Zobacz wątek - Który warto kupić fz 06 czy er 6n
NAS Analytics TAG

Który warto kupić fz 06 czy er 6n

Wywalac wszystko jak leci

FZ 06 czy ER 6n

FZ 06
1
50%
ER 6N
1
50%
 
Liczba głosów : 2

Który warto kupić fz 06 czy er 6n

Postprzez boombeel » 26/2/2014, 19:41

Witam, chciałbym zakupić jeden z wymienionych w temacie motocykli mianowicie:
Kawasaki er 6n lub Yamaha fz 06. Wybór padł na w/w ze względu na to, że motocykl ma mi służyć przede wszystkim na co dzień: głównie dojazdy do pracy i jazda po mieście, czasem wypady za miasto ale najczęściej 100 - 200 km (łącznie) i może bardzo sporadycznie jakaś dłuższa wyprawa. Ale jako, że nie mam doświadczenia z motocyklami innego niż lata temu WSK-i, MZT-y itp. proszę o podpowiedź czy wskazane modele są warte uwagi. Odpowiedź na moje pytanie była wałkowana wielokrotnie z czego zdaję sobie sprawę ale jest to najczęściej kilka sensownych odpowiedzi a reszta to kłótnia o to kto, jak i na czym powinien zaczynać. A proszę mi wierzyć przeczytałem setki stron i okazuje się, że z ogromu tematów można wyłuskać zaledwie kilka sensownych odpowiedzi. W związku z tym, celem uporządkowania i zamieszczenia tutaj TYLKO odpowiedzi wartościowych które w przyszłości pomogą zapewne nie tylko mi ale i innym poszukującym informacji o tych modelach, chciałbym drodzy użytkownicy prosić o kilka informacji i zastosowanie poniższych próśb związanych z ewentualną odpowiedzią:

Bardzo proszÄ™ o:

1. Wypowiadanie się tylko i wyłącznie osób które posiadają bądź posiadały omawiany przez siebie motocykl.

2. Nie udzielać rad dotyczących tego czy jest to odpowiedni motocykl na początek i która 500 byłaby lepsza bo nie o to chodzi.

ProszÄ™ o informacjÄ™:

1. Czy do powyższych zastosowań są to odpowiednie modele i jak spisują się w codziennym użytkowaniu.
2. Jakie są ich wady które najbardziej przeszkadzały w ich codziennym użytkowaniu.
3. Analogicznie jakie są ich zalety które umilały codzienne pokonywanie kolejnych kilometrów
4. Jak ma się sprawa awaryjności tych modeli
5. Jakie są koszty eksploatacyjne i co najczęściej ulega awarii
6. Jakie jest średnie zapotrzebowanie na paliwo przy spokojnej jeździe -powiedzmy około 60 - 80 km/h
7. Na jakie elementy tych modeli zwrócić uwagę przy zakupie. Nie chodzi o ogół rzeczy do sprawdzenia a jedynie o bolączki tych konkretnych modeli na które należy szczególnie zwrócić uwagę, że tak się wyrażę "przy standardowym przeglądzie" przed zakupem.
8. Jak długo (daleko) da się jechać na tych motocyklach zanim poczuje się duży dyskomfort podróży.
9. Czy przewożenie pasażera jest bardzo uciążliwe dla kierowcy i dla samego pasażera.
10. Jeżeli przyjdzie Wam coś do głowy o czym powinienem wiedzieć a o co zapomniałem zapytać proszę o taką informację.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
boombeel
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26/2/2014, 18:25


Postprzez Karol20 » 26/2/2014, 21:05

Nie masz doswiadczenia na fz 6. Kup er6n.

I twoj post powinien zaczynac sie od wypelnionego formularza. Masz go w przyklejonych.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez leff » 26/2/2014, 21:54

jak na osobe, ktora nawet nie zapoznala sie z zasadami umieszczania postow masz duze wymagania.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê