki motocykl koleżance polecić, z prostej przyczyny, nie wiem na co pozwalają jej lejce ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez apiro » 7/3/2014, 19:23

Glenroy napisał(a):Wiesz jaką charakterystyką szczycą się silniki dwusuwowe? ;) Może i są pierdzikółki, ale głupio by Ci było, jakby Cię taka RS125 objechała na winklach ;)


Kolego, ja Ci wierzę, ale sam widzisz, że w tym wypadku dwusuw całkowicie odpada :)
apiro
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 11/2/2014, 22:54

Postprzez SkoQ » 7/3/2014, 22:25

Sportowe 125 ccm w 2T są moim zdaniem pełnoprawnymi sportami, motocykle służą do pałowania i naginania, i nie jednego większego szpeja potrafią objechać bo są po prostu bardzo lekkie i na winklach taka RS 125 mając normalnej szerokości gumy, ważąc sporo mniej od motocykli klasy 600 czy 1000 może naginać bardziej ;) Więc to nie jest motocykl stylizowany na sportowy tylko to jest motocykl sportowy. Motocykle wyczynowe, z których wyciągane są ostatnie poty, i każdy jeden koń jest wydzierany z nich siłą.

Coś co tylko na sportowy motocykl wygląda to wszelkiego rodzaju sprzęty małych pojemności w 4T które mają niby owiewki i tak dalej, ale nie są one zbyt przydatne przy prędkościach lekko powyżej setki. I są tak ubrane raczej żeby podnieść sprzedaż niż z pobudek aerodynamicznych. Dla młodego wściekłego który chce jeździć na ścigu (Boże jak ja nienawidzę tego określenia :P) ale nie ma zbyt dużo kasy, żeby czymś co rzeczywiście sportowym motocyklem jest jeździć, to kupuje własnie taką CBR 125 którą co prawda jarają się dziewczyny pod gimnazjum, ale to po prostu nie jedzie, choć brzmi trochę lepiej niż 2T więc dla Ciebie kolego pewnie jest bardziej sportowym motocyklem, niż motocykle rzeczywiście sportowe ;)

Bo taka CBR 125 do RS 125 nie ma w ogóle startu, jak pojedynek Dawida z Goliatem tylko z trochę innym zakończeniem...
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez apiro » 8/3/2014, 09:57

Dla mnie, kolego, to ani cbr 125 ani rs 125 nie jest sportowym motocyklem, a ewentualnie imitacją. Wszyscy wiemy jakie są zalety dwusuwowych silników, ale porównanie 125 2T do czterogarowego sporta 600 4T wiąże się moim zdaniem z przesadą. Może i na winklach daje radę, ale to wszystko. Teraz pomyślmy ile użytkowników forum w tym dziale oczekuje tego od maszyny - zapewne znikoma ilość. Dlatego według mnie nie ma w ogóle sensu proponować komuś kto posiada kat. A2, A na pierwszy motocykl 125 2T (chyba, że młodzi z A1).
apiro
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 11/2/2014, 22:54

Postprzez leff » 8/3/2014, 16:38

w pelni odblokowana 125 2T nie lapie sie na A1
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez pudipudi098 » 10/3/2014, 18:44

jestem nastawiona na CBR 125 lub rs 125 bardzo fajne,choppery mnie raczej nie interesują ,sportowe na 1 miejscu po nich co najwyżej szosowo-turystyczne
Avatar użytkownika
pudipudi098
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/2/2014, 23:54
Lokalizacja: Konin

Postprzez SkoQ » 11/3/2014, 04:46

CBR będzie tańsza w utrzymaniu, RS to wyczynówka, i osiągi będą większe. Twój wybór.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez apiro » 11/3/2014, 15:26

To bierz CBR. Biorąc pod uwagę, że jesteś kobietą to z RS sobie odpuść (chyba, że chcesz wydawać kasę na wyższe spalanie, na olej do benzyny i na remont silnika po sezonie).
apiro
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 11/2/2014, 22:54

Postprzez pudipudi098 » 11/3/2014, 22:37

No nic dzięki za pomoc po powrocie z zagranicy poszukam czegoś odpowiedniego dla siebie poprzymierzam się do różnych motocykli zobaczymy co z tego będzie na pewno się Wam pochwale zakupem trzymajcie się. piona ;)
Avatar użytkownika
pudipudi098
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/2/2014, 23:54
Lokalizacja: Konin

Postprzez mateusz31997 » 12/3/2014, 19:41

Polecam RS250 fajnie siÄ™ to prowadzi :D

pare filmów Zobaczcie : wlasnie wyrwales warna za syfiaste linki - leff
Burzaaa
mateusz31997
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/2/2014, 13:58
Lokalizacja: Adamów

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê