Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Nyarlathotep » 18/2/2014, 13:52

Trochę ostudziliście mój zapał :D Codzienne naprawy, przegrzania, ciuchy ( myślałem że do jeansów, martensów, kurtki skórzanej kask starczy ), muszę to przemyśleć. Może lepiej kupić Cinquecento? :D
Nyarlathotep
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/2/2014, 23:28


Postprzez jasnoksieznik » 18/2/2014, 14:40

Jeans, powiadasz? http://jalopnik.com/5952473/my-severely ... motorcycle (zdjecia powypadkowe. Drastyczne, malo smieszne).

Nie jest az tak tragicznie z naprawami - ja w dziesiecioletnim skuterku, przez dwa lata uzywania wymienilem baterie, bo nie stara lubila jazd przy -7 stopniach. Lac benzyne i olej, nie przejmowac sie.

Na 50tke solidne buty za kostke by wystarczyly - w koncu skuterek to raczej 70-100kg, nie 200kg, jak moto (buty chronia podczas wypadku, ale przede wszystkim przed przeciazeniem stawu skokowego podczas parkowania i parkingowek).
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Nyarlathotep » 18/2/2014, 15:09

Nieźle, takich obrażeń przy 40 milach bym się nie spodziewał :O Jakie spodnie zatem?
Nyarlathotep
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/2/2014, 23:28

Postprzez skidmarks » 18/2/2014, 16:42

Nyarlathotep napisał(a):Trochę ostudziliście mój zapał :D Codzienne naprawy, przegrzania, ciuchy ( myślałem że do jeansów, martensów, kurtki skórzanej kask starczy ), muszę to przemyśleć. Może lepiej kupić Cinquecento? :D


Motocykle są dla dwóch rodzajów ludzi.

Tych co nie mają wyjścia:

Ludzi bez prawka, pieniędzy na samochód. Stróży nocnych co ze wsi fruwają do miast przez cały rok na skuterach w burze, snieg, wichury bo innego połaczenia nie mają


Druga grupa przedstawia
entuzjastów oraz pozytywnie nakręconych których posiadanie moto jest jak mleko w lodówce - po prostu musi być ;) jedni walą pow. 10tys km i są dziko dumni że taki wynik kręcą (czyli ja)

I tacy co ukulajÄ… skromne 2 tys w sezonie ale bez nich nie byli by sobÄ… ;)

A ktoś kto chce a może nie to na ogół albo nei kupuje albo po miesiącu żegna się z jednosladem bo mu warczy, brudzi ciuchy i jest niebezpieczne.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez Nyarlathotep » 18/2/2014, 17:02

Motor brudzi ciuchy :( o nie...

A na poważnie, to chyba wiem wszystko co na początek potrzeba. Jeśli zdecyduję się na jakiś motor, to wrzucę tu pare ofert i poproszę o poradę jaki wybór będzie sensowny.
Skidmarks, zrozum że to będzie moja pierwsza styczność z motorem i jakoś nie zamierzam w ciemno kupować sprzętu za 10k. Chcę zobaczyć o co w tym biega, szybciej dojeżdżać na uczelnię i trochę w nim podłubać. Jeśli złapię zajawkę to zrobię prawko i wymienię na coś konkretniejszego, więc klasyfikowanie mnie do którejś z tych dwóch grup nieco mija się z celem :P

Tym niemniej, dzięki wszystkim za pomoc, oczywiście jeśli ktoś ma coś jeszcze warto uwagi, śmiało niech pisze :D
A ja tymczasem poszukam znajomego, który dałby mi się przejechać jakąś motoryną :D
Nyarlathotep
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/2/2014, 23:28

Postprzez Nyarlathotep » 18/2/2014, 19:09

No panowie, orientacyjnie, dwie pierwsze sensowne oferty znalazłem. Co o nich powiecie?

http://allegro.pl/simson-s51-i3982835660.html (otwórz link)
http://allegro.pl/simson-s50-i-simson-s51-i3970102689.html (otwórz link)
Nyarlathotep
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/2/2014, 23:28

Postprzez jasnoksieznik » 18/2/2014, 23:04

Ja powiem, ze nie ten dzial, bo od ocen ofert jest dzial sasiedni.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Nyarlathotep » 19/2/2014, 01:30

Już przerzucam pytanie :D
Nyarlathotep
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/2/2014, 23:28

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości




na górê