Zobacz wątek - Pierwszy motocykl. Moto na dojazdy do pracy + trasa.~15k zł
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl. Moto na dojazdy do pracy + trasa.~15k zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez lakfie » 28/2/2014, 13:31

Czyli raczej zerkać w stronę XJ600 i ER6 wg waszych doświadczeń ?
lakfie
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/4/2013, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez jasnoksieznik » 28/2/2014, 15:58

lakfie napisał(a):Czyli raczej zerkać w stronę XJ600 i ER6 wg waszych doświadczeń ?


Tak, aczkolwiek musisz sie przejechac i sam ocenic. Ja w 2013 szukalem nowego moto i na autostradzie oba dawaly rade, ale ER-6n sprawial wrazenie troche malego. Nie robil problemow, ale autostrada byla taaaka duuuza i szeeeeroka. Oczywiscie, to subiektywne, ale musisz wsiasc i sprrawdzic, jakie na tobie roboi wrazenie. Dodatkowo egzemplarz, na ktorym jechalem, wpadal w wibracje przy ok. 4,5tys obrotow, czyli przy relaksacyjnej predkosci przelotowej. Jesli sie jechalo wolniej lub szybciej, bylo spoko.
XJ6 tez jechalem, tym razem z owiewka i bylo wygodnie i przyjaznie - czterocylindrowy silnik mial wieksza kulture pracy, niz rzedowa dwojka. Gdybym szukal pojazdu do codziennych kursow w dobrej cenie, to pewnie bym jezdzil XJ6.

Co do owiewki, to sie nie wypowiem, aktualnie jezdze F800R, ktore ma malutki "flyscreen" i brak zabudowy. Po 800-1000km w jeden dzien boli zadek i kark, ale jakiegos strasznego dyskomfortu zwiazanego bezposrednio z brakiem owiewki nie stwierdzilem. Sredia predkosc - 120km/h, w gorach 75km/h. Z tym, ze nie mam specjalnie porownania do moto z owiewka.

Niestety, wieksze turystyki gorzej sie mieszcza. Zarowno w miesice, miedzy samochodami, jak i w zadanym budzecie.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez lakfie » 28/2/2014, 16:24

jasnoksieznik - dziękuję, takiej rady mi trzeba było

może ktoś jeszcze wymieni się swoimi doświadczeniami ?
lakfie
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/4/2013, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez drszczeps » 7/3/2014, 00:19

SkoQ napisał(a):Może jednak masz rację trasa typu 600-700 km może być męcząca na 500. Pomyśl nad Xj'tką


Tak mi się przypomniała moja pierwsza "trasa" ciurem (ok 200 kilometrów) na moim GSF600N. Wracałem skądś, było późno i nie było czasu na stawanie. Za przeproszeniem d..a mnie tak bolała, że myślałem że zwariuje. To co podane w cytacie jednego dnia na czymś ala Bandit czy xj600 to jakiś hardcore chyba. Choć świeżak jestem to może i poślady nie przyzwyczajone hehe

pozdr.
GSF600 Bandit '95
drszczeps
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9/2/2014, 19:59
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lakfie » 7/3/2014, 08:38

drszczeps, dziękuję za odpowiedź - jednego dnia 350km ... koledzy, jak to właściwie jest? Ktoś podpowie jeszcze czy naked, czy zabudowany z owiewką ?
lakfie
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/4/2013, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bagiet » 15/3/2014, 07:01

A spojrz moze troche szerzej poza standardoowego fazera czy inne bezplciowe 600. Kiedys stalem przed tym samym dylematem I przypadkowo wpadl mi w rece moto guzzi breva 750. Pomimo duzej pojemnosci, wcale nie ma mnostwo koni, ale za to przebieg momentu daje sporo frajdy z jazdy. Wizualnie od razu mi sie spodobal - bardzo fajny wloski naked: stylowy, ciekawy, wygodny, na wale kardana (wiec odpada smarowanie lancucha co chwile), niezawodny, tani w eksploatacji I serwisie. Wbrew pozorom, mimo iz dosc egzotyczna marka - nie ma problemu z serwisem!

Takze sprawdz sobie ceny Moto Guzzi - breva 750 lub 850 (mysle ze mieszcza sie w twoim budzecie) - z cala pewnoscia sie zakochasz!
Teraz smigam na TDM, bo potrzebowalem w dalekie trasy, ale z wielkim sentymentem wspominam Gutka!

Pozdr
bagiet
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/3/2012, 11:45
Lokalizacja: warszawa

Postprzez miki1406 » 15/3/2014, 10:14

Bierz SV650

BTW. Haaaaa wyprzedziłem Marsjanina ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Sheonus » 22/3/2014, 13:59

lakfie napisał(a):drszczeps, dziękuję za odpowiedź - jednego dnia 350km ... koledzy, jak to właściwie jest? Ktoś podpowie jeszcze czy naked, czy zabudowany z owiewką ?


Polecam Kawasaki ER6F model z rocznika 2009-2011. Sam jeżdżę takim z 2010 z ABS'em.
Mocy nie za dużo, ani za mało. Wygląda świetnie, brzmi bardzo fajnie przy akcesoryjnym wydechu, a do tego prowadzi się bardzo dobrze. Po za tym malutkie spalanie to też duży plus. Jedyna wada jaką ja w nim zauważam to zegar cyfrowy, który ma mało czytelny obrotomierz i brakuje takich danych jak temperatura. Po za tym szczerze polecam.
Avatar użytkownika
Sheonus
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21/7/2009, 16:46

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê