Zobacz wątek - Endurak czy golas dla żółtodzioba
Advertisement
NAS Analytics TAG

Endurak czy golas dla żółtodzioba

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Endurak czy golas dla żółtodzioba

Postprzez Resvieth » 27/2/2014, 09:52

Witam.
Oto jeden z tych nieśmiertelnych tematów typu "czo na piersze moto". Prosiłbym o podpowiedź od osób, które stały w obliczu podobnego dylematu jak w temacie i ewentualnie o podzielenie się doświadczeniami...

StosujÄ…c siÄ™ do wytycznych:
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
- Marne. Odrobiłem co prawda lekcje, poczytałem "Motocyklistę doskonałego" I i II i "Poradnik Motocyklisty" Dmowskiego, ale w praktyce to tylko L-ka, prawko A w kieszeni + jakieś 3 dodatkowe godziny z instruktorem przed egzaminem. 2 lata temu...

- Wiek, waga, wzrost
- 25 lat, 73 kg, 177 cm.

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
- Najchętniej wszystko z wyżej wymienionych, no może oprócz latania po torze. Jeśli w ogóle teren, to raczej lekki, szutry, polne drogi. Jazda z Plecaczkiem - tak z 60% przypadków.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
- Ile się da, na ile pozwoli portfello i czas. Wiadomo - im więcej, tym lepiej :p

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
- Moto do 10k. Ciuchy już są, komplet - kask, kurtka i spodeń tekstylne z ochraniaczami, rękawice i buty. Dla Plecaczka to samo też już jest.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
- Tyle, ile będzie potrzebował

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. i które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Enduro turystyczne:
- Aprilia Pegaso po 2001 (i.e.)
- Honda Transalp, po 2000.
- Suzuki Freewind

Nakedy:
- Suzuki Bandit 650
- Honda CBF 600
- ew. Yamaha XJ 600

Moim umysłem ostatnimi czasy zawładnął Bandit, ale niestety zdaję sobie sprawę, że ten bydlaczek nie jest polecany na pierwszego sprzęta. Proszę o poradę od osób, które stały przed podobnymi dylematami i mogłyby mi doradzić w tej kwestii, no i o podzielenie się doświadczeniami.

Dzięki z góry i szerokości życzę! 8)
Resvieth
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2014, 08:54
Lokalizacja: Toruń


Postprzez prz3mek1 » 27/2/2014, 11:19

Patrząc na motocykle, które wybrałeś zmieniłbym Aprille na bmw f650 mniejszy apetyt na paliwo i bardziej polecany. Co do tego bandita wcześniejszą wersja 600 czasem się przewija jako polecane moto na pierwsze moto więc jak tak bardzo Ci się podoba to bierz bandytę przynajmniej będzie długo służyć jeśli odpowiada Ci coś z małą owiewką. Dobrym wyborem byłaby też zaproponowana przez Ciebie Honda CBF 600 ma jakąś owiewkę więc powinna być przyjemna.
Podając w temacie, że 60% będziesz jeździć z plecakiem to zawsze lepiej mieć trochę więcej mocy i żeby jej się tez wygodnie siedziało.
Ja wybierałbym Hondę jeśli masz wydać 10 tyś to na coś posiedzi trochę zim w garażu, a nie jakiś półśrodek, który będziesz zmieniać na następny sezon.
prz3mek1
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25/10/2012, 11:15
Lokalizacja: Głuchołazy


Postprzez kello » 27/2/2014, 11:37

Jeśli nie zamierzasz robić wypraw po szutrach, to raczej CBF600. Jak chcesz wydać trochę mniej kasy (nawet o połowę mniej) to XJ600. Możesz też spojrzeć na Hondę NTV 650 w pełnych owiewkach i z kuframi w zestawie, ale jest dość ciężka.

Jak na szutry to Transalp :) ale to też kobyła. Freewind jest lżejszy i tańszy.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez jasnoksieznik » 27/2/2014, 11:59

BMW F650 jest kilka wariantow - obczaj GS'a, GS Dakar'a i CS'a
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Resvieth » 27/2/2014, 13:06

Dziękuję za odpowiedzi! BMW niestety mają dość wysokie ceny, a wersja CS wygląda, jak wygląda, że tak się wyrażę - nie moja stylówa :p Przyjrzałem się bliżej zestawieniom polecanej Hondy i Bandita - i z tego co widzę, wypadają dość podobnie. Jednakowoż, tak jak CBFka jest na forach polecana na pierwsze moto, to Bandity jednak są raczej odradzane, przynajmniej z tego co czytałem. Jak to jest z tymi bandziorami, czy ktoś z forumowiczów może ujeżdżał takowego jako swój pierwszy motocykl? Czy rzeczywiście jest ciężko z jego opanowaniem?
Resvieth
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2014, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Postprzez malomi » 27/2/2014, 13:34

Mój znajomy kupił takowego Bandziora, jako pierwsze poważne moto (po Simsonie, na którym wymiatał).
Jest to motocykl, którym można ostrzej polatać, ale i nie straszne mu dalsze wypady. Osobiście uważam, że dałbyś radę bez większych problemów.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Marsjanin » 27/2/2014, 23:12

malomi napisał(a):Mój znajomy kupił takowego Bandziora, jako pierwsze poważne moto (po Simsonie, na którym wymiatał).


Mój tak samo, tyle że ze skutera się przesiadł. Bandzior ciężki jest, ale wygodny w 2 osoby - jak to Glenroy mówi - "kanapowóz" ;)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na górê